Dvojité zatmění

18.10.2022


Již celý měsíc říjen je prostoupen magickou atmosférou. V tento čas se otevírá brána mezi světy smrti a znovuzrození. Nastává rovnost mezi koncem a počátkem a my můžeme víc než kdy jindy vědomě komunikovat s tímto světem. Tento čas vyvrcholí magickou nocí Samhainu od západu slunce 31. října do rozbřesku 1. listopadu.

Jak se připravit a co dělat o Samhainu? To se dočtete v článku: "SAMHAIN spojení s duchem předků".

Letos je tato magická atmosféra propojena ještě navíc dvojitým zatměním nejdříve při novoluní a poté při úplňku ve spojení se silnými znameními zvěrokruhu.


Co nás tedy čeká?


Ještě před Samhainem 25.10.2022 ve 12:48 hod. nastane novoluní ve Štíru s částečným zatměním Slunce, které proběhne v 11:01 hod. a bude viditelné i u nás

Zatmění Slunce je astronomický jev, který nastane, když Měsíc vstoupí mezi Zemi a Slunce, takže jej částečně nebo zcela zakryje. Taková situace může nastat, jen pokud je Měsíc v novoluní.

A aby toho nebylo málo, tak 23.10. Slunce vstoupí  také do znamení Štíra. Energie Štíra na nás však vykukuje už nyní s předstihem několika dní a s novoluním se ještě řádně zesílí. Štír nás vede k tomu, abychom se více ponořili do sebe, hledali svou vlastní podstatu a pravdu uloženou v hloubi svého srdce, což ještě podporuje zatmění. Štír je citlivý, výkonný a vytrvalý, ale také pomstychtivý a podezíravý. Pozor tedy na jeho štiplavou ovládající energii, která vyžaduje vše, po čem touží. V těchto dnech (tři dny před a po) je nutné si dát pozor na močové cesty, měchýř, ledviny a pohlavní orgány.


Silné energie, které nyní probíhají díky zatmění nám mohou způsobovat zvláštní příznaky. Obzvláště pokud jste citliví, můžete vnímat zmatek, úzkost, podrážděnost, chaos v hlavě i kolem sebe, bolesti hlavy nebo závratě a nevolnosti, nepochopení věcí nebo činů ostatních i pochyby o svých krocích v minulosti, jako byste byli v jiné dimenzi; zapomínání a výpadky soustředění, nespavost nebo zvláštní živé sny. Je třeba se častěji, i několikrát během dne uzemňovat a vše pouštět, je to proces očisty. Nejvíce pomáhá jít do přírody a vše odevzdávat. Můžete mít víc než kdy jindy potřebu samoty a distancí od společnosti. Pečujte o své tělo, odpočívejte a šetřete energii.


Těsně po Samhainu 8.11.2022 ve 12:02 hod. nás bude doprovázet energie úplňku v Býku s částečným zatměním Luny, který zesiluje energii tohoto procesu. 

Zatmění Luny je astronomický jev, kdy měsíční kotouč je zastíněn planetou Zemí. Nastává jen při úplňku, pokud se Slunce, Země a Měsíc ocitnou v jedné přímce. Měsíc je tedy ve stínu Země a zatmění může trvat maximálně 107 minut, vzhledem k rychlosti pohybu Měsíce (1 km/s).

Slunce však stále zůstane v energii Štíra, proto nás bude také nadále ovlivňovat. Býk nás následně propojí se zemskou energií a pomůže nám v upevnění stability a klidu v našich záměrech a vztazích s rodinou a předky. Pozor na zatvrzelost. V tomto období nedělejte žádné změny. Také si udržte v teple krk, hlasivky a nezatěžujte štítnou žlázu.Co nám přináší zatmění Slunce?


Slunce je nositelem zářícího a věčného Světla, zlatého Vědomí, Ohně, zdroj životní síly a ohnivé jiskry v nás, zdraví, radosti a poznání.

Při zatmění Slunce dochází k jeho zakrytí Lunou a tím k posílení jejího vlivu. Mohou nám vyvstávat staré emoce, vzpomínky na minulost a na staré a zapomenuté touhy. Můžete však využít tento zvláštní čas a ohnivou sluneční září nechat spálit vše staré a nepotřebné, všechny zátěže, zlozvyky, negativní myšlenky, ale i zátěže karmické. Ještě před zatměním, načerpejte Světlo, udělejte si rituál a požádejte, aby se tak stalo.

Stejně jako při zatmění Luny je třeba se vyhnout všem činnostem a změnám, raději být v klidu, odpočívat a nenechat se strhnout negacemi, které vyplavou. Také se v tuto dobu otevírá magické informační pole Slunce, kde je možné získat informace v pravdivém Světle. A co nám přinese zatmění Luny?


