2016 ROK OHNIVÉ OPICE PRO HARMONICKÝ DOMOV

16.01.2016 20:16

 

Čínský kalendář se přehoupne do nového roku 2016 dne 7. února ve 23:00 hod. a ukončí ho 27. ledna 2017. Dosavadní vládu DŘEVĚNÉ KOZY vystřídá charizmatická a bystrá OPICE, společně s ní bude vládnout i pronikavý a energický prvek OHNĚ. Panovat bude yangová energie, která je především aktivní, ambiciózní, extrovertní a excentrická.

 

Vodní Drak 2012 nám vše odkryl a vyplavil na povrch, aby nás přinutil řešit i to, co bylo dlouho skryto. Pak nastoupil vládu Vodní Had 2013, který nás učil, umět se vypořádat se vším úplně sami a zažít to, co nám Drak ukázal. Dřevěný Kůň 2014 výsledek naší předešlé snahy ještě znásobil a vynesl do světa. Poté nám rok 2015 Dřevěné Kozy přinesl konečně období odpočinku. Nyní nám přináší Ohnivá Opice 2016 velice dynamický a vzrušující rok, se spoustou příležitostí k dosažení našich cílů.

 

Každý lunární rok se ujímá vlády jedno z 12 zvířat čínského zvěrokruhu. Opice je devátá v pořadí. Každému zvířeti je též přiřazen vždy jeden z pěti elementů. Kombinací 12 zvířat a 5 prvků získáváme tedy 60 znamení čínského zvěrokruhu.

 

Všeobecně se rok Ohnivé Opice považuje za mimořádně šťastný, plný pozitivních změn a velkého posunu vpřed. Můžeme očekávat celkové zlepšení životních podmínek, nové příležitosti, nápady a úspěchy. Tento rok je nakloněn rozvoji podnikání a finančním záležitostem.

 

Opice je ve finančních záležitostech velmi šetrná a opatrná. Nemá ráda zbytečné plýtvání penězi, proto letos své výdaje lépe zvažujte. Dejte si pozor na nejisté obchody, podvody a ztráty. Pokud budete hospodařit moudře a s rozvahou, získáte stabilitu a zlepšení finanční situace.

Úspěšné budou i jindy zcela nemožné podniky, objeví se mnoho nových nápadů, ale bude se také hojně improvizovat. Čeká nás zábavná a vzrušující doba, která dá každému příležitost vyzkoušet štěstí ve hře.

 

Pro vaši kariéru a pracovní úspěchy může být tento rok rozhodující, lépe najdete nové příležitosti a kontakty. Odvážně se můžete pouštět do nových podnikatelských projektů a nápadů. Pokud již dlouho čekáte na svou příležitost uskutečnit své plány a sny a nikdy jste nenašli odvahu, pak to udělejte teď! Ohnivá Opice vám pomůže vaše plány uskutečnit. Přesto se rozhodujte s rozvahou a rozumem, buďte opatrní, pozorní a tvrdě pracujte.

 

Ohnivá Opice je také nevypočitatelná a nebezpečná, proto nám mohou hrozit různé nástrahy, rizika a náhlé změny, intriky a žerty. Je třeba si uvědomit, že Opice je rozumné zvíře, proto bychom měli dobře zvažovat možná rizika a nepouštět se bezhlavě do neuvážených rozhodnutí. V tomto roce budou podpořeni ti, kteří budou jednat s bystrým rozumem a inteligencí.

 

Měli byste být také opatrní na to, co vyřknete na adresu druhých a plnit co slíbíte, jinak můžete očekávat nepříjemné následky. Opice vám může moudře radit, ale nerozvážné činy vám můžou přinést obzvláště neblahé výsledky. Važte tedy slova a neuvazujte se k ničemu bezmyšlenkovitě. Opice si velice dobře pamatuje všechna nelichotivá slova, která se k vám poté mohou vrátit, a to v dost nepříjemné formě.

 

Opice v sobě nese také prvky lstivosti, vypočítavosti a prohnanosti. Oheň dává Opici živost, sebejistotu, rozhodnost, výmluvnost, soutěživost. Lidé narozeni v roce Ohnivé Opice mají sklon ovládat nebo alespoň poučovat každého, kdo je méně průbojný. Opice s prvkem Ohně je nejenergičtější a nejprudší ze všech Opic. Ráda všechny a všechno kontroluje. Může být tvrdohlavá, neústupná a hádavá. Ve finančních spekulacích má štěstí, protože umí správně posuzovat rizika.

