Májové zatmění Luny

03.05.2023V pátek 5.5.2023 nastane druhé zatmění. Tentokrát polostínové zatmění Luny, která bude v úplňku znamení Štíra v 19:33 hod. Slunce je stále ve znamení Býka. Během prvního květnového úplňku se také slaví Buddhovo narození, jako den osvícení, oslava nových začátků a očista od negativního smýšlení. Jaká to "náhoda" v tomto silném energetickém období! Praví se, že skutky vykonané v této době se násobí.


Slunce v Býku by nám mělo přinést jistou stabilitu, ale také určitou tíhu, lpění a nevoli měnit staré zvyky. Oproti tomu Luna ve Štíru bude vyplavovat naše stíny a hluboké city zejména ve vztazích, což může přinést velkou zranitelnost. Povrchní vztahy se budou rozpadat. Náš emocionální stav může kolísat až do extrémů. Je třeba se zbavit strachů, naučit se odpouštět a pustit všechny negace. Může vás přepadat zloba a hněv ze starých zranění nebo sporů. Ukončete a vyčistěte tyto vztahy jednou provždy. Nechte odejít negativní lidi ze svého života.

Merkur v Býku nás povede ještě více do hloubky. Uran, který se nachází také v Býku je naší silou probuzení, která vede k neočekávaným změnám a nutí nás uzřít pravdu a začít věci dělat nově a jinak, vede nás k rozhodnutím, které změní naše životy.

Štír ovlivňuje pohlavní orgány, konečník, močovou trubici a geny, proto o ně v těchto dnech pečujte a snažte se je nezatěžovat.

Energie zatmění ve Štíru vyzkouší naši odolnost. Buďte k sobě laskaví. Nechte odejít vše co je třeba, odpusťte sobě i ostatním, nechte vše přirozeně plynout a nebojujte. Vše se děje tak jak má, pro vaše nejvyšší dobro!


A ještě síla 5-5 nese hybnou sílu Vesmíru a je jednou z nejmocnějších vibrací. Tato vibrace potvrzuje velkou změnu a její naplnění. Ovšem také může rozdmýchat naše emoce, nabádá nás k egocentrismu a podrážděnosti, proto svou energii raději soustřeďte na to, co vás baví.


A co nám přinese zatmění Luny?

Luna nese Karmu, nahlíží do inkarnací a ovlivňuje emoce a vodu, podvědomí a nevědomí, je symbolem naší Duše a mysli. Zatmění je jednoduše řečeno nedostatek Světla. Proto také Luna, která za normálních okolností zesiluje a poukazuje na jednotlivé aspekty daného znamení jako by nesvítila na cestu. Vše je zahaleno ve Stínu a může být klamné. Proto také po toto období nastává nebezpečí, že uvidíme věci zkresleně a naše emoce nás mohou zavést do nereálných činů nebo nebezpečných situací.


Doporučuji se v této době vyhnout novým rozhodnutím, činům či změnám a raději počkat, až na danou situaci pohlédnete znovu ve Světle. V příštím týdnu se situace začne vyjasňovat.

Před zatměním můžete požádat o vedení, inspiraci, pomoc a ochranu, aby pro vás proběhly všechny energetické procesy ku prospěchu. Poprosit o odevzdání všeho co vás omezuje a tíží, o spálení starých pout a karmických zátěží. Pokud budete provádět rituál, je třeba ho uskutečnit ještě před zatměním.

Při zatmění Luny lze požádat Slunce, ať jasně prozáří naše Vědomí, pročistí ho a zažehne naše schopnosti nového vědění i moudrosti a odkryje nám naše dary.

V době zatmění se otevírá magické informační pole Luny související se vztahem mezi Nebem a Zemí. Máme možnost se mnoho dozvědět a naučit, pokud půjdeme cestou Světla a nenecháme se strhnout Stíny.