Luna nese Karmu, nahlíží do inkarnací a ovlivňuje emoce a vodu, podvědomí a nevědomí, je symbolem naší Duše a mysli. Zatmění je jednoduše řečeno nedostatek Světla. Proto také Luna, která za normálních okolností zesiluje a poukazuje na jednotlivé aspekty daného znamení jako by nesvítila na cestu. Vše je zahaleno ve Stínu a může být klamné. Proto také po toto období nastává nebezpečí, že uvidíme věci zkresleně a naše emoce nás mohou zavést do nereálných činů nebo nebezpečných situací.

Doporučuji se v této době vyhnout novým rozhodnutím, činům či změnám a raději počkat, až na danou situaci pohlédnete znovu ve Světle.

Před zatměním můžete požádat o vedení, inspiraci, pomoc a ochranu, aby pro vás proběhly všechny energetické procesy ku prospěchu. Poprosit o odevzdání všeho co vás omezuje a tíží, o spálení starých pout a karmických zátěží. Pokud budete provádět rituál, je třeba ho uskutečnit ještě před zatměním.

Při zatmění Luny lze požádat Slunce, ať jasně prozáří naše Vědomí, pročistí ho a zažehne naše schopnosti nového vědění i moudrosti a odkryje nám naše dary.

V době zatmění se otevírá magické informační pole Luny související se vztahem mezi Nebem a Zemí. Máme možnost se mnoho dozvědět a naučit, pokud půjdeme cestou Světla a nenecháme se strhnout Stíny.

Odvážnější bytosti, které na sobě vědomě pracují, se mohou plně otevřít vlivu zatmění a přijímat je jako součást své cesty při práci na sobě. Může pak u nich dojít k vyplavení stínů z jejich podvědomí, přičemž budou mít také možnost je vědomě zhodnotit, zpracovat mnohem hlouběji a nechat odejítJe to čas plný zvratů, přehodnocování a očisty. Při obou zatměních dojde k velkému uvolňování negativity, stagnující a nahromaděné energie v nás, ale i všude kolem nás i na Zemi. Je důležité a zásadní se tím nenechat pohltit a zůstat v klidu a rovnováze, i když to nebude lehké, pomůže nám vědomí, že je to dočasné. Vše se bude uvolňovat proto, aby to mohlo opustit naše životy. Je třeba vše staré pustit a nechat jít! Vždy, když vás přepadnou negativní emoce či splíny, jen si uvědomte, že potřebují odejít.


Obzvláště si hlídejte svou energii a neplýtvejte s ní, budete jí potřebovat na zpracování přicházejících energetických změn, jinak budete vyčerpaní. Danému procesu je také prospěšný spánek v hojné míře. Celé zatmění, pokud máte tu možnost, můžete promeditovat či prospat a využít schopnost lucidního snění. Rozhodně si neplánujte žádné akce a snažte se být v klidu. Pomocníkem vám bude zářivě žlutý hematit v křišťálu (zlaté vědomí) či žlutý kalcit... pro udržení energie nebo selenit, kyanit či skoryl... pro jejich čistící a ochranou schopnost, jak jsem popisovala ve FB skupině.


Tento čas je také příhodný pro rozdmýchání paprsku našeho vnitřního Světla Vědomí v celém našem fyzickém i energetickém těle a příležitost pro velký posun v našem žití. Tento proces již nějakou dobu probíhá a tyto energie na něj jen navazují, jak jsem již psala v předešlém článku: "Světelný transformační proces léčení".


Nezapomeňte na své krystaly, posvátné předměty a amulety! Vystavte je této silné a magické energii, aby se nabily do sytosti a mohli jste posléze čerpat jejich sílu i informace, až do zimního slunovratu.


Energie zatmění a novoluní Štíra vyzkouší naši odolnost. V těsné návaznosti s energií Samhainu a prací s našimi předky se uzavře brána mezi světy. Následně nastoupí úplněk Býka s dalším zatměním a ukotví vše negativní a minulé, co necháme odejít i vše co si chceme uchovat. 

Bude to velmi náročné období, kdy nebude ani chvilka na úlevu, všechny energie těchto dní se mísí a zesilují se vzájemně, proto opravdu šetřete svou energii a vědomě vnímejte, přijímejte procesy, které se vám budou dít a pouštějte vše co je třeba.

Tato transformace je proměnou těla i mysli, probuzením Vědomí, otevřením našich srdcí a nových příležitostí, změnou struktur i dění kolem nás.

Těšte se na úlevu, která nastane a dovolte si otevřít se novému Světlu přinášející nové možnosti a prosvěcující spojení se Zdrojem a novou vlnou čisté energie, která vzápětí přijde.


S láskou a pokorou Dana Jirsáková


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Harmonický domov - Dana Jirsáková - www.harmonicky-domov.com