Zatmění Slunce & novoluní v Beranu

04.04.2024


♈️ V pondělí 8.4.2024 ve 20:20 hod. nastane novoluní ve znamení Berana a současně také úplné zatmění Slunce, které nebude u nás bohužel pozorovatelné, ale přesto na nás bude silně působit.

☀️Úplné zatmění Slunce můžete pozorovat v Severní Americe či z oblasti Tichého nebo Atlantického oceánu a částečné zatmění bude viditelné také v části nejzápadnější Evropy. Na viditelné úplné zatmění u nás si musíme počkat až do roku 2135.

♈️ V čase novoluní v Beranu se bude nacházet ve stejném znamení Luna i Slunce, proto bude v tomto období energie Berana nejsilnější a nejpříhodnější pro rituály. Už v neděli ve 13:25 hod. vstupuje Luna do znamení Berana, setrvá zde až do úterý 13:24 hod., kdy začne přecházet do Býka.

Konjunkce Měsíc, Jupiter, Uran

Již od konce března je ještě viditelný Merkur. V noci z 10.4. na 11.4.2024 bude možné vyhlížet během večera zvířetníkové světlo a pak časně z rána zajímavé konjunkce. Večer 10.4.2024 kolem 21:00 hod. se nad západním obzorem bude pozvolna zjevovat těsné přiblížení jasné planety Jupiter a Měsíce ve fázi úzkého srpku s popelavým svitem. Později bude viditelný i Uran a v okolí Jupiteru hned 4 jeho nejjasnější měsíce.

Pohled na náš Měsíc bude nabízet nejen srpek jeho osvětlené části, ale také popelavý svit Sluncem přímo nenasvětlené části. Popelavý svit je způsoben slunečním světlem rozptýleným zemskou atmosférou směrem k Měsíci, odrážejícího se od měsíčního povrchu zpět k nám. Nad trojicí těles pak objevíme při setmění i očima viditelnou hvězdokupu Plejády. Bude to vskutku velmi fotogenická podívaná.

Konjunkce Mars a Saturn

Pozoruhodné nebeské setkání se ještě odehraje i o několik hodin později, za rozbřesku 11.4.2024 krátce po 5:00 hod. ráno. Na jihovýchodním obzoru budou viditelné planety Mars a Saturn, ve větším dalekohledu můžeme spatřit Saturn i s jeho prstenci.

čerpáno z Astro-novinky


Transformace v plném proudu!

Konjunkce těchto planet ve spojení se zatměním radikálně zesiluje aktuální energie!

💫 Možná jste si už všimli, že od Jarní rovnodennosti se příchozí energie zcela mění a oběma zatměními se ještě zesilují. Ovšem ovlivňovat nás to bude ještě několik týdnů ne-li měsíců… a vše se radikálně změní.

Sama již tento proces pozoruji od začátku tohoto roku, kdy mě silné energie směrují k zastavení a přehodnocování, ovšem je to zcela jiné než dříve… Nepouští mě to do žádných veřejných akcí a vše mě zásadně vede jen k osobní práci na sobě, aby nic neodpoutávalo mou pozornost. Je nyní opravdu velmi důležité si konečně stoupnout do své plné síly a zcela jí projevit, včetně darů! Pro zvládnutí dalších změn, je třeba uskutečnit řádnou přípravu...

💫 Dalo by se říct, že probíhá takový vnitřní restart a následné znovuzrození… Z hloubi se vyplavují různé strachy, hněv, vztek, smutek, beznaděj…, může i nás samotné překvapit, jak reagujeme. Reakce lidí v našem okolí můžou být také nečekané, přehnané i zlostné. Můžete se cítit chaoticky, unaveně, zmateně či poníženě… Všechno v nás i kolem jako by se převracelo naruby a promíchávalo, abychom pustili vše, pro co už není v našem životě místo. To se týká nejen našich přesvědčení, zvyků, nastavení a záměrů, ale i vztahů, situací a lidí… nenechte se strhnout negacemi z okolí, i když to může být velmi náročné.

💫 Tímto vyvolaným chaosem nás tyto energie nutí vidět pravdu, vidět sami sebe jací doopravdy jsme, kdo opravdu jsme, vidět pravdivě co se děje kolem nás, a to vše bez ega a předsudků. Nové Světelné kódy prostupují naši DNA i celou planetu Zemi a otevírají nové portály.

Můžete tedy tímto očistným, i když ne vždy příjemným způsobem dostat jasně najevo, že tenhle vztah, přátelství, zaměstnání, spolupráce či projekt… již není možný a neměli byste v něm pokračovat… pokud v něm setrváte, přinese vám jen potíže!

Proto při rozhodování naslouchejte své intuici a svému srdci, ne ostatním!

Důvěřujte sami sobě a svému vedení!

Změna je nevyhnutelná!

Síla těchto energií obou zatmění nás vede do souladu se sebou, k uzdravení a znovuzrození. Je obrovským darem! Ať už je dění kolem nás, jakkoliv intenzivní, tento energetický posun je naprosto v souladu s naší Duší a děje se pro naše nejvyšší dobro. Přinese nám zázračná uvědomění i pozitivní změny.

Důvěřujte procesu, nechte ho projít a nebraňte se mu!


Portál 4-4

Dnes 4. 4. 2024 probíhají dvě důležité energetické události. Planetární zarovnání čtyř planet a energetický Portál 4-4. Tyto dvě události se odehrávají v rámci zatmění, do kterého právě vstupujeme, a proto budou posíleny jejich energetické účinky. Planetární zarovnání není tak neobvyklé, ale nyní toto konkrétní zahrnuje 4 planety a jeho vyvrcholení je 4.4.2024, což přidává další vrstvu této vysoké vibraci.