 

Ohnivá Opice má ráda bohatý kulturní a společenský život. Je vášnivá a energická, ráda se ukazuje a dovolí si úplně všechno. To můžete samozřejmě i vy, pokud se ale nezapomenete řídit také zdravým rozumem.

 

Rok 2016 přeje vztahům a ty, které v tomto období vzniknou, budou stabilní a pevné. Máte velkou šanci poznat spřízněnou duši. Stávající svazky Ohnivá Opice může uzdravit a utužit. Tento rok přeje především opravdovým, láskyplným a tolerantním vztahům bez přetvářky, kde si stanovíme jasná pravidla a rodinné rituály. Ohnivá Opice příliš nefandí nezávazným románkům a prudkým emocím, rok je určen převážně pro posílení rodinných vztahů a harmonie, navození klidu u rodinného krbu a nalezení životních partnerů.

 

V ohnivých energiích můžeme také očekávat relativně nepříjemné konflikty. Opice si umí poradit v každé situaci, ale pokud je nepříjemná, tak ji řeší jen velmi nerada, proto se je bude snažit odkládat. Snadno pak může dojít k nepříjemnému konfliktu. Proto je důležité řídit se pravidly a dodržovat zákony, jedině tak si zaručíte, že rok 2016 bude úspěšný a plodný.

 

Ohnivá Opice také přináší příležitost pro změnu. Má schopnost přizpůsobit se a pohotově reagovat. Tento rok je mimořádně vhodný pro náročné změny, jako je změna podnikání nebo nové zaměstnání, stěhování, koupě nebo stavba nového domu či přestavba bytu.

 

Ohnivé Opici se občas stane, že ji lesk oslní, ale i zaslepí oči a pak slíbí i to, co nemůže splnit, protože zapomene na zdravý rozum a nedomyslí důsledky. Velkou pravděpodobností je, že její velkorysosti někdo může využít ve svůj vlastní prospěch. Odtud hrozí nebezpečí selhání, a tak to bude patrně i s několika světovými politickými osobnostmi…

 

Na scénu také přijde nová vlna a nastolení určitého pořádku a spravedlnosti. Číňané tvrdí, že Opice je schopný vynálezce, mistr bleskového úsudku, mistr umění přežít za všech okolností, neboť má silný pud sebezáchovy.

 

Také je dobré zmínit, že v roce Ohnivé Opice byla vydána Deklarace nezávislosti, kterou vznikly Spojené státy americké. Jejich fenomenální vzestup a fantastické výsledky dosažené během relativně krátké doby jsou všeobecně známy.

 

Opice je také velmi netrpělivá, vše je nutné pečlivě prověřovat, reálně zvážit, zachovat si zdravý úsudek a dobrý odhad situace. Především také nic neponechat náhodě. Na druhou stranu nám, ale dává rok Opice velké možnosti do budoucna. A to změny, které budou ve své konečné podobě pro naše dobro.

 

Jak rok Ohnivé Opice koresponduje s vaším konkrétním datem narození, se dočtete v povaze Letící Hvězdy na rok 2016 pro vaše Ming Kwa.

 

…a ještě něco navíc.

 

Legenda o opici v čínském horoskopu

Nefritový císař stanovil pro výběr znamení zvířetníku dvě možné podmínky. Buď musí být dané zvíře prospěšné lidem, nebo se musí v den audience u císaře dostavit do Nebeského paláce jako první.

Podle legendy se opice dostala do zvířetníku díky tygrovi. Byla jeho sousedkou i jedinou přítelkyní, neboť ostatní zvířata se ho bála. Jednou se tygr chytil do lovecké sítě a dozajista by zde skončil svůj osud, kdyby ho nevysvobodila právě mrštná opice. Tygr jí za to byl velmi zavázán, avšak také dostal strach, že by se tuto historku mohla dozvědět ostatní zvířata a pak už by u nich neměl takový respekt. Takovéto pomyšlení tygra opravdu velice znepokojovalo, a tak přemýšlel, zda nebude lepší opice se zbavit tím, že ji zabije. Uvědomil si však zavčasu, že by mu pak nezbyl ani jediný přítel a zůstal by úplně sám. Když se pak vybírala jednotlivá znamení zvířetníku, tak tygr opici, která by jinak téměř neměla šanci, vychvaloval natolik, že jí místo mezi ostatními znameními zajistil. Tím také svůj dluh vůči ní za záchranu svého života splatil.

