2019 - ROK ZEMSKÉHO VEPŘE PRO HARMONICKÝ DOMOV

19.01.2019 20:19

 

 

Čínský kalendář odstartuje do nového roku 2019 dne 5. února a ukončí ho 24. ledna 2020. Dosavadní vládu spravedlivého a pravdivého Zemského Psa vystřídá VEPŘ. Společně s ním bude nadále vládnout stabilní prvek ZEMĚ. Bude na nás mít vliv i jeho VODNÍ element a JINOVÁ podstata.

 

Povaha Vepře nám přinese inteligenci a moudrost, vytrvalost, svědomitost, upřímnost a pilnost. Vepř pod vlivem Země mívá silně vyvinutý šestý smysl. Je přirozený a hledá harmonii. Je ovšem také občas nestřídmý, beznadějně upřímný, až naivní.

 
 

Vodní Drak 2012 nám vše odkryl a vyplavil na povrch, aby nás přinutil řešit i to, co bylo dlouho skryto. Pak nastoupil vládu Vodní Had 2013, který nás učil, umět se sami se vším vypořádat a zažít to, co nám Drak ukázal. Dřevěný Kůň 2014 výsledek naší předešlé snahy ještě znásobil a vynesl do světa. Poté nám rok 2015 Dřevěné Kozy přinesl konečně období odpočinku. Ohnivá Opice 2016 nám připravila velice dynamický a vzrušující rok, se spoustou příležitostí k dosažení našich nových cílů. Pokud jsme pak v roce 2017 Ohnivého Kohouta byli dostatečně trpěliví, poctiví a tvrdě jsme pracovali. Zažili jsme dobrodružství a úspěch. Naše statečnost byla právem odměněna velkými a pozitivními změnami v našich životech.

 

A konečně v roce 2018 Zemského Psa, kdy nám byly nápomocny jeho pozitivní vlastnosti s potřebnou stabilitou, byl tento rok ve jménu spravedlnosti, odvahy, pravdy a štědrosti. Zajímali jsme se o druhé, nebyli lhostejní a konali dobré skutky. Naučili jsme se rozeznávat pravdu od přetvářky a falše, pomocí své intuice.

 

 

Jak to tedy bude v roce 2019 ZEMSKÉHO VEPŘE

Na co se máme připravit a na co se těšit?

 

 
 

Každý lunární rok se ujímá vlády jedno z 12 zvířat čínského zvěrokruhu. Vepř je dvanáctý a poslední v pořadí. Každému zvířeti je též přiřazen vždy jeden z  pěti elementů . Kombinací 12 zvířat a 5 prvků získáváme tedy 60 znamení čínského zvěrokruhu.

 

U jednotlivých znamení záleží na jeho základním prvku, na znamení roku, měsíce i dne, v němž se narodili, ale také na tom jaký dostali náboj – jangový (+) či jinový (-). Při narození jsme ovlivněni těmito póly, proto každý dostaneme do vínku něco jiného, co tvoří základ našeho charakteru. Nejsme však nástrojem našeho osudu, jsme tvůrci našeho života a touto duchovní silou se učíme a posouváme se dál.

 
 

Čínský horoskop je souhrnem toho, jaké vlivy na nás jednotlivce, ale i celého národa a lidstva aktuálně působí a ovlivňují naše rozhodnutí a konání. Zjištění těchto vlivů, však slouží jako doporučení, na co bychom se měli zaměřit, aby náš život v daném čase probíhal co nejefektivněji v souladu se zvířetem aktuálního roku. Abychom lépe pochopili hlubší souvislosti toho, co se nám děje. Znamení Vepře je kompatibilní s protějškem západního horoskopu znamení Štíra.

 

 
 

Rok 2019 je v cyklu proměn podle čínského horoskopu číslo 8 s trigramem Hory a jinovou polaritou. Energetický náboj tohoto čísla a trigramu nám přináší osobní vnitřní proměnu, úplný přerod; ovšem této proměně se nelze vyhnout. Číňané tento proces přirovnávají k přeměně housenky v motýla. Proto bychom se měli zaměřit na vlastní hodnoty a zlepšení naší etiky. Důležité také bude věnovat se jakékoliv práci rukama, a to i v případě našich koníčků. Bude kladen důraz na vnitřní i fyzickou rovnováhu, díky které můžeme naleznout mnohé odpovědi.

 

Osmička je číslo velmi mocné a obsažné, opředené náboženskou symbolikou. Obsahuje a spojuje kritičnost dvojky s netečností čtyřky, nabrala také útočnost a odhodlanost čísla jedna. Je to číslo velkých činů, stability, stvoření života, štěstí, akumulace a reprezentuje peníze. Osmihranný stůl, kterému se v Číně říká „stůl Osmi nesmrtelných“, symbolizuje harmonii a spokojenost.

