Májové novoluní v Býku

08.05.2024


Ve středu 8.5.2024 nás čeká novoluní ve znamení Býka v 05:21 hod. Slunce se také nachází v tomto zemitém znamení, které by nám mělo přinést jistou stabilitu, ale také určitou tíhu, lpění a nevoli měnit staré zvyky…

Navíc se v tuto dobu nachází v Býku i Jupiter, Uran a Venuše. Býčí energie na nás působí ze všech stran. Pro nás, a nejen Býky nastává nové období.

Uran, který se nachází také v Býku je naší silou probuzení, která vede k neočekávaným změnám a nutí nás uzřít pravdu a začít věci dělat nově a jinak, vede nás k rozhodnutím, které změní naše životy.

Jupiter v Býku umí dobře zacházet s penězi, je stabilní a trpělivý ve svých obchodech. Učí nás veškeré své prostředky investovat výnosně a solidně. Jeho moudrost však spočívá v tom, že především záleží na pocitu, že jste bohatý než na bohatství samotném, což se netýká jen peněz…

Venuše nám přináší přirozený přístup k lásce, přitažlivost, romantičnost, smyslnost a vášeň… Ovšem pokud se cítíme nejistí, může nám přinést notnou dávku žárlivosti, nesnášenlivosti a majetnictví.


Energie Býka

Novoluní v Býku nás obecně nabádá k plánování nových začátků a projektů v našich životech. Co je v tomto čase naplánováno, to bude mít dlouhé trvání a s jistotou se uskuteční. Obzvláště příznivé je toto období pro všechny zemské znamení. Ovšem jako vždy pro uskutečnění nového začátku je třeba ukončit to staré. Je to taková vnitřní proměna, potřeba ukončení starých předsudků a zvyků, bez toho nám totiž nový záměr fungovat nebude. Následně je příhodné nastavení nového myšlení a záměrů do přicházejícího přívalu nové energie, které přijde po novoluní.

Býk je znamení se silnou zemskou energií a pomůže nám v upevnění stability a klidu v našich záměrech a vztazích. V tomto období nedělejte žádné změny. Udržujte si především vnitřní klid. Také si udržte v teple krk, hlasivky a nezatěžujte štítnou žlázu. Příhodné jsou prostředky na posílení krční čakry.

Pro udržení rovnováhy a klidu použijte způsoby, které vám vyhovují. Pro smyslné Býky, kterým vládne Venuše jsou přirozené procházky a pobyt v přírodě, tam čerpají svou energii. Příjemná je také meditace nebo činnost vyjadřující krásu, jako je kresba, malování či focení, přičemž je nejdůležitější si co nejdéle užít pocit v přítomného okamžiku. Slabostí Býka je nutnost pohodlí a lenost, tvrdohlavost, zatvrzelost a urputnost.

Býk je velký požitkář a nenechá se jen tak odbít, to platí nejen v jeho zájmech, ale i v jídle a jiných životních radostech. Když se do něčeho pustí oplývá velkou trpělivostí a odolností. Tam kde se ostatní už dávno vzdali, Býk vytrvale pokračuje... Řekněte Býkovi, že se něco nedá zvládnout a on vám ukáže, jak to udělat. Ovšem nikdy se nepustí do riskantních činů, vždy si vše předem dobře promyslí a prověří. 

Pro pochopení jeho energie si můžete představit Býka, který na rozkvetlé louce slastně čichá k malé vonící květině (které si ostatní ani nevšimnou) a dokáže obdivovat její krásu celé hodiny. Ovšem nesmíte ho rozzuřit, to se rázem změní v supící kolos sršící oheň, a nejen oblaka prachu se zvedají před jeho silou a odhodláním vše srovnat zpět do rovnováhy, pak je lepší raději utéct… 😊


Ujasněte si své nové záměry

Plánujte tedy jen první kroky, určete si záměr a neřešte, jak se to má uskutečnit. Nechte věci plynout, vždy se ukáže další krok. Pokud jsme v chaosu, stresu nebo v situaci, kterou nevíme, jak řešit, nevidíme reálný nebo schůdný výsledek, pak ho stejně nedokážeme vymyslet, je lepší se uvolnit a přijít jen na první krok.

Okolnosti se totiž mohou v průběhu času změnit, proto strachy typu: "Co když mi to nepůjde…, Kde tohle seženu…, Co když se stane tohle…", nemá smysl vůbec řešit a zatěžovat se jimi, jen nás uvádí do zbytečného chaosu a odvádí pozornost od našeho záměru. 

Nejlepší způsob je se zaměřit na to, co můžu udělat teď: "Co nejlepšího můžu udělat právě teď jako první krok pro tuto situaci nebo tento můj záměr…?"


Důležitým tématem pro novoluní v Býku je hojnost!

Hojnost pro Býka představuje materiální i finanční zajištěnost a stabilitu pro sebe i svou rodinu. Značí svobodu užívat si všechny radosti ve svém životě všemi svými smysly a znamená tedy i hojnost všeho. Býk má rád luxus a blahobyt, proto je také vhodná doba pro nastavení svých finančních plánů.

Zamyslete se tedy nad otázkami typu: 

"Mám ve svém životě dostatek hojnosti? 

Co mi případně brání v dosažení hojnosti? 

Potřebuji se zbavit svých převzatých předsudků o penězích a hojnosti…? 

Jaký mám postoj k penězům? 

Co pro mě znamenají peníze?...

Pokud máme nedostatek a soustředíme se na něj, zase si ho jen přitahujeme. 

Změňte svůj postoj k penězům a hojnosti! Právě teď!

Můžete si vzít na pomoc i minerály a vytvořit si krystalovou mřížku hojnosti a uskutečnit rituál pro hojnost. Zkontroluje si sektor hojnosti na JV v domě a sektor kariéry a peněz na severu... Udělejte cokoliv, co vám prospěje!


Peníze jsou energie pro dosažení radosti a spokojenosti v našich životech 

a každý z nás si zaslouží dostatek této energie hojnosti! Jděte do přírody, načerpejte energii, sílu a odvahu. Naplánujte a ujasněte si své záměry do budoucna podle vašich snů. Zaměřte se na své cíle v oblastech, které jsou pro vás důležité. Zrevidujte své priority, předsudky a zvyky. Stanovte si reálné a pevné základy pro vaše cíle, držte se při zemi a příliš neriskujte. Buďte k sobě i ostatním laskaví a trpělivě jděte za svým záměrem.

Nezapomeňte se hýčkat, zpomalte a dopřejte si klid, dělejte to, co máte rádi. Radosti není nikdy dost! Radujte z maličkostí a krás všeho kolem.

Buďte sami sebou a najděte smysl svého života.

S láskou Dana Avaliane


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového

Líbil se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek k aktuálnímu dění? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com