První jarní úplněk ve Vahách

04.04.2023


Dnešní otevřený energetický Portál 4-4 už s námi pěkně cloumá a k tomu se ještě přidávají energie úplňku 6.4. ve Vahách a můžeme se také těšit na první letošní zatmění Slunce 20.4. při novoluní v Beranu.

Měsíc duben 4 + rok 7 (2023) = 11 mistrovské číslo planetární vibrace. Velmi vysoká a silná energie duchovního nastavení a moudrosti. Přináší nám zprávu o nutnosti propojení se se sebou samým, skrze své Srdce, svou Duši a Zdroj. 

Následujte poslání své Duše. Nastolte v sobě rovnováhu! Ovšem je třeba si udržet notnou dávku snahy a trpělivosti. Transformace se už děje... materiální aspekty našich životů, stará přesvědčení i zvyky přestávají fungovat a rozpadají se... je čas!


Ve čtvrtek 6.4.2023 v 06:34 hod. nastane úplněk ve znamení Vah. Někdy nazývaný růžový úplněk nebo úplněk rašící trávy.

Váhy nám otevírají důležité téma VZTAHŮ a KOMUNIKACE ve vztazích. Souvisí také s láskou a harmonií díky planetě Venuši, která Váhy ovlivňuje. Ovšem počátek našich vzájemných vztahů je v naší sebelásce a vztahu k sobě samému.


Máme nyní během úplňku jedinečnou příležitost uspořádat si naše vztahy. Energie Luny totiž zesiluje toto téma a vede nás ke zdárnému a účinnějšímu řešení, abychom vše dostali do souladu.

Váhy jsou znamením elementu Vzduchu. Jejich přirozeností je vážit a vyrovnávat, poté odkládat nepotřebné. Váhy jsou spravedlivé, chápavé, ale také nerozhodné a ovlivnitelné. V tomto období je třeba zaměřit se na sebe sama, své sebevědomí a vztahy se svými nejbližšími. Nenechat se příliš ovlivňovat informacemi zvenčí.

V tuto dobu se můžete cítit rozpolcení. V jednu chvíli zažíváte radost a vzápětí jste smutní a padáte do melancholie, jako když se rozhoupají misky vah a cloumají s vašimi emocemi nahoru a dolů. Může se zdát, že znamení Vah je v rovnováze, ale ve skutečnosti je to neustálé hledání rovnováhy a harmonie.


Přišel čas hledat v sobě pravdu a rovnováhu!


Co je pro mě důležité

Co a jaké činnosti, jaké situace nebo osoby mi přináší klid a harmonii…? A jaké ne?

Meditujte či rozjímejte nad těmito otázkami, napište si pro a proti a hledejte odpovědi v sobě, ne venku! Věnujte pozornost tomu, jak se cítíte a vypusťte to, co o tom říkají ostatní… využijte výbornou koncentraci, jako doménu Vah a soustřeďte pozornost na svá témata, použijte vůni čistého kadidla. Přečtěte si článek "Jak najít pravdu" nebo "Co jsou to emoce" či "Jak komunikovat se svým tělem"


 • Vybírám si ve svém životě lidi a situace, které mě podporují a naplňují? Nebo setrvávám ve vztazích, které mě vyčerpávají?
 • Dokážu se sama rozhodnout a stát si za tím nebo se nechám lehko ovlivnit svým okolím?
 • Potřebuji ke svým rozhodnutím mnoho informací a potvrzení z venku nebo je hledám uvnitř sebe?
 • Opravdu věřím svým názorům a rozhodnutím nebo stále hledám potvrzení od ostatních, že je to tak správně?
 • Přijímám plně svou zodpovědnost za svá rozhodnutí a činy?
 • Hledám svoji vlastní pravdu?
 • Prožívám ve svém životě rovnováhu a harmonii?
 • Pracuji se svou energií a jasně rozeznávám co mi ji přináší a co mi ji naopak bere?
 • Stále se učím a pracuji se svými emocemi a chápu, že jsou mým senzorem?
 • Stále komunikuji se svým tělem, čtu jeho signály a řídím se jimi?
 • Trénuji a učím se koncentraci a soustředění v přítomném okamžiku a meditaci?
 • Používám svůj dar citlivosti a laskavosti k sobě i ve vztazích?...


Ve Vahách bychom měli pečovat hlavně o své ledviny, močové ústrojí, žíly a naši pokožku. Dostatečně se hydratovat, držet se v teple a hýčkat sebe i své tělo. 

Ne náhodou jsou psychosomaticky ledviny symbolem neřešených vztahů a strachů. Močové ústrojí zase odvádí z těla a našeho života vše, co už nepotřebujeme. Pokud tedy trpíte na záněty močového měchýře, měli byste se zaměřit na to co nechcete pustit… podrobně to popisuji v uzavřené skupině "Harmonický život" v Průvodci 12: "Poselství tvého těla anebo co ti nemoc napoví" (najdete tam zatím celkem 16 různých témat).

Použít můžete čisté esenciální oleje grep, citron, jalovec pro podporu ledvin; myrha, citron, meduňka, tymián, rozmarýn na močové cesty nebo citron a poté mátu na pročištění organismu. Také levandule, heřmánek či santal jsou vhodné pro zdravou pokožku.


Podpořte svoji sakrální čakru, která ovlivňuje mimo jiné právě ledviny a močový měchýř, ale také sexualitu, potěšení, radost a vztahy. Vhodné esence celkově pro 2. čakru jsou santal, jasmín a šalvěj. Noste oranžovou barvu.


Vytvořte si svoji vlastní afirmaci, kterou budete opakovat během těchto dní, jako např.: 

 • Můj život je lehký a příjemný. Je naplněn radostí a potěšením…. 
 • Přijímám své pocity a respektuji je a pracuji s nimi s láskou k sobě… 
 • Mé vztahy jsou naplněny láskou a pochopením…
 • Miluji se takovou, jaká jsem. Naplňuji své touhy a potřeby...


Pokud milujete minerály, vaše ledviny podpoří citrín, oranžový kalcit, karneol, ale i růženín pro vaše otevřené srdce. Při úplňku jsou velkými podporovateli křišťál, měsíční kámen nebo andělský selenit.

Nezapomeňte čistit a nabíjet své minerální pomocníky v úplňkové energii. 


Využijte sílu úplňku a zaměřte se v rituálech na témata:

 • Pročištění vztahů
 • Ukončení neblahých vztahů a odpojení se
 • Nalezení rovnováhy 
 • Posílení sebevědomí...

Některé z nich jsem popisovala již v E-BOOKu v Jarních rituálech. Pro odpojení najdete v článku na blogu "Jak se zbavit napojení jiných osob".


Pokud máte problémy ve vztazích a nevíte, jak s tím naložit můžete se přihlásit na chystaný živý webinář 3.5.2023 "Jak si přitáhnout šťastné partnerství" nebo se objednat na sezení, kde vše konkrétně rozklíčujeme a podpoříme co je třeba.


Zaměřte se na vztah k sobě i na své vztahy ke svým blízkým. Učte se laskavé komunikace a prohlubujte lásku ve svých vztazích! Hledejte svou rovnováhu

Užijte si první jarní úplněk v harmonii!

Dana Avaliane


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com