 

 
 

Všeobecně rok 2019 nás bude nabádat ke změnám a to hlavně vnitřním. Měli bychom zapracovat na svých slabých stránkách, vnitřním klidu a harmonii. Budeme také více konfrontováni se lží a nuceni žít v pravdě, upřímnosti a poctivosti. Naučíme se být zodpovědní za své činy i životy a význam dostanou jen skutečné hodnoty. Oceněna bude nezávislost a samostatnost každého jedince. Důraz bude také kladen na zajištění vlastního zázemí a bezpečí. Tento rok se však neobejde bez aktivního přičinění každého z nás. Pokud tak učiníme, můžeme si splnit i ty nejbláhovější sny.

 

 

Lidé ve znamení Vepře jsou optimističtí, srdeční, překypující energií, mírné a velmi flexibilní povahy. Pro zrozence v tomto znamení není problém se přizpůsobit novým podmínkám, stejně tak rádi čelí výzvám. Ve svých cílech jsou vytrvalí, trpěliví a pro blaho své či svého okolí jsou ochotní leccos obětovat. Mezi jejich další přednosti patří silná empatie, soucit a touha pomáhat druhým. Nečiní jim potíž nabídnout pomocnou ruku přátelům i tam, kde by to už ostatní vzdali. Vepři jsou velmi tolerantní, optimističtí a většinou nemají problém vyjít i se sebevíc komplikovaným člověkem. Jsou velmi oddaní a loajální vůči svým nejbližším. „Upřímnost nade vše“ platí vždy a zrada od nich nepřipadá v úvahu. Lhaní se u Vepřů nedočkáte, leda v krajním případě, když chrání život svůj či svých blízkých. Neupřímnost, pokrytectví a přetvářku ve svém okolí proto nesou velmi těžce. Jejich upřímnost však někdy přerůstá až v naivitu, proto bývají občas podváděni a klamáni.

 

 

Letošní rok přeje pozitivním změnám v lásce všem znamením zvěrokruhu. Můžete se tak těšit na nová milostná dobrodružství i neočekávané lásky. Mohou se také vyřešit staré partnerské krize a dojít k usmíření, samozřejmě zase s vlastním přičiněním. V dlouhodobých vztazích se můžete dočkat prohloubení vztahu formou sňatku, nového bydlení nebo vysněného potomka. Vepři jsou výbornými životními partnery a umí dobře naslouchat druhým. Když se Vepř zamiluje, je schopen pro druhého udělat cokoliv. Proto se nejen o Psech říká, že jsou věrní. To stejné totiž platí i pro zrozence ve znamení Vepře.

 

Nejvhodnější partner pro Vepře je Tygr, Zajíc, Pes a Ovce. Nekompatibilní partner je Had a Opice.

 
 

Vepři obecně nejsou příliš dobří v komunikaci a navazování nových známostí. Ovšem Zemský Vepř má naopak výborné komunikační schopnosti a proto můžete letos navázat spoustu nových přátelství i partnerských či pracovních vztahů.

Vepři mají obvykle jen málo přátel, ale zato na celý život, jsou totiž pro ně ochotni učinit velké oběti. Také svými potomky a vnoučaty jsou velice milováni.

Vepř je jedním z nejpřirozenějších lidí, s nimiž se můžete setkat. Hledá vždy všeobecnou harmonii, díky čemuž bývá oblíbený. Jeho duch, zůstává dlouho svěží a mlád, až do pozdního stáří. Dokáže se zasmát i vlastním chybám a omylům, neuráží se a umí udělat první krok k usmíření. Je inteligentní a moudrý, nedělá nic bez příčiny.

 

 

Jestliže se Vepř pro něco rozhodne, pustí se do toho s veškerou silou a nic jej neodradí. Může tak zastávat jakékoliv povolání. Za tichým zjevem Vepře se skrývá síla a často dokonce uznávaná autorita. Miluje hudbu, na uměleckém poli může být díky citu a skvělému hudebnímu sluchu, velice úspěšný. Vepři jsou šťastní, pokud se jim daří udržet rovnováhu mezi prací a soukromým životem. Na práci potřebují mít svůj čas a práce ve stresu není nic pro ně. Ideálním povoláním je pro Vepře sociální sféra, hoteliérství, zdravotnictví, ale jsou i dobří herci, zpěváci, duchovní rádci, politici, poradci, učitelé nebo soudci.

