Duchovní příčina obezity a celulitidy v naší duši

06.11.2016 00:01

 

HUBNUTÍ A CELULITIDA – pravá léčba je pouze v naší mysli. 

Obezita znamená z mluvy naší duše nejen POTŘEBU OCHRANY, OBAL STRACHU, ale také ÚTĚK PŘED – ublížením, strachem z budoucnosti, bolestí, podceňováním, kritikou, láskou, urážkami… Diety jsou na nic, když nepochopíme zprávu duše, CO nám vzkazuje. Jsme naučení řešit následky, ale PRAVÁ PŘÍČINA každé nemoci, je vždy na počátku v naší mysli a prožívám našich EMOCÍ.

 

Obézní člověk se bojí, od něčeho utíká. Utíká od svých trápení do jiného světa jídla, sladkostí, potěšení, dobrých chutí, dobrého pití, zahání tím emocionální prázdnotu v sobě samém. Na chvíli dobrým jídlem prázdnou EMOCI zaplní, než přijde rychlé vystřízlivění. Místo pochutin ve skutečnosti potřebuje POTĚŠIT, POHLADIT, POVZBUDIT, POCHVÁLIT, POFOUKAT BOLEST…

 

Jakákoliv chuť na “něco dobrého”, (fenomén dnešní doby u televize, „mám na něco chuť….“) vždy vypovídá o naší momentální potřebě, emoci, která nám v tu chvíli chybí. Mi ji doplňujeme nějakou pochutinou jako náhražku. Každá specifická chuť na něco konkrétního má i své opodstatnění.

 

Obézní člověk, ale též, člověk, který vypadá jako obézní, ale ve skutečnosti je celý „nafouklý“, oteklý, zavodněný = má problémy s LYMFOU (často tito lidé drží diety, málo jedí, nepřejídají se, cvičí, a i tak vypadají obézně – zde mluvíme o UCPANÉ LYMFĚ) žije vnitřně svými těžkostmi života a jejich zkoušek.

 

Ať je OBAL TĚLA z tuku, nebo vody, ucpané lymfy – je to obal ochrany, obrany, s myšlenkou, že už „nebude nikdy lépe“, potom všem, co jsme prožili. Nahromaděný tuk a voda – touto tekutinou tělo chce UHASIT vnitřní žár -způsobený z vašeho zklamání.

 

Chcete-li zhubnout, naučte se v první řadě zvládnout sami sebe. Naučte se milovat svět, jaký je, a naučte se chápat smysl ŽIVOTNÍCH ZKOUŠEK. Pochopit, že každý procházíme a učíme se pouze přes zkoušky, že to je náš životní úkol nás všech na zemi. Pochopit, že tyto zkoušky nemáte pouze vy, ale všichni. Necítit se jako oběť osudu, ale začít chápat život duchovnějším způsobem.

Přebytečný tuk je jako teplý šat, který si dáváte, když se v životě chvějete zimou nelásky a klepete se strachem z prožitého či očekávaného.

 

(část úryvku z knihy CO NÁM TĚLO ŘÍKÁ aneb po stopách nemocí od Miroslava Hrabici)

 

SILNÁ STEHNA:

Stehna jsou plná všeho, co jsme v dětství nesnášeli a snášet jsme museli. Náš vnitřní odpor a pláč. Hodně žen je typu “hrušky”, tedy jakoby vrchní polovina jejich těla je extrémně rozdílná než ta dolní. Někdy je to vypadá až kuriózně, až mě tu napadá typ “dvou rozdílných těl” slepené v jedno. Spojen horní díl hubené ženy a dolní obézní. Tuk se začíná nejvíce hromadit kolem bříška a boků. Dvě těla, dvě duše, dva životy, rozdvojená osobnost, každá půlka těla, tedy i mysli, žije jinak. Takových to žen je velmi mnoho.

 

Staré špatné VZORCE Z MINULOSTI přetrvávají (silná stehna a nohy), ale horní polovina se vyvíjí a snaží se o jiný lepší směr (horní polovina těla je štíhlá)

 

Nebojte se, co vám špatného život a další dny přinesou, žijte s klidem. Silná stehna ukazují na strach do budoucna, a tak si tvoří “tukovou ochranu” a spoří si energii v těchto oblastí aby očekávané těžkosti v budoucnosti uneslo. Trpí na to jedinci, kteří musí stále cítit nějakou jistotu, jinak neusnou. Naučte se tolik nelpět na jistotách, na postavení, na vztazích, ani na svém těle.

 

SILNÉ BOKY:

BOKY jsou symbolem základní životních jistot a potřeb – jistoty rodiny, partnerství a domova. Ženy, aby byly štastné, musí mít nejdříve pevné základy – tedy stehna, hýždě, boky.