Číslo 44 souvisí se sebevyjádřením, loajalitou, emoční stabilitou, důvěrou, trpělivostí, bezpečím, organizací a odhodláním. Toto číslo nese práci s Duší, vnitřní léčení, čištění stínů, rovnováhu, práci se sny a budování nových základů.

Portál 4-4 nás vede k vzestupu skrze naše Vyšší Já, symbolizuje vnitřní sílu, zarovnání a rovnováhu, sebedisciplinu a pozitivní energii. Jakkoli je tento čas náročný, zůstaňte silní a pokračujte v posunu do vyšších vibrací, udržujte svou rovnováhu v autenticitě a zachovejte si pozitivitu.

Toto čtyřkové planetární zarovnání synchronizované Portálem 4-4 přináší energii rovnováhy a stability ve zdánlivě chaotickém zatmění. Tyto kombinované energie ve vás probudí hluboké aspekty, které budou klíčové právě během zatmění Slunce.

Čtyři planety – Venuše, Mars, Saturn a Neptun – se zařadí do mystického znamení Ryb. Během tohoto planetárního zarovnání budou všechny čtyři tyto planety na stejné straně Slunce jako Země.

Každá z těchto planet představuje jiný aspekt života:

 • Venuše ztělesňuje lásku a vztahy;
 • Mars představuje fyzickou energii a sílu;
 • Saturn symbolizuje strukturu, uzemnění a disciplínu;
 • Neptun přináší sny a inspiraci.

Tato nebeská událost posiluje vlastnosti Ryb, jako je intuice, kreativita a empatie, nabízí hlubokou příležitost k osobnímu zamyšlení a růstu.

Toto planetární zarovnání v Rybách nese energetický posun k velkému snění a porozumění, jak bychom mohli přispět k vyššímu kolektivnímu vědomí. Energeticky jsme také pod vlivem zatmění a retrográdního Merkuru 1.4.-25.4.2024, což je skvělý čas pro vnitřní práci, poněvadž je to období reflexe, resetu, recenze a obnovy.

Položte si tedy otázku: "Jak mohu zlepšit sebe a svůj život, abych mohl/a dosáhnout svého nejvyššího potenciálu a zároveň prospět ostatním…?" Už je čas skrze sebelásku, odvahu a odhodlání navýšit vztah k sobě a posunout své vědomí...

Můžete také pozorovat během těchto dní, že k vám proudí prostřednictvím snů či jiným mimosmyslovým způsobem, skrze vaše vědomí nové informace. Jak se přibližuje energie zatmění Slunce v Beranu, budete více vnímat nové způsoby, jak tyto nové informace a záměry uskutečnit.

Nyní jsme svědky největšího posunu vědomí v historii naší planety. Pokud se co nejvíce lidí probudí a vstoupí do své Božské esence, každý se tak stane majákem Světla na energetické síti kolektivního vědomí. Bude-li dostatek Světel, aktivuje se Světelná mřížka a promění se celá naše Země.

Měsíc duben je opravdu plný nových transformačních energií, které nás vedou k odkrytí naší pravé cesty tady na Zemi...


Co nám přináší novoluní?

🌑Energie novoluní je vždy spojena se začátkem nového cyklu a plánování nových projektů, proto je vždy nutné, jak už jsem zmínila uzavřít minulost. Soustředit se na věci intuitivně, být sám sebou a nepropadat pesimismu. Je to období pro sebepoznávání, sebereflexi a zpracování vlastních strachů.

🌑V novoluní je vždy postavení Luny a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, proto lidé, kteří se zrodili v tomto znamení, tedy nyní v Beranu, by se měli v tomto období soustředit hlavně sami na sebe.


Proč na nás také silně působí energie novoluní či úplňku, i když se to netýká zrovna našeho znamení?

🌑Každý z nás má v sobě všechny témata jednotlivých znamení, některé rezonují silněji a některé slaběji, dle našeho nastavení a zpracování jednotlivých témat. Ve dnech novoluní a úplňku se energie daného tématu zesilují a tím nám ukazují na kterou oblast ve svém životě je třeba se zaměřit a zpracovat ji.


Jaké energie nám přinese novoluní při zatmění Slunce?

☀️Slunce je nositelem zářícího a věčného Světla, zlatého Vědomí, Ohně, zdroj životní síly a ohnivé jiskry v nás, zdraví, radosti a poznání... Při zatmění Slunce dochází k jeho zakrytí Lunou a tím k posílení jejího vlivu. Mohou nám vyvstávat staré emoce, zlosti, smutek a strachy...

Můžete však využít tento zvláštní čas a Ohnivou Sluneční září nechat spálit vše staré a nepotřebné, všechny zátěže, zlozvyky, negativní myšlenky, ale i karmické zátěže. Ještě před zatměním, načerpejte Světlo, udělejte si rituál a požádejte, aby se tak stalo.

Stejně jako při zatmění Luny, které bylo 25.3.2024 je třeba se vyhnout všem činnostem a změnám, raději být v klidu, odpočívat a nenechat se strhnout negacemi, které vyplavou. Také se v tuto dobu otevírá magické informační pole Slunce, kde je možné získat informace v pravdivém Světle.

☀️Energie zatmění je velmi silná a ovlivňuje nás všechny, ať už si to uvědomujeme nebo ne. Otevírají se portály k dokončování a následně novým začátkům. Magicky přitahují naše probuzení, setřesou z nás všechny iluze a vedou nás k pravdě a vlastní podstatě, abychom konečně poznali, kým vlastně jsme. Pokud vás zajímá téma "Probuzení", můžete se těšit na další článek, který připravuji.

Není se však čeho obávat. Buