Novoluní ve Lvu

11.08.2023


♌️Ve středu 16.8.2023 v 11:37 hod. nastane NOVOLUNÍ VE LVU. Přichází čas pro plnění snů a přání!

♌️ Portál Lví Brány vyvrcholil 8.8.2023 a jak jsem předpokládala, ještě se úplně neuzavřel, jeho energie stále doznívají. Takže můžeme tento týden využít jeho sílu a podívat se na energie Lva z jiného úhlu pohledu.

Energie Lva se nijak nemění, jeho výzvy a ohnivá, královská esence trvá. Protíná se však Sluneční Lví energie, která bude trvat až do 22.8. s Lunou ve Lvu, která nastane 15.-17.8. Dojde tedy k malému zesílení po dobu těchto tří dní. Ovšem, jak už víme, tak to citelně zabere dohromady necelý týden cca od pondělí do pátku.


Nutno připomenout, že Luna nese ženskou esenci, tedy emoce a intuici a Slunce ukazuje na mužskou stránku racionálního myšlení a konání. Obojí tedy bude ve Lvu a tím se nám otevřou obě strany mince. Dostaneme tak možnost, vyrovnat se s oběma protipóly.

Vše má být v rovnováze! 

V některých situacích potřebujeme více rozumu a v některých naopak více intuice. A někdy je třeba od každého trochu. Neměli bychom zavrhovat nebo potlačovat ani jedno. Cílem je naučit se žít smysluplně, intuitivně, přijímat informace a zkušenosti a vše žít tady a teď ve hmotě a naplno! Proto jsme tady!


Nejsme tu proto, abychom "ulítávali" z reality a žili jakoby ve snu.

Jsme tu proto, abychom naše sny žili v realitě!


Novoluní je vždy období klidu, energie klesá. Je to období, kdy se připravujeme na novou cestu a plánujeme. Rozmýšlíme nové záměry a připravujeme se, zhmotnit své sny do reality.

Nová Luna energeticky podporuje růst, nové začátky, projekty, záměry, vztahy… Pokud máte obavu skočit do něčeho opravdu neobvyklého, co vám okolí neschvaluje, ale vy intuitivně cítíte, že právě tam vás to táhne… pak jděte do toho! Nyní máte příležitost začít něco opravdu převratného, za pomoci Lví energie se vám to jistě podaří.

Využijte tuto energii, udělejte si rituál, meditujte, rozjímejte, vytvořte si seznam přání, připravte si nový záměr, vytvořte si Jantru, zkuste automatickou kresbu, vyložte si karty nebo runy…


V tomto období může také vyvstat pocit, že "nejsem dost dobrá". 

Sebehodnocení a nedostatečnost plyne většinou z minulosti, kdy nám někdo vnuknul, že něco neumíme nebo děláme špatně. Můžete se na to podívat skrze rituál vnitřního dítěte nebo prostě zjistit, že toto hodnocení není vlastně vůbec vaše…!

Pokud jsem v rovnováze, udržuji si svou energii a vnitřní stabilitu, pak jsem si jasně vědoma toho, kdo jsem a co tady tvořím.

Já jsem tvůrce svého života!

Když intuitivně tvořím, tak vždy ze svého srdce a s neskrývanou vášní. Mám radost ze své tvorby i z toho, že je někomu dalšímu prospěšná. Lev nám ukazuje, jak tvořit s velkou vášní a nadšením, jak jsme prospěšní, jaký příklad dáváme svým konáním svému okolí a svým potomkům… co po sobě zanecháme, jaký dojem, jaký pocit, myšlenku či zamyšlení i třeba jen po krátkém setkání…, důležité ale je, nejen to hlásat, ale žít to!

To je totiž ten nejlepší příklad. Lidé nevěří tomu, co říkáte, jak to mají dělat, že to funguje nebo se děje… Ale když vidí, že vám to funguje, že se váš život mění, pak to začnou taky zkoušet.

Není to o tom někomu něco nutit nebo vysvětlovat, že by měl něco udělat jinak. Je to jen o tom naťuknout to, prostě dát informaci a nechat to být. Každý s tím naloží, jak umí, možná hned a možná později, až přijde jeho čas…, ale to už není naše starost.


Ve dnech Lví energie je také příhodné se nenechat unést pýchou.

Jak už jsem o to mluvila v minulém článku, Lev je odvážný, má vysoké sebevědomí, ale může být i marnivý a padat do pýchy. To se zase týká i našeho okolí, proto se vyhýbejte takovýmto střetům. Je nutné si uvědomit, že všichni jsme stejně důležití, každý má svou roli a své místo, nikdo není víc ani míň. To, že jsem ve vyšších vibracích než někdo jiný, neznamená, že jsem lepší! Občas je nutné vynést na Slunce své klady a novou tvorbu, ale nic se nemá přehánět, pokora a vděčnost je důležitá.


Hledejte rovnováhu nejen v sobě, ale i mezi svými potřebami a potřebami ostatních. Nejste tu proto, abyste za někoho něco řešili, dělali nebo mu dokonce sloužili… nebo naopak. Rovnováha ve vztazích je velmi důležitá. Uvědomte si, zda chování vaše i vašich blízkých vychází ze srdce nebo z ega…? Ale nehodnoťte! Jen si naciťte, zda je to tak pro vás dobré, zda se v tom cítíte dobře či ne… a pak v případě nespokojenosti udělejte změnu.


Užijte si majestátnost Lva, ale buďte laskaví a rozvážní, jednejte ze srdce a moudře

Buďte vděční za to, co v životě máte a čeho jste už dosáhli. Mnohdy sami sebe příliš kritizujeme.✨Navíc celý srpen doprovází transformační energii dobře viditelná Letní Mléčná dráha, nejvíce bude vidět právě v období novoluní kolem 16.8., tak si ji užijte.

✨Dobře viditelná bude také planeta Saturn 27.8., kdy bude v opozici se Sluncem, a proto bude prstenec vidět i malým hvězdářským dalekohledem. Galileo Galilei jej také spatřil právě v tuto dobu už v 17. století svým primitivním dalekohledem a nazval planetu Saturn "planetou s ušima".

V tuto dobu jsou vhodné rituály na přání, vize, nové začátky, příležitosti a úspěch. Je vhodné také pracovat na svém egu, to ovšem neznamená ho potlačovat, ale přijmout ho a mít ho pod kontrolou… o tom ale zase příště.

Užijte si magickou Lví energii a naplňte své sny!

💗S láskou Dana Avaliane


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového!

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com