MABON podzimní rovnodennost

15.09.2023


Letos nastává PODZIMNÍ ROVNODENNOST 23.9.2023 v 8:50 hod. Keltové tento svátek nazývali Mabon. 

V tomto okamžiku Slunce vstoupí do znamení Vah a nastává astronomický podzim. Mabon se slaví již od 21.9. do 23.9., je to čas druhé sklizně, nastolení obnovy, rovnováhy a oslava konce léta. Rovnodennost je dnem, kdy světlo a tma jsou v rovnováze, a jsou tedy stejně dlouhé.

Váhy jsou znamením elementu Vzduchu. Jejich přirozeností je vážit a vyrovnávat, poté odkládat nepotřebné. Váhy jsou spravedlivé, chápavé, ale také nerozhodné a ovlivnitelné. V tomto období je třeba se zaměřit na sebe sama, své sebevědomí a vztahy se svými nejbližšími.


Dnes 15.9.2022 ve 03:39 nastane novoluní ve znamení Panny.

Panně vládne element Země. Panny jsou velmi zodpovědné, obětavé, pracovité, ale i puntičkářské, potrpí si na přesnost a logiku a někdy příliš kritizují své okolí. Jsou dobří pozorovatelé a analytici.

Na co se během novoluní v Panně tedy zaměřit?

Dobře nám půjdou rituály, které se propojují právě s podzimní rovnodenností, jako je očista prostoru, očista mysli a těla, zaměřená na naše zdraví a životní styl. Rituály pro zhodnocení a odevzdávání všeho nepotřebného v našem životě, rituály pro hojnost a životní změnu… vše najdete v novém průvodci pro Mabon. 


Máme za sebou otevření Energetického portálu 9-9, který započal proces ukončování. Jak jsem již psala v minulém článku. Velmi silné srpnové aktivace, které ještě dobíhají a usazují se v našich tělech na buněčné úrovni, srdcích i myslích, jsou velmi citelné a začínají se projevovat i v realitě. Vnímejte své tělo a jeho potřeby, buďte k sobě laskaví. Probíhá aktivace přijatých kódů a změny se dějí v každém okamžiku… je čas pro velkou obnovu.

Rovnodennost je vesmírný okamžik dokonalé rovnováhy, je to vzácný moment, který naplňuje naše energetické pole. Tento okamžik je nulovým bodem, ze kterého vychází impulz k osvobození naší mysli od starých systémů a přináší kvantový skok v časové linii pro změnu k novému a lepšímu žití na Zemi.

Nulový bod otevírá portál, kdy se propojují hmotné a duchovní světy a vytváří se nové reality. Pro posílení aktivity tohoto bodu můžeme použít posvátnou geometrii, krystalovou mřížku, osobní portál se záměrem či energetickou mřížku se světelnými kódy. Nekonečno v prostoru a bezčasí nastoluje rovnováhu všude tam, kam ji nasměrujeme…


Jak oslavit tento svátek Kola Roku vědomě a jaký důvod má jeho oslava?

Je to svátek rovnováhy, vyvažování, vyrovnávání, zklidnění a péče, propojování protikladů, ale také hojnosti a sklizně. Od tohoto dne začne tma převládat nad světlem, noci se začnou prodlužovat a zahalí okolní svět do tmy, protože přichází na řadu náš vnitřní svět. Příroda je naším učitelem a ukazuje nám, že je čas nechat vše nepotřebné odejít a ponořit se do sebe sama. Nastanou dlouhé večery při zářících svících, které jsou jako stvořené pro chvíle strávené s rodinou, partnerem a blízkými přáteli. Je to čas pro zvnitřnění, rozjímání, meditace a zhodnocení uplynulého roku.


Nastává podzim a příroda se pomalu ukládá ke spánku. Stromy odevzdaly své plody, bylinky se už suší i ostatní úroda je sklizena. Stromy, keře a květiny odkládají již nepotřebné listy. Odevzdávají a zbavují se toho, co jim již neslouží. A s posledními teplými paprsky se stahují do svého nitra k odpočinku, který jim dodá sílu tolik potřebnou pro jarní rozpuk.


Měli bychom se inspirovat přírodou a odevzdat vše, co již nepotřebujeme. Uzavřít věci z minulosti a nechat je jít. Už se netrápit ničím co bylo a začít žít v přítomnosti. Odpustit sobě i ostatním. Pustit vše s lehkostí, tak jako když vítr zafouká do větvoví a odvane vše pryč. A také být vděční za dary, které jsme obdrželi, co jsme již zvládli a vykonali.


Udělejte si meditaci a položte si tyto otázky:

 • Co potřebuji opustit? A proč z toho mám strach?
 • Co mi už neslouží a potřebuji odložit?
 • Co narušuje moji rovnováhu?
 • Jaké změny mě čekají? A jak se na ně můžu nejlépe připravit?
 • Co si naopak ponechám, co mi prospívá?
 • Co je pro mě v životě nejdůležitější?
 • Jaký mám vztah k sobě samé? Mám se ráda a pečuji dostatečně o sebe, o svou vnitřní svobodu...?
 • Co nebo kdo narušuje mé sebevědomí?
 • Na co se mám zaměřit?
 • Chci žít v pravdě a s odvahou?
 • Jaké vztahy mě nejvíce v mém životě ovlivňují...?
 • Potřebuji v některém vztahu změnit svůj přístup nebo ho ukončit, aby mi neubližoval...?
 • Co jsem se již naučila a co se ještě potřebuji naučit...?
 • Za co jsem ve svém životě vděčná?
 • Co je mým požehnáním?
 • Jaké dary jsem obdržela a jak je mohu užívat ve prospěch a pro dobro všech?