Vepř se snaží již od své přirozenosti dělat vše správně a dokonale.

V oblasti kariéry přináší Vepřům úspěchy především jejich schopnost trpělivosti a skvělé vůle. Zrozenci ve znamení Vepře nejsou příliš dobří v týmové práci, raději pracují samostatně, jsou dobří v dlouhodobých projektech a mají smysl pro detail.

 

 
 

Mezi negativa Vepře patří nestřídmost, dokáže být malým zhýralcem. Je dobrým kamarádem, baví ho večírky a oslavy, které je schopen i sám zorganizovat. Pro svou lásku k luxusu a pěkný věcem, může být někdy vnímán jako snob. Tento jedinec má však dobré vychování a vkus, ve své podstatě je perfekcionista. Rád pomáhá ostatním, cítí se totiž lépe, pokud se každý kolem něho usmívá. Rád studuje, dokud může, aby si ještě více rozšířil obzory a získal více vědomostí. Občas se může zdát, že je líný, ale to je obvykle jen chybný úhel pohledu. Toto znamení si libuje ve štěstí a dokáže si ho pěkně užít. Na druhou stranu jsou Zemští Vepři poměrně přísní a mají sklony k workoholismu.

 

K neznámým lidem se Vepři chovají zpočátku spíše rezervovaně. Díky svému temperamentu občas provedou něco nepředloženého a mohou se tak dostat do potíží. Většina jejich problémů však vychází z dobrosrdečné a velkorysé povahy. Nikdy se nezmíní, že jim dlužíte. Kdyby lépe zvládali svou potřebu pomáhat druhým, byli by jejich životy o hodně snazší. Rádi se také angažují v charitě. Jsou tolerantní, ostatním nevnucují své názory a v druhých se snaží najít to nejlepší.

 

Vepř pod vlivem Země mívá dobře vyvinutý šestý smysl, je jasnozřivý a jeho sny se obvykle plní.

 
 

Rok 2019 předpovídá bohatství a štěstí. Peníze vám však sami z nebe nespadnou, bude třeba pilně pracovat, mít pevnou vůli, dodržovat disciplínu a být přísný hlavně k sobě samým. Riskantní podniky v roce 2019 nebudou úspěšné, bude zapotřebí dobře danou akci promyslet, a tak dosáhnout žádoucích výsledků. Pokud byste totiž příliš podlehli uvolněné atmosféře roku 2019, mohlo by se vám stát, že vám penízky snadno protečou mezi prsty a už se nevrátí zpět. Vepři mají sice větší štěstí v oblasti financí, než jiná znamení. Bohužel ale neumí spořit a vydělané peníze velmi snadno utratí. Mnohdy bez rozmyslu a za hlouposti.

V roce 2019 bude ideální čas promyšleně investovat peníze a zapracovat na svých majetkových poměrech. Podle čínské astrologie byste se také neměli bát vykročit ze své komfortní zóny, neboť nové příležitosti vám mohou přinést spoustu dobrého.

 

K podpoření hojnosti, je třeba vyčistit sektor jihovýchodu a umístit zde symbol peněz a bohatství, které rozproudí tuto energii. Jako například strom hojnosti, zlaté ingoty nebo mince. Můžete zde vytvořit i malý oltář hojnosti.

 

 

 

Osobnost Vepře překypuje energií, je aktivní a činorodá. To platí o mysli, ale ne o fyzické kondici a udržování těla. Proto by se v tomto roce mohly projevit nešvary na vašem zdraví, které se na těle již dlouhé měsíce usazovaly. Vepři mají sklony k tloustnutí, různým nemocem a slabému imunitnímu systému. Nepravidelný režim, ponocování, stres, stravování se ve fast foodech nebo absence pohybu by pak mohlo ukázat následky. Nic ale není ztraceno! Bude jen potřeba na tom zapracovat a nejlépe začít hned! Jako první si udělejte jarní očistu nejen těla, ale i vašeho prostoru, kde žijete a který vás ovlivňuje. Nezapomínejte také na očistu své psychiky. Vždy byste měli staré záležitosti vyřešit a uzavřít se starým rokem a do nového pak vstupovat s čistým štítem. Psychika ovlivňuje vaše zdraví víc, než si myslíte. Když přidáte zdravou stravu a trochu pohybu. Máte vyhráno!

 

 

A to nejlepší nakonec! Čínský horoskop slibuje na rok 2019 Zemského Vepře šťastný, bohatý a pohodový rok plný pozitivních změn téměř pro všechna znamení zvěrokruhu. Zemský Vepř je totiž pozitivní, činorodé a aktivní zvíře, a tak na sebe v tomto roce přitáhne úspěch téměř v každé oblasti života. Jeho vliv bude nejsilnější zejména na podzim v měsíci listopadu.

