Beltaine svátek plodnosti a lásky

24.04.2024

Připravujete se na "pálení čarodějnic..."?!


V noci z 30. 4. na 1. 5. se původně slavil přírodní keltský svátek plodnosti, partnerství, lásky, světla a posvátného ohně BELTAINE. Tento svátek je důležitou součástí Kola roku a je to jeden z nejkrásnějších magických svátků, kdy se tenčí závoj mezi světy, stejně jako o Samhainu. Proto v tuto dobu můžete snadněji komunikovat se svými předky nebo přírodními bytostmi.

Letos těsně před Beltainem, tedy dnes 24.4.2024 nastává úplněk ve Štíru, což energie Beltainu zesiluje.

O Beltainu se vždy oslavovalo spojení Slunce a Země, ze kterého měla v budoucích měsících vzniknout bohatá úroda a hojnost. Slavilo se, milenci chodili do přírody a milovali se, podporovali se tím energie spojení a plodnosti. Pálili se ohně, skákalo se přes ně, tančilo se a oslavoval se život. Do ohně se odevzdávalo vše staré a nepotřebné. 

Také lidé sbírali léčivé byliny, které byly důležitou součástí léčení a života lidí. O této noci sbírané byliny mají magickou moc.


Příchod církve však znamenal jisté ukončení našich tradic. Naši předkové se jich ale nechtěli vzdát, a proto vše nakonec vyústilo v upalování neposlušných lidí, především žen. Jejich moudrost, znalosti léčitelství a bylin byly prohlášeny za "čarodějnictví". Hlavně proto, že právě v tom byla jejich velká síla. Kdo byl v tento den přistižen při sbírání bylin či při jakékoliv oslavě, byl odvlečen na hranici a upálen!Dnes už se ženy neupalují na hranici, ale bez znalosti dějin se dál upalují ženské postavy!

Proč?!

Nezávisle na vaší nevědomosti, se tím účastníte magického rituálu namířeného nejen proti vlastním předkům a jejich moudrosti, ale i proti vaší vnitřní moudrosti, přírodě a ženám

Každý rituál má vliv na zúčastněné osoby i jejich okolí. 

❓ Ženy, chcete i nadále ničit svou ženskou sílu a vnitřní moudrost

❓ Muži, chcete ubližovat ženám? 

❓ Vážně chcete ještě dnes dávat církvi moc nad vašimi životy, byť se odehrává na jemno-hmotné úrovni?


Oslavme tento svátek vědomě 

a vraťme mu původní význam lásky, plodnosti a radosti.


V této době je příroda v plném rozpuku. Vše je plné energie, která stále stoupá a plodí nový život. Je to i období, kdy nám nejlépe půjdou nové začátky, nové projekty nebo změny, jak v osobním, tak i v pracovním životě.
Rituály podle našich předků


  • Aby se zrodilo nové, je třeba se zbavit starého a uvolnit tak místo. Proto se pálí o Beltainu ohně, aby se v něm spálilo vše, co nám již neslouží. 
  • Dříve se zapalovaly ohně dva. Jeden strážili muži, to byl oheň, do kterého se házelo vše staré, vše, co už není v životě třeba. Druhý oheň strážily ženy a do něj se poté vhazovaly přání. 
  • Tančete kolem ohně, zpívejte a radujte se.
  • Pokud si děláte doma či v zahradě oltář, vytvořte ho v jarních barvách a přidejte květy. Použijte symboliku plodnosti, lásky a světla. Můžete zde uctít bohyni Ladu a poprosit jí, aby vám přinesla do života lásku, plodnost a vášeň, a tak i podpořila vaši tvorbu. Zanechte v zahradě či v přírodě dary formou jídla pro zvířata, ptáky a květy, byliny, minerály pro přírodní bytosti, jako poděkování, že se starají o vaši zahradu a okolí. V tuto magickou noc je můžete i zahlédnout... závoj mezi světy je tenčí...
  • Užijte si tuto romantickou noc se svým partnerem. Pokud ho nemáte, požádejte bohyni Ladu, aby vám ho přinesla a užijte si tuto noc hýčkáním sama sebe. Upevněte svoji sebelásku a propojte v sobě mužskou & ženskou polaritu.
  • Upleťte si věneček z jarních květin. Můžete si ho dát na oltář, pověsit si ho na dveře nebo ho vhodit do potůčku, jako dar vodě. Při pletení myslete na svá nová přání, aby se vám mohly splnit.
  • Omyjte si obličej nebo celé tělo v ranní rose, abyste podpořili svoji krásu.
  • Napište svá přání na barevné stuhy a zavěste je na břízu nebo vrbu na své zahradě či v přírodě, kam rádi chodíte a nechte je vlát ve větru, aby vám přinesly kýžená přání a štěstí.
  • Vyložte si karty či runy, věštěte z krystalů či kávové sedliny... co je vám blízké.
  • Také si můžete postavit březovou májku, která je původně symbolem plodnosti, lásky a oslavou jara. Jakožto propojením mužské a ženské energie a tím i propojení energií Nebe a Země. 


Oslavte tento svátek s novým záměrem. 
Slavte plodnost, lásku, partnerství, hojnost a život.
♥ ♥ ♥


Užijte si krásný Beltaine!
S láskou a úctou k našim předkům Dana Jirsáková


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového

Líbil se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek k aktuálnímu dění? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com