Harmonický domov: harmonicky-domov4.webnode.cz

Blog Harmonie mysli

Pokud vidíme věci příliš omezeně, ze stísněného vědomí, dostaneme strach. Je pak pro nás těžké určité dojmy a zkušenosti zpracovávat a správně zařazovat. Jakmile své vědomí rozšíříme, strach zmizí. Poznání, že "mám strach", ale "nejsem strach" nám může pomoci.

Lis 01

Strach

V dnešní době každému z nás vylézají různé strachy a zátěže.

"Mnozí lidé nechtějí být vůbec zdraví, jenom si přejí, aby už neměli žádné potíže. Onemocnění je fyzickým projevem duchovní i duševní disharmonie a tu nelze odstranit ani pilulkami, injekcemi či operacemi, nýbrž pouze změnou v myšlení a jednání."Kurt Tepperwein

Cítím, že je potřeba začít vhledem do mnohaleté minulosti, která předcházela onomu očistnému večeru. Její nejstručnější charakteristiku lze pojmenovat jako pomalý a plíživý nárůst fyzické bolesti v boku, v zádech, v ledvinách. Pomalý a plíživý! Co to znamená? Stupňovaná bolest v nejsilnějších okamžicích sice jitřila mou obrazotvornost a mnohokrát...

Emoce nás upozorňují na to, co se okolo nás děje. Je to naše kontrolka, která se rozsvítí v případě abnormálních vnějších podnětů.

Musím se přiznat, že už dlouhou dobu nesleduji televizi ani zprávy, které jsou spíše depresivní, než informativní. V této době však alespoň občas udělám výjimku. A tak jsem před pár dny zachytila zprávu, že někteří nakažení lidé nejmenovanou nemocí, mají obtíže jako ztrátu čichu a ztrátu chutě. To mě zaujalo.
Proč zrovna ztráta smyslů? No ano, vždyť...


Přihlásit se k odběru novinek

Přečtěte si jako první, co je nového

Pokud se chcete dozvědět více,

navštivte mé semináře, kurzy a webináře.