 

Proto často, když se žena cítí ohrožená ve svých jistotách, ve vztahu, ve svém domově, automaticky se zakulacuje v těchto partiích. Najednou cítí nejistotu a strach, proto si vytváří ochranu a obranný postoj, aby ztrátu jistoty ustála. Jsou to ženy, které se hodně bojí ztráty těchto jistot, které jsou pro ně vším. Je to druh žen, pro který je rodina a domov vždy na prvním místě.

 

PSYCHICKÉ CHUTĚ NA JÍDLA

 

EXTRÉMNÍ CHUŤ NA SLADKOSTI: 

Chybí vám v životě láska, pohlazení, objetí, pochválení, podpoření, soucítění, něha. Jakékoliv sáhnutí tedy po něčem sladkém je jako sáhnutí po pohlazení, něze, která vám v tu chvíli velmi chybí. Objímá Vás a hladí partner tak často, jak vy potřebujete? Laská vás, vyznává Vám často svou lásku a city? Podporuje Vás? Váží si Vás? Respektuje? Týká se to jak žen bez partnera, ale často žen, které žijí ve vztahu, kdy jim toto od partnera chybí…

 

EXTRÉMNÍ CHUŤ NA MASO:

Mívají často lidé, kteří v sobě nosí vztek, hněv na nějakou osobu či situaci, které se neumějí či bojí bránit. Radši dělají že to “nevidí”, že ten jejich skrytý hněv neexistuje. 

Maso je potravina agrese. Tito jedinci ji nevědomky konzumují, jsou-li podrážděni z práce či něčeho a mají tendence se uklidňovat touto potravinou. 

Maso je také potravina, která uzemňuje. Můžete mít na ní chuť, když moc sníte a lítáte si příliš jen ve svých představách, vzdušných zámcích a realita Vám uniká.Unikáte do svého světa fantazie více než je zdrávo.

 

DUCHOVNÍ VÝZNAM CELULITIDY

Celulitida ukazuje na náš nahromaděný vztek a trest, který člověk uděluje sám sobě. Přehnaná sebekritika na sebe sama, nespokojenost se sebou, vidíte se horšíma očima. Žena je plná zloby, hněvu, smutku, touhy po pomstu někomu, kdo jí tak citově ublížil.

 

Často mnohé z nás, namísto aby šly duchovní cestou”zabředávají do hmoty a materiálna”. Máte vysoké potřeby movitých i nemovitých jistot. Vaše mysl se nadbytečně zabývá praktickými potřebami, jídlem, oblečením, kosmetikou, zábavou za peníze…

Přílišné množství myšlenek “na hmotné věci” se pak projevuje jako vazivová nebo tuková tkáň, která se ukládá nejčastěji do dolních končetin a hýždí.

 

Celulitida a dolíčky v ní – jsou jako JIZVY NAŠÍ DUŠE. Lpění na karambolech minulosti. Neschopnost vyrovnat se s křivdami z ranného dětství. Potíž (po té bolesti) jít kupředu. Co všechno jste musela v minulosti už vytrpět?

 

Břicho, boky a hýždě jsou partie energií matky, lůna, přijetí naší VNITŘNÍ ŽENY. Věříte si? Nepodceňujete se? Jste dostatečně sebevědomá? Umíte si nastavit před ostatními své HRANICE?

 

Celulitida na nás duchovně volá: “NEBUĎTE K SOBĚ ANI K JINÝM tak hrozně tvrdí!”

 

Aby člověk unesl a zvládl všechno to, co musí a potřebuje pro život – potřebuje k tomu silné opory- NOHY.

 

CO S TÍM TEDY UDĚLAT ? Jak to duchovně léčit?

 

“Láska” – je největší a nejsilnější lék na vše. Snažit odpustit hlavně sobě. Odpustit těm, kdo nám v minulosti tolik ublížil a přijmout to jako životní lekci. Polevit, snažit se UVOLNIT, nebýt tak vážná a strnulá. Najít v sobě to zadupané „střeštěné dovádějící dítě“ a dovolit si jim být i teď.

 

Už se nevracejte se do minulých bolestí a křivd, zkuste to přijmout a “začít znova a s lehkostí”. Snažte se stále něčím “neužírat” a samy stále „nedeptat“.

 

Lehko se to řekne, to víme všichni, ale alespoň TO KVŮLI SOBĚ začnete alespoň pomalu zkoušet! Máme tady všichni jeden velký stejný úkol – PRACOVAT NA SOBĚ SAMÝCH.