 

 

Nechť změny, které vás potkají v roce 2019, jsou v souladu s vaší Duší.

Ať záříte štěstím a bezpodmínečnou láskou, kterou rozdáváte druhým!

 

 

S láskou a vděčností Dana Ravena Jirsáková

19. 01. 2019

 

 

Jak rok Zemského Vepře koresponduje s vaším konkrétním datem narození, se dočtete v povaze Letící Hvězdy na rok 2019 pro vaše Ming Kwa.

 

Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.comDěkuji. Dana Ravena Jirsáková

 

Štítky

 1. 2017 ROK OHNIVÉHO KOHOUTA PRO HARMONICKÝ DOMOV
 2. Aromaterapie
 3. Dárce
 4. Zacházení s energiemi
 5. ZIMNÍ SLUNOVRAT 2017 – BRÁNA K NOVÉMU ZHMOTNĚNÍ
 6. Terapie Duše
 7. LETÍCÍ HVĚZDA PRO ROK 2018 ZEMSKÉHO PSA
 8. Akce 2018
 9. Lednové NOVINKY
 10. Jak si přitáhnout šťastné partnerství
 11. Kovová postel
 12. Když si něco přeju
 13. Rozhovory na rádiu ČRO Sever o Feng Shui
 14. Purification
 15. MultiGreens
 16. 5-denní očistná kůra
 17. Balance Complete
 18. UZDRAV SVOJE TĚLO
 19. Kineziologie v mém životě
 20. Dalajlamova kočka – David Michie
 21. Vyváženost prostoru vede k harmonii
 22. Leden 2018
 23. Blue Tansy
 24. Lemon Myrtle
 25. Wintergreen
 26. PanAway
 27. StressAway
 28. Relieve It
 29. Hydratační krém se santálovým dřevem
 30. Frankincense
 31. Detoxzyme
 32. Čistící prostředky Thieves
 33. Články Harmonie mysli
 34. Eucalyptus Radiata
 35. Lemongrass
 36. 2018 - ROK ZEMSKÉHO PSA PRO HARMONICKÝ DOMOV
 37. TKDM
 38. Jak si přitáhnout a podpořit šťastné partnerství
 39. Víš
 40. Vztahy!
 41. OSHO: O ženách
 42. Člověk vykonávající práci své duše
 43. Psi a kočky zlepšují zdraví svých majitelů
 44. ODPUSŤTE SVÝM RODIČŮM
 45. ThetaHealing
 46. Feng-Shui a barvy v interiéru v MB
 47. Návrh nového domu
 48. 2019 - ROK ZEMSKÉHO VEPŘE PRO HARMONICKÝ DOMOV
 49. LETÍCÍ HVĚZDA PRO ROK 2016 OHNIVÉ OPICE
 50. 2016 ROK OHNIVÉ OPICE PRO HARMONICKÝ DOMOV
 51. Jak vytvořit dětské království
 52. Vaše mysl dokáže měnit realitu
 53. Nemoci potřebujeme k varování
 54. Citron
 55. Máta
 56. Barvy v interiéru
 57. Kreslení pravou mozkovou hemisférou
 58. Rozbor prostoru firmy
 59. Diagnostika prostoru
 60. Hlavní vstup
 61. Archiv článků
 62. Kurz Feng shui - nechte se také inspirovat ke změnám
 63. Dětský pokoj
 64. Ostatní články
 65. Noční můry v dětském pokoji
 66. Barevnost - živly a směry
 67. Newsletter září 2016
 68. Otázky a odpovědi FengShui
 69. Harmonie mysli
 70. Místo dětí bývá nutné léčit rodiče
 71. LETÍCÍ HVĚZDA PRO ROK 2017 OHNIVÉHO KOHOUTA
 72. 8 nejdůležitějších myšlenek z knihy Čtyři dohody
 73. O odpuštění
 74. Deprese
 75. Pálení čarodějnic
 76. Esenciální oleje a jejich podpora
 77. Kam duše ukrývá svá trápení
 78. Souvislost s tím co se nám děje
 79. Nová energie
 80. Thieves
 81. Zasvěcení Shamballa
 82. Chcete se uzdravit? Začněte u hlavy
 83. Duchovní příčina obezity a celulitidy v naší duši
 84. AromaTerapie
 85. Nic není náhoda
 86. Otázky a odpovědi Aroma
 87. Pomeranč
 88. Tymián
 89. Mandarinka
 90. Nové produkty pro miminka