Zklidnění, stabilizace a více odpočinku je v této době žádoucí. Ohlédněte se, co vše jste tento rok vytvořili. Poděkujte, pochvalte se a buďte vděční.

Vytvořte si rituál u ohně nebo vody. Uzavírání starého a otevírání se novému nebo zapalte svíčky. Oheň nás provází celé podzimní i zimní období, je symbolem znovuzrození Slunce, světla, tepla a má moc očištění od všeho negativního, starého a všeho co nám již neslouží. Pak teprve nastane velká úleva a můžeme v klidu ve svém nitru spočinout a užívat si lehkost bytí. 

Během podzimu a zimního období bychom měli odpočívat, shrnout a zhodnotit uplynulý čas, jak a co se nám dařilo, co bychom měli změnit. Nabírat sílu a nové nápady, kterou budeme jistě potřebovat, až první jarní paprsky rozzáří naši tvář. Pak budeme plni energie tolik potřebné k nové tvorbě.Symbolem Mabonu je "Roh hojnosti". Hojnosti všeho, co se nám dostává, tedy nejen materiální, ale také duchovní nebo hojnost radosti, štěstí, zdraví, přátel... Proto je vhodný rituál hojnosti s notnou dávkou vděčnosti. Oslavujeme hojnost přírodních darů a projevujeme vděčnost Matce Zemi a přírodním bytostem. Udělejte si rituál v zahradě a na oltář darujte jako projev vděčnosti bylinky, jablka, ořechy, květiny... malý kousek ze své sklizně.


Můžete se inspirovat krystalovou mřížkou dle světových stran, kterou jsem vytvořila se záměrem hojnosti všeho. Použité krystaly: třínohá žába ze zeleného jadeitu, citrín (uprostřed), křišťál, jantar, ametyst, záhněda, fuchsit, serafinit, serpentin, amazonit.
Můžete se inspirovat krystalovou mřížkou dle světových stran, kterou jsem vytvořila se záměrem hojnosti všeho. Použité krystaly: třínohá žába ze zeleného jadeitu, citrín (uprostřed), křišťál, jantar, ametyst, záhněda, fuchsit, serafinit, serpentin, amazonit.


Na oltář v domě nejlépe na JV můžete umístit symboly hojnosti toho, co si přejete. Oltář ozdobte prvky v zelené, červené a žluté barvě podzimu. Můžete umístit žluté svíčky, zelené minerály (citrín, jadeit, olivín, avanturín, malachit, jantar...), podzimní listy a květiny, sušené byliny jako třeba šalvěj, která je nejen očistná, ale také symbolizuje blahobyt a moudrost.

Udělejte si meditaci a symbolicky si naplňte svůj "Roh hojnosti" vším, co chcete ve svém životě mít a přijměte ho s vděčností.Věděli jste, že v tomto období se můžete zahřívat i jinak než oblečením?

Tím, že vnesete do vašeho prostoru prvek OHNĚ, zahřejete i sami sebe a udržujete Světlo ve svém příbytku po celé nastávající podzimní a zimní období, kdy převládá tma. Zapalujte každý den svíčky a tyčinky, přidejte do interiéru malé doplňky v barvě ohně.

Zapomeňte na jogurty a saláty, jezte jídla tepelně upravené, teplé a horké potraviny, jako zázvor, čili, křen, česnek, hutné polévky, čočku, dýni, kořenovou zeleninu, bylinkové čaje... Podpořte své ledviny, zajištují vám vitalitu. Nezapomeňte na očistu těla, mnohonásobně vám to vrátí.


Více o stravě v různém ročním období v článku STRAVA DLE TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY.

V tomto období věnujte také pozornost očistě vašeho domu, jak jsem již psala v článku OČISTA PROSTORU.


Když podpoříte svůj prostor, ve kterém žijete, tělo i mysl, nebudete nemocní.Rádi byste zlepšili svůj život a propojili se více s přírodou a jejími cykly?

Právě pro vás připravuji E-Booky a e-mailového průvodce na další energeticky silné období pro rituály a doporučení, které můžete použít každoročně:

 • Samhain – Spojení s duchem předků 31.10. – 1.11.2023
 • 12 Posvátných zastavení (12 dní a nocí, 21.12.2023 – 1.1.2024) během zimnímu slunovratu. Ti, kdo ho již absolvovali v loňském roce, dobře ví, jak je to silné období a mají slevu na ten letošní.


S přáním krásného Mabonu plného hojnosti

Dana Avaliane


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.comDěkuji. Dana Jirsáková


Přečtěte si také článek Portál podzimní rovnodennosti se otevírá!

Přečtěte si jako první, co je nového

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com