Otázky a odpovědi o kineziologii
NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI Z KINEZIOLOGICKÉ PORADNY
Mám toho tolik k řešení, že nevím, čím bych měl/a začít?
Sepište si seznam svých potíží. Na začátku sezení vytestujeme, který problém je prioritní. Kupodivu většinou to nebývá ten, který vás aktuálně nejvíce trápí. Pokud totiž máte problém a nevyřešíte ho, může se na něj nabalit další a poté další, tj. navrství se na sebe jako vrstvy cibule. Pak je zpravidla těžké dostat se k tomu nejspodnějšímu problému, aniž bychom se nejprve zbavili vrchních slupek. Ku prospěchu vás - často se stává, že po odstranění vrchní slupky se uvolní a odpadne samovolně hned několik dalších...
Stačí jedno sezení nebo jich bude potřeba více?
Většinou jedno, ale někdy dvě i více (záleží, jak je daný problém vrstevnatý).
Může se pomocí této metody pracovat s jiným dospělým člověkem, aniž by o tom věděl? (dost často tato otázka padá v souvislosti s partnerem :o)
Ne, pouze ve výjimečných případech (po těžkém úrazu, autonehodě, při těžké nemoci). Pak se s ním dá pracovat přes prostředníka a vůbec to nemusí být partner, může to být úplně cizí osoba. Ovšem z praxe doporučuji - začít u sebe.
Jak kineziolog získává informace?
Informace se získávají přes svalový test. V principu jde o to, že vybrané svaly reagují na váš stres (velmi jemně, ale reagují), který v souvislosti s danou otázkou, informací prožíváte. Pomocí speciálního systému otázek kineziolog z reakce svalů "odečte" potřebné informace.
Osobně si nejsem vědomá/ý nějakého stresujícího prožitku, přesto mám co řešit. Není to divné?
Mnoho bloků vzniká v raném dětství, porodu a dokonce už v průběhu těhotenství maminky a zážitky z tohoto období si většinou nepamatujete. Někdy může blok vzniknout v souvislosti s událostí, která vám nyní připadá banální, ale tenkrát jste ji prostě "nezpracovali". Někdy naopak byl zdrojový zážitek tak stresující, že jste ho raději zapomněli/ zasunuli/ popřeli. Specifickým zdrojem bloků jsou vaši předci (možná jste někdy slyšeli: "jsi stejná/ý nervák jako …", "jsi stejná/ý měkota jako …").
Může v průběhu odblokování přijít na emoce?
V průběhu odblokování se o vašich emocích mluví (vždyť už samotné problémy bývají velmi často popisem našich emocí). Někdy se v průběhu odblokování objeví pláč, smích, vztek, údiv…, ale vždy to je víceméně chvilková záležitost v porovnání s dobou, kterou vás daný problém trápil. Ale není to pravidlem, nemusí se dostavit vůbec nic.
Ať se objeví cokoli, je to v pořádku. Nikdo vás nebude ani soudit ani hodnotit. Ale chápu, že pro někoho může být problém své emoce byť v soukromí poradny projevit. Takže nechávám na každém jedinci, jak se svými emocemi naloží, co je pro něj "bezpečné".
Zdroj: www.zijsvujzivot.cz