 

 

Dana Jirsáková 16.01.2016

 

Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

 

Štítky

 1. Terapie Duše
 2. Člověk vykonávající práci své duše
 3. Psi a kočky zlepšují zdraví svých majitelů
 4. ODPUSŤTE SVÝM RODIČŮM
 5. Wintergreen
 6. Relieve It
 7. Hydratační krém se santálovým dřevem
 8. Frankincense
 9. Detoxzyme
 10. Čistící prostředky Thieves
 11. OSHO: O ženách
 12. Vztahy!
 13. LETÍCÍ HVĚZDA PRO ROK 2018 ZEMSKÉHO PSA
 14. Akce 2018
 15. Lednové NOVINKY
 16. Jak si přitáhnout šťastné partnerství
 17. Blue Tansy
 18. Lemon Myrtle
 19. 2018 - ROK ZEMSKÉHO PSA PRO HARMONICKÝ DOMOV
 20. TKDM
 21. Víš
 22. Články Harmonie mysli
 23. ThetaHealing
 24. Rozbor bytu
 25. Ložnice místnost Mistrů
 26. Podzim
 27. seminář Ložnice místnost mistrů
 28. Seminář o ložnici
 29. Akce 2020
 30. LETÍCÍ HVĚZDA PRO ROK 2020 KOVOVÉ KRYSY
 31. 2020 - ROK KOVOVÉ KRYSY PRO HARMONICKÝ DOMOV
 32. Co jsou to emoce?
 33. BELTAINE
 34. Ložnice ve směru špatném pro mě dobrém pro partnera
 35. Barvy v koupelně
 36. LETÍCÍ HVĚZDA
 37. Svah
 38. Střed domu
 39. Poděkování
 40. Voda na východě
 41. kam na zahradě ohniště?
 42. webside in english
 43. Dům do L
 44. Kineziologie
 45. Nelíbí se vám co se děje venku?
 46. Terapie
 47. Duchovní příčina obezity a celulitidy v naší duši
 48. AromaTerapie
 49. Nic není náhoda
 50. Otázky a odpovědi Aroma
 51. Pomeranč
 52. Tymián
 53. Mandarinka
 54. Thieves
 55. Nová energie
 56. Chcete se uzdravit? Začněte u hlavy
 57. Zasvěcení Shamballa
 58. Rozbor prostoru firmy
 59. Diagnostika prostoru
 60. Kurz Feng Shui
 61. Dětský pokoj
 62. Barevnost - živly a směry
 63. Kreslení pravou mozkovou hemisférou
 64. Reference
 65. Barvy v interiéru
 66. Jak vytvořit dětské království
 67. Místo dětí bývá nutné léčit rodiče
 68. LETÍCÍ HVĚZDA PRO ROK 2017 OHNIVÉHO KOHOUTA
 69. 8 nejdůležitějších myšlenek z knihy Čtyři dohody
 70. Balance Complete
 71. UZDRAV SVOJE TĚLO
 72. Kineziologie v mém životě
 73. Dalajlamova kočka – David Michie
 74. Vyváženost prostoru vede k harmonii
 75. Když si něco přeju
 76. Aromaterapie
 77. Dárce
 78. Zacházení s energiemi
 79. 5-denní očistná kůra
 80. MultiGreens
 81. O odpuštění
 82. Deprese
 83. Esenciální oleje a jejich podpora
 84. Kam duše ukrývá svá trápení
 85. Souvislost s tím co se nám děje
 86. Nové produkty pro miminka
 87. 2017 ROK OHNIVÉHO KOHOUTA PRO HARMONICKÝ DOMOV
 88. Rozhovory na rádiu ČRO Sever o Feng Shui
 89. Purification
 90. ZIMNÍ SLUNOVRAT 2017 – BRÁNA K NOVÉMU ZHMOTNĚNÍ