Březnové novoluní ve znamení Ryb

07.03.2024


♓️V neděli 10.3.2024 v 10:00 hod. nastane novoluní ve znamení Ryb. Toto novoluní přinese zesílené duchovní energie, podpoří jasnost záměrů a zaměří se na nové začátky.

♓️Ryby jsou nejcitlivější znamení s velkou intuicí, kterou nese jejich živel Vody a tajuplný Neptun vládce moří a všech vod. Ryby jsou soucitné, chápavé a jasnozřivé.

🌑Luna sama o sobě je nositelem emocí, při novu či úplňku je její vliv mnohem silnější a ve znamení Ryb se tudíž naše citlivost ještě znásobí. Můžete tak více vnímat emoce druhých, ale také se budou vyplavovat ty vaše.

♓️Nelekejte se zvýšení vaší citlivosti a intuice, využijte ji jako dar v těchto dnech, kdy Luna působí. Pozorně čtěte v chování blízkých to, čeho si jindy nevšimnete nebo je pro ostatní těžké sdílet. I když jsou tyto dny náročné, můžete získat cenné informace pro další vývoj vašich vztahů i sebe samého.

Klíčovou myšlenkou Ryb je "Víra v Jednotu".


🌑Novoluním vždy začíná něco nového, je to okamžik pro nové příležitosti. Důkladně si naplánujte svou budoucnost a rozlučte se s minulostí, jen tak dosáhnete úspěchu. Pokud už máte své záměry, věřte, že v energii Ryb máte plnou podporu, tak si konečně dovolte žít své sny.

🌑Při novoluní stojí vždy Luna a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, nyní tedy v Rybách. Kdo se v tomto znamení narodil, měl by se v tyto dny věnovat především sám sobě. Luna vždy působí, jak už víme 3 dny před a po, ale nejsilnější je v postavení Slunce a Luny ve stejném znamení zároveň (9.-10.3.2024).


♓️Ryby jsou také vizionářky, mají telepatické a věštecké schopnosti, můžete toto období také využít pro rituály a meditace, práci s myslí, intuitivní práce s vodou, otevření třetího oka, vizualizaci svých snů, cvičení na posílení vnitřního hlasu a intuice, setkání s vnitřním dítětem a sebeláska, přivolání štěstí, rituál vděčnosti a soucitu…, jak jsem popisovala v kurzu "Lví brána" v posledním týdnu.

Novoluní v Rybách nám také připomíná, že už nemáme dále věci odkládat. 


Ryby nás vedou k nastolení rovnováhy mezi energií a hmotou – duchovnem a materialismem.

♓️Jak jsem již mockrát zmínila, je sice fajn snít, mít hlavu v oblacích a přijímat informace shora, ale žijeme tady ve hmotě a je třeba si své sny plnit v realitě. Snažte se vytvořit rovnováhu mezi svým sněním a potřebami pro vaše žití. Někdy se sen splní později nebo za určitých podmínek, proto se nepřestávejte snažit nebo neklesejte na mysli, že se neděje, jak jste si mysleli… nepadejte do role oběti a zůstaňte tvůrcem svého života. Naslouchejte své intuici i svému tělu. Osvoboďte se od svých strachů, odhoďte, co vás tíží a plňte si své sny…

♓️Ryby mají jasnou myšlenku víry, vzhledem k jejich silnému intuitivnímu vnímání toho, co zažívají a vnímají ve svých životech. Jejich cílem je dosáhnout jednoty a rovnováhy.

♓️Dbejte také na rovnováhu mezi propojením s matkou Zemí – uzemněním a propojením s Vesmírem, Zdrojem – napojením. Myslete na to při každodenním shonu i při meditacích. Při každé nerovnováze propojte oba póly ve svém srdci, navrátí vás to zpět do rovnováhy.

♓️Právě protože je znamení Ryb, jako poslední, nese v sobě kromě silné intuice střípek z každého znamení. I když se zdají lidé zrození v tomto znamení klidní, nemluvní či zakřiknutí, ve skutečnosti v nich probíhá silný proces neklidu a mohou být velmi nerozhodní… záleží samozřejmě také na vlivu jejich ascendentu. Proto nám také v období Ryb, můžou přicházet různá emotivní upozornění, která zdánlivě s Rybami vůbec nesouvisí…, ale my je potřebujeme zpracovat nebo dokončit a uzavřít.


Péče o tělo

♓️V období Ryb jsou nejvíce náchylná chodidla, prsty na nohou a lymfatický systém. Aktivní je naše šišinka (třetí oko), která mimo jiné ovlivňuje hormonální a psychickou rovnováhu, regeneraci, snění, pocit štěstí, tvořivost a fantazii… záření z mobilů a PC, pak snižuje její schopnost tvořit hormony melatoninu a serotoninu…

♓️Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob. Podpořte svou šišinku dávkou hořčíku a MSM. Dopřejte si masáž chodidel a projděte se v přírodě bosí. Ovšem to, že dlouhodobý spánek s mobilem u hlavy je opravdu škodlivý, bychom měli vzít na vědomí! Udělejte něco pro sebe a pořiďte si budík.

♓️Vše, co v období Ryb pro své tělo uděláme nebo do něj přijmeme, má znásobený účinek než kdykoliv jindy. A to platí jak pro pečující kůry, tak pro škodlivé látky.

♓️V období Ryb si zásadně nemyjte a nestříhejte vlasy, pak totiž slábnou, třepí se a můžou se více tvořit lupy. Platí to vždy, když je Luna v Rybách.


Užijte si energii Ryb, jejich inspiraci, touhu tvořit a prožívat pocit štěstí…!

Hrajte si se svou intuicí a užívejte si tento proces!

Vnímejte své pocity a naslouchejte svému vnitřnímu hlasu!

S láskou Dana Avaliane


Blíží se JARNÍ ROVNODENNOST 20.3., využij této příležitosti přicházejících podpůrných energií a udělej změnu. Podporu najdeš v E-BOOKU RITUÁLY JARNÍ ROVNODENNOSTI.

Celkem 18 rituálů, meditací a doporučení pro jarní rovnodennost a ohnivou energii Berana

a k tomu ještě pěknou řádku starých zvyků našich předků si můžete objednat jako

E-Book "Rituály Jarní rovnodennosti"

a použít je opakovaně každý rok.

Většinu z nich lze použít i během roku dle potřeby nebo při úplňku či novoluní v Beranu.


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového

Líbil se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek k aktuálnímu dění? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com