Odvážnější bytosti, které na sobě vědomě pracují, se mohou plně otevřít vlivu zatmění a přijímat je jako součást své cesty při práci na sobě. Může pak u nich dojít k vyplavení stínů z jejich podvědomí, přičemž budou mít také možnost je vědomě zhodnotit, zpracovat mnohem hlouběji a nechat odejít.


Nezapomeňte na své krystaly, posvátné předměty a amulety! Vystavte je této silné a magické energii.


Je to čas plný zvratů, přehodnocování a očisty. Při zatmění dojde k velkému uvolňování negativity, stagnující a nahromaděné energie v nás, ale i všude kolem nás i na Zemi. Je důležité a zásadní se tím nenechat pohltit a zůstat v klidu a rovnováze, i když to nebude lehké, pomůže nám vědomí, že je to dočasné. Vše se bude uvolňovat proto, aby to mohlo opustit naše životy. Je třeba vše staré pustit a nechat jít! Vždy, když vás přepadnou negativní emoce či splíny, jen si uvědomte, že potřebují odejít. Vše brzy pomine.Buď sám sebou a snaž se udržet vnitřní klid!


Možná si uvědomujete, že už od začátku tohoto energetického roku čelíme těmto energiím nových změn a nového Vědomí, jsme nuceni si nastavovat nové hranice. Tato vesmírná energie s námi třese a odemyká všechny naše minulé životy v útlaku a nutí nás odevzdat všechny omezení. Abychom mohli konečně cítit své Božské Já.

Přijímejte vědomě tuto novou vesmírnou energii a nechte ji projít skrze své tělo. Rozjímejte, meditujte, nezapomeňte se uzemňovat, dýchat a hydratovat.


Toto období mezi zatměními je velmi náročné. Jistě cítíte, že není ani chvilka na úlevu. Vyplavují se nevyřešené stíny a natvrdo se hlásí k odevzdání to do čeho se nám nechtělo nebo už v našem životě nemá místo. Ať jsou to lidi, práce, zkušenosti, zvyky, předsudky, ale i místa kde žijeme či pracujeme… pokud jsme to už neudělali sami, prostě nás to vystřelí

Všechny energie těchto dní se mísí a zesilují se vzájemně, proto šetřete svou energii a vědomě vnímejte co se děje, přijímejte procesy, které se vám dějí a pouštějte vše co je třeba. A buďte vděční, že můžete být součástí, i když se vám zrovna teď nedaří.


Tato transformace je proměnou těla i mysli, probuzením Vědomí, otevřením našich srdcí a nových příležitostí, změnou struktur i dění kolem nás.

Vydržte ještě do příštího týdne, kdy přijde uvolnění. Nastane čas, kdy se vše začne nově propojovat, otevírat, vzkvétat a expandovat v plné tvůrčí síle.

Těšte se na úlevu, která nastane a dovolte si otevřít se novému Světlu přinášející nové možnosti a prosvěcující spojení se Zdrojem a novou vlnou čisté energie, která už přichází.


Najdi nový směr a začni novou kapitolu svého života. Nech se vést Vyšším Vědomím.

Vše, co se děje, má svůj důvod, který pochopíme až později…Matka Země se rozšiřuje a roste z křišťálového Srdce. Náš vzestup je v síle propojených frekvencí Nebe a Země. Nevzdorujte, nebojujte a přizpůsobte se této časové linii, nechte vše volně procházet. Usaďte se do svého vlastního Bytí, zpomalte, přijměte prázdnotu v sobě a najdete Jednotu...

Otevřete své Srdce, přijměte své vlastní Božství. Sjednoťte a vyrovnejte svůj mužsko – ženský princip uvnitř sebe. Pak budete schopni prožívat svou vnitřní Jednotu a blaženost.

Máme nyní možnost návratu do posvátného stavu Bytí a Jednoty...


S láskou a pokorou Dana Jirsáková

Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková


A jak to cítíte vy...? Jak prožíváte tyto dny...? Podělte se dole v komentářích... 


Přečtěte si jako první, co je nového

Líbil se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek k aktuálnímu dění? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com