Beltaine svátek plodnosti a lásky

15.04.2022

Připravujete se na "pálení čarodějnic"?!


V noci z 30. 4. na 1. 5. se původně slavil přírodní keltský svátek plodnosti, partnerství, lásky, světla a posvátného ohně BELTAINE. Tento svátek je důležitou součástí Kola roku

Letos se k němu ještě přidá 30.4. ve 22:28 hod. novoluní v Býku a zatmění Slunce, kdy se tyto energie ještě zesílí.

Oslavovalo se spojení Slunce a Země, ze kterého měla v budoucích měsících vzniknout bohatá úroda a hojnost. Slavilo se, páry chodily do přírody a milovaly se, využívaly a podporovaly se tím energie spojení a plodnosti. Pálily se ohně, skákalo se přes ně, tančilo se a oslavoval se život. Do ohně se odevzdávalo vše staré a nepotřebné. Také se sbíraly léčivé byliny, které byly důležitou součástí léčení a života lidí.


Příchod církve však znamenal jisté ukončení našich tradic. Naši předkové se jich nechtěli vzdát, a proto vše nakonec vyústilo v upalování neposlušných lidí, především žen. Jejich moudrost, znalosti léčitelství a bylin byly prohlášeny za "čarodějnictví". Hlavně proto, že právě v tom byla jejich velká síla. Kdo byl v tento den přistižen při sbírání bylin či při jakékoliv oslavě, byl odvlečen na hranici a upálen.Dnes už se ženy neupalují na hranici, ale bez znalosti dějin se upalují ženské postavy. Proč? 

Nezávisle na vaší nevědomosti, se tím účastníte magického rituálu namířeného nejen proti vlastním předkům a jejich moudrosti, ale i proti vaší vnitřní moudrosti, přírodě a ženám

Každý rituál má vliv na zúčastněné osoby i jejich okolí. Ženy, chcete i nadále ničit svou ženskou sílu a vnitřní moudrost? Muži, chcete ubližovat ženám? Vážně chcete ještě dnes dávat církvi moc nad vašimi životy, byť se odehrává na jemno-hmotné úrovni?


Oslavme tento svátek vědomě a vraťme mu původní význam lásky, plodnosti a radosti.


V této době je příroda v plném rozpuku. Vše je plné energie, která stále stoupá a plodí nový život. Je to i období, kdy nám nejlépe půjdou nové začátky, nové projekty nebo změny, jak v osobním, tak i v pracovním životě.


Rituály podle našich předků


  • Aby se zrodilo nové, je třeba se zbavit starého a uvolnit tak místo. Proto se pálí o Beltainu ohně, aby se v něm spálilo vše, co nám již neslouží. S tímto záměrem můžete vhodit do ohně papírek, kde je napsané vše, co chcete nechat odejít a vědomě se toho tím zbavit. Poté poděkujte elementu Ohně a darujte mu svůj pramínek vlasů, trochu tabáku nebo nasbírané květy či byliny.
  • Tančete kolem ohně, zpívejte a radujte se.
  • Pokud si děláte doma či v zahradě oltář, vytvořte ho v jarních barvách a přidejte květy. Použijte symboliku plodnosti, lásky a světla. Můžete zde uctít bohyni Ladu a poprosit jí, aby vám přinesla do života lásku, plodnost a vášeň, a tak i podpořila vaši tvorbu.
  • Užijte si tuto romantickou noc se svým partnerem. Pokud ho nemáte, požádejte bohyni Ladu, aby vám ho přinesla a užijte si tuto noc hýčkáním sama sebe. Upevněte svojí sebelásku a propojte v sobě mužskou & ženskou polaritu.
  • Upleťte si věneček z jarních květin. Můžete si ho dát na oltář, pověsit si ho na dveře nebo ho vhodit do potůčku, jako dar vodě. Při pletení myslete na svá nová přání, aby se vám mohly splnit.
  • Omyjte si obličej nebo celé tělo v ranní rose, aby jste podpořili svoji krásu.
  • Napište svá přání na barevné stuhy a zavěste je na břízu nebo vrbu na své zahradě a nechte je vlát ve větru, aby vám přinesly kýžená přání a štěstí.
  • Také si můžete postavit březovou májku, která je původně symbolem plodnosti, lásky a oslavou jara. Jakožto propojením mužské a ženské energie a tím i propojení energií Nebe a Země. 


Oslavte tento svátek s novým záměrem. 
Slavte plodnost, lásku, partnerství, hojnost a život.
♥ ♥ ♥


Krásný Beltaine!
S láskou a úctou k našim předkům Dana Ravena


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana  Jirsáková


Harmonický domov - Dana Jirsáková - www.harmonicky-domov.com