 

NEJÚČINNĚJŠÍ DIETA PRO VŠECHNY se 100% výsledkem:

Kolikrát proto DIETY, cvičení, zeštíhlující a lymfodrenážní kůry u odborníka jsou na nic, pokavad nezměníte „staré nastavení a program v hlavě.”

 

POCIT SPOKOJENOSTI SAMA SE SEBOU, nepodceňování se a NEBÁT SE BÝT PŘED OSTATNÍMI SAMA SEBOU. Odkrýt „tukový plášť“ strachu z budoucna, obav, odmítnutí a zkusit vykročit s vírou v lepší zítřky…TO JE TEN NEJVĚTŠÍ LÉK NA OBEZITU.

Zkuste být odvážní, riskovat, nepodléhat strachu, který vás celou pohlcuje a omezuje. Snažte se věřit, že vše „nějak dobře dopadne“. Nebojte se budoucnosti a věřte v lepší zítřky bez pocitu strachu. Nepůjde to ihned, půjde to možná i pomalu, ale základ je to prostě jen začít zkusit věřit…. :)

 

Hodně vnitřní síly, nám všem ženám přeje s láskou

 

Jitka Bičíková

lymfoterapeutka, spisovatelka

www.zahadnalymfa.cz

 

Štítky

 1. ThetaHealing
 2. Zacházení s energiemi
 3. ZIMNÍ SLUNOVRAT 2017 – BRÁNA K NOVÉMU ZHMOTNĚNÍ
 4. Terapie Duše
 5. LETÍCÍ HVĚZDA PRO ROK 2018 ZEMSKÉHO PSA
 6. Akce 2018
 7. Lednové NOVINKY
 8. Jak si přitáhnout šťastné partnerství
 9. Leden 2018
 10. Dárce
 11. Aromaterapie
 12. 5-denní očistná kůra
 13. Balance Complete
 14. UZDRAV SVOJE TĚLO
 15. Kineziologie v mém životě
 16. Dalajlamova kočka – David Michie
 17. Vyváženost prostoru vede k harmonii
 18. Když si něco přeju
 19. Kovová postel
 20. Lemon Myrtle
 21. 2018 - ROK ZEMSKÉHO PSA PRO HARMONICKÝ DOMOV
 22. Wintergreen
 23. PanAway
 24. StressAway
 25. Relieve It
 26. Hydratační krém se santálovým dřevem
 27. Frankincense
 28. Detoxzyme
 29. Čistící prostředky Thieves
 30. Eucalyptus Radiata
 31. Lemongrass
 32. TKDM
 33. Jak si přitáhnout a podpořit šťastné partnerství
 34. Víš
 35. Vztahy!
 36. OSHO: O ženách
 37. Člověk vykonávající práci své duše
 38. Psi a kočky zlepšují zdraví svých majitelů
 39. ODPUSŤTE SVÝM RODIČŮM
 40. MultiGreens
 41. Purification
 42. Citron
 43. Máta
 44. Newsletter září 2016
 45. Otázky a odpovědi FengShui
 46. Harmonie mysli
 47. Zasvěcení Shamballa
 48. Chcete se uzdravit? Začněte u hlavy
 49. Duchovní příčina obezity a celulitidy v naší duši
 50. Nemoci potřebujeme k varování
 51. Vaše mysl dokáže měnit realitu
 52. Diagnostika prostoru
 53. Barevnost - živly a směry
 54. Kreslení pravou mozkovou hemisférou
 55. Barvy v interiéru
 56. 2019 - ROK ZEMSKÉHO VEPŘE PRO HARMONICKÝ DOMOV
 57. LETÍCÍ HVĚZDA PRO ROK 2016 OHNIVÉ OPICE
 58. 2016 ROK OHNIVÉ OPICE PRO HARMONICKÝ DOMOV
 59. Jak vytvořit dětské království
 60. AromaTerapie
 61. Nic není náhoda
 62. Deprese
 63. Pálení čarodějnic
 64. Esenciální oleje a jejich podpora
 65. Kam duše ukrývá svá trápení
 66. Souvislost s tím co se nám děje
 67. Nové produkty pro miminka
 68. 2017 ROK OHNIVÉHO KOHOUTA PRO HARMONICKÝ DOMOV
 69. Rozhovory na rádiu ČRO Sever o Feng Shui
 70. O odpuštění
 71. 8 nejdůležitějších myšlenek z knihy Čtyři dohody
 72. Otázky a odpovědi Aroma
 73. Pomeranč
 74. Tymián
 75. Mandarinka
 76. Thieves
 77. Nová energie
 78. Místo dětí bývá nutné léčit rodiče
 79. LETÍCÍ HVĚZDA PRO ROK 2017 OHNIVÉHO KOHOUTA
 80. Rozbor prostoru firmy