Beltaine

15.04.2020

Připravujete se na tzv. "PÁLENÍ ČARODĚJNIC"?!


V noci z 30. 4. na 1. 5. se původně slavil přírodní keltský svátek plodnosti, partnerství, lásky, světla a posvátného ohně BELTAINE.

Oslavovalo se spojení Slunce a Země, ze kterého měla v budoucích měsících vzniknout bohatá úroda a hojnost. Slavilo se, páry chodily do přírody a milovaly se, využívaly a podporovaly se tím energie spojení a plodnosti. Také se sbíraly léčivé byliny, které byly důležitou součástí léčení a života lidí.


Příchod církve však znamenal jisté ukončení našich tradic. Naši předkové se nechtěli vzdát svých tradic, a proto vše nakonec vyústilo v upalování neposlušných lidí, především žen. Jejich moudrost, znalosti léčitelství a bylin byly prohlášeny za "čarodějnictví". Hlavně proto, že právě v tom byla jejich velká síla. Kdo byl v tento den přistižen při sbírání bylin či při jakékoliv oslavě, byl odvlečen na hranici a upálen.

Dnes už se ženy neupalují na hranici, ale bez znalosti dějin se upalují ženské postavy. Proč? 

Nezávisle na vaší nevědomosti, se tím účastníte magického rituálu namířeného nejen proti vlastním předkům a proti jejich moudrosti, ale i proti vaší osobní vnitřní moudrosti, proti přírodě a proti ženám

Každý rituál má vliv na zúčastněné osoby i jejich okolí. Opravdu tohle chcete? Ženy, chcete i nadále ničit svou ženskou sílu a vnitřní moudrost? Muži, chcete ubližovat ženám? Vážně chcete ještě dnes dávat církvi moc nad vašimi životy, byť se odehrává na jemno-hmotné úrovni?


V této době je příroda v plném rozpuku. Vše je plné energie, která stále stoupá a plodí nový život. Je to i období, kdy nám nejlépe půjdou nové začátky, nové projekty nebo změny, jak v osobním, tak i v pracovním životě.

Aby se zrodilo nové, je třeba se zbavit starého a uvolnit tak místo. Proto se pálí o Beltainu ohně, aby se v něm spálilo vše, co nám již neslouží. S tímto záměrem můžete vhodit do ohně papírek, kde je napsané vše, co chcete nechat odejít a vědomě se toho tím zbavit. Poté poděkujte elementu Ohně a darujte mu svůj pramínek vlasů, trochu tabáku nebo nasbírané květy či byliny.

Pokud si děláte oltář, vytvořte ho v jarních barvách a přidejte květy. Použijte symboliku plodnosti, lásky a světla.

Upleťte si věneček z jarních květin. Můžete si ho dát na oltář, pověsit si ho na dveře nebo ho vhodit do potůčku, jako dar vodě. Při pletení myslete na svá nová přání, aby se vám mohly splnit.

Také si můžete postavit májku, která je původně symbolem plodnosti, lásky a oslavou jara. Jakožto propojením mužské a ženské energie a tím i propojení energií Nebe a Země. 


Oslavte tento svátek s novým záměrem. 
Slavte plodnost, lásku, partnerství, hojnost a život...♥ ♥ ♥


Krásný Beltaine!
S láskou a úctou k našim předkům Dana Ravena


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana  Jirsáková


Harmonický domov - Dana Jirsáková - www.harmonicky-domov.com