SAMHAIN spojení s duchem předků

29.10.2023


✨ Samhain je původní Keltský svátek našich dávných předků, kteří byli propojeni s přírodou a řídili se jejími cykly. Magický Keltský svátek Samhain byl počátkem temné poloviny roku a symbolem úcty k mrtvým, byl protkán energií podsvětí, temnoty a počátkem zimy. Protipólem a počátkem světlé poloviny roku byl Beltaine svátek plodnosti 30.4.-1.5.

✨ Již celý měsíc říjen je prostoupen magickou atmosférou. V tento čas Samhainu se otevírá brána mezi světy smrti a znovuzrození… nastává rovnost mezi koncem a počátkem a my můžeme víc než kdy jindy vědomě komunikovat s tímto světem. Je to čas, kdy uctíváme naše předky zapálením svíce a vzpomínkou, ale můžeme udělat mnohem více...

💫Krátce před Samhainem 28.10.2023 ve 22:23 hod. nastal úplněk v Býku s částečným zatměním Luny a zesílil energii tohoto procesu. Jak jsem již psala v minulém článku "Zatmění Luny v Býku". V těsné návaznosti s energií Samhainu a prací s našimi předky se následně uzavře brána mezi světy!

Tento čas vyvrcholí magickou nocí Samhain od západu Slunce 31.10. do rozbřesku 1.11.

1.11. se u nás slaví svátek všech svatých, tuto noc můžete také využít pro uctění vašich předků. Tento prastarý pohanský svátek Samhain se u nás nyní drží jako Dušičky 2.11. a značí konec léta, památku na mrtvé a počátek tmavé části ročního koloběhu.

✨Také se můžeme těšit na seskupení neboli konjunkci Měsíce, Jupiteru, Aldebaranu a Plejád, bude pozorovatelná po celou noc od 29.10. do 31.10.2023.


 • Máš strach, že se ti budou dít na Dušičky divné věci?
 • Bojíš se, že ti zase vyleze spoustu stínů a nevíš si s tím rady?
 • Obáváš se, že tohle spojení zatmění s duchy nezvládneš a vše se na tebe navalí?
 • Máš stále nevyřešené spory se svými předky a cítíš vztek, zášť či smutek? Víš, že si to neseš v sobě a předáváš to svým potomkům…?

Jaké by to bylo, kdybys věděl/la, jak se na to připravit a využil/la tuto energii ve svůj prospěch?

 • V průvodci pro Samhain najdeš, jak zvládnout zatmění i Samhain a na co se připravit!
 • Dostaneš témata, která se mohou v tomto období vyplavit.
 • Najdeš zde praktické návody k tomu, jak je zvládnout a zpracovat ve své mysli dřív, než tě překvapí!
 • Pokud uděláš veškerou přípravu popsanou v průvodci, můžeš se těšit na úterní večer Samhainu a rituál odevzdání a konečně bez zábran a strachu promlouvat se svými předky…!
 • Dostaneš možnost dořešit nevyřešené, usmířit se a pochopit, že smrtí vše nekončí…
 • Je to velká příležitost, kdy můžeš nejen ukončit minulost a spory celého rodu, ale také převzít dary, rady a zkušenosti, které tvůj rod nese!
 • Je to magické období úlevy, tajemna a moudrých rad od našich předků…

Už se těšíš? Já moc!

👉Objednejte si E-BOOK pro SAMHAIN, kde najdete rituály a meditace pro období SAMHAIN, ale také pro zatmění luny v Býku 28.10., abyste vědomě prostoupili tímto obdobím zatmění a mohli se bez zábran a strachů spojit s Duchem svých předků… Rituály z tohoto průvodce můžete praktikovat také opakovaně a použít ho i příští roky.


💫Probíhá velmi náročné období, všechny energie těchto dní se mísí a zesilují se vzájemně, proto šetřete svou energii a vědomě vnímejte a přijímejte procesy, které se vám budou dít…

Tato transformace je probuzením vědomí, otevřením nových možností, změnou struktur i dění kolem nás.

Je velmi důležité, jak jsem již zmínila, a nejen v tomto období udržovat především vnitřní klid!


Vzápětí po Samhainu, hned 1.11. vstupujeme do Portálu 1-11!

💫 Tento Portál upevňuje naše spojení s Vyšším Já a podporuje vstup do vědomých úrovní 5D. Tyto vibrace mohou způsobovat uvnitř našeho těla pocit brnění, tepla, jako by tělem proudila jemná elektrická energie nebo pocit tlaku. Můžete také cítit lehkost, lásku a harmonii, ale i silné vnitřní poznání pravdy. Projdete-li tímto Portálem vědomě, rozšíří vaši auru a otevře nové…

Vstoupením do tohoto Portálu se navýší váš potenciál pro vědomé léčení a rovnováhu s celým Vesmírem. Tyto vysoké vibrace jsou frekvence lásky a míru, je to nový stav vašeho Bytí!

Ovšem kolektivní energie budou také sílit! Iluze se rozplynou a pravda vyjde najevo. Následkem toho můžou nastat neočekávané situace všude kolem, které nemusí vyplývat z vašeho nastavení, proto buďte obezřetní a nenechte se strhnout negací druhých.

Vše se začne projevovat a zhmotňovat v realitě, proto si hlídejte své myšlenky a včas, ještě před Samhainem se zbavte negativních přesvědčení! Při Samhainu jde o mnohem více než o pohanský svátek

Je to součást vědomé cesty osobního vzestupu, která přesahuje uctění našich předků, tak jak ho známe dnes. Smyslem našeho života tady na Zemi, je především prožít narození i smrt, abychom pochopili, že láska je nejsilnější a přežije celé věky napříč všemi světy, dimenzemi, časy a prostory…!

V tomto období bychom se měli zamýšlet nad otázkou smrti, ale bohužel to děláme jen okrajově, protože v naší společnosti je toto téma již mnoho let tabu. Měli bychom si uvědomit a přijmout, že smrt k životu prostě patří, je to přirozený koloběh, naučit se s tím žít a nebát se jí. Tak jako na podzim umírá květina, aby si mohla přes zimu odpočinout, nabrat sílu a na jaře se znovu zrodit ve vší kráse.

Možná sami v tomto období cítíte víc než kdy jindy energiiopředenou závanem tajemna. Kdy zahlédnete stín, cítíte přítomnost někoho v místnosti nebo známou vůni... to vaši předci na sebe upozorňují, chtějí s vámi komunikovat a jsou připraveni vás podpořit. Popravdě se s nimi můžete spojit i kdykoliv jindy, ale v tomto období je můžete cítit, slyšet či vidět a komunikovat s nimi mnohem snadněji.

Příprava, kterou najdete v E-BOOKU SAMHAIN je posilující a díky ní vás nepřekvapí to, co se bude dít v noci 31. října o Samhainu. Pracujte vědomě se svými myšlenkami! Bude to velmi silná a uvolňující práce našich předků, kteří nám s láskou předají svou moudrost, abychom mohli ukončit minulost a jít vstříc lepší budoucnosti. Vyplatí se s nimi spolupracovat a není se čeho bát, jsou vstřícní, chápaví a neskonale vděční za vaši ochotu čistit váš rod. V E-BOOKU také mimo jiné najdete rituál na důležitý večer Samhainu 31.10.!


💫 Tato noc je protkaná svou magickou mocí, kdy můžete zažít mnoho kouzelných okamžiků a učinit velkou práci, která uvolní traumata, bloky, kletby a zruší sliby napříč všemi směry času i v celém vašem rodu. Je to hluboký a osvobozující zážitek, díky kterému se uleví nejen vašim předkům, ale i vám a vašim potomkům, i těm nenarozeným…

Právě teď je čas, kdy bychom měli upřímně přehodnotit svůj život a zjistit, zda žijeme v souladu se svou Duší. Uzavřít jeden cyklus a zhodnotit ho. Pustit vše, co nám neslouží – stará přesvědčení, zvyky a strachy, odpustit sobě i ostatním a odevzdat vše, co nám nepatří.

💫 Na konci roku o ZIMNÍM SLUNOVRATU je pak třeba v tomto posledním silném energetickém období vše uzavřít a dokončit! V prosinci znovu otevírám e-mailový kurz "12 Posvátných zastavení", kde vás provedu každým dnem a každým tématem ze všech dvanácti… více info naleznete zde.

👉Pak teprve nastane velká úleva a můžeme v klidu ve svém nitru spočinout a užívat si lehkost Bytí. Inspirovat se přírodou a odpočívat, nabírat sílu a nápady po celou zimu. Budeme je potřebovat, až první jarní paprsky rozzáří naši tvář, díky tomu totiž budeme plni energie, tolik potřebné k nové tvorbě!


Jak tedy oslavit tento Samhain a co dělat v tomto období?


👉Utvořte si oltář doma i na zahradě k uctění vašich předků.

👉Udělejte si posvátný rituál u ohně za magické noci.

👉Spojte se v tuto noc s moudrostí vašich předků a jejich silou, odhalte vaše dědictví. Ukončete traumata, zátěže a bolest ve vašem rodu, postavte se svým strachům a odkryjte dary, které váš rod nesl po staletí, abyste je teď mohli převzít…

Je čas, kdy je vše možné...!


👉Vše najdete v E-BOOKU Samhain, který si můžete ještě objednat!


✨Letos v prosinci otevírám e-mailový kurz "12 Posvátných zastavení". Prožijete  magických 12 dní a 12 nocí - 21.12.2023 – 1.1.2024 během posledního silného energetického období Zimního Slunovratu, který vše uzavírá. Tyto posvátné noci mají každá své osobité a důležité téma pro každého z nás, které budeme procházet a zpracovávat včetně podpůrných rituálů, abychom uzavřeli tento rok a připravili se na ten Nový. Je to opravdu silné a přínosné pro každého, mohou vám to potvrdit i účastníci, kteří prošli tímto kurzem v loňském roce. Více informací o tomto kurzu a postřehy účastníků najdete zde.

Jsem vděčná, že je nás stále více, kdo dodržují posvátné rituály našich předků a pracují na tom, jak být lepším člověkem a žít hodnotnější život...


Užijte si Samhain a oslavujte své předky!

S úctou a pokorou ke svým předkům Dana Avaline


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková


Přečtěte si jako první, co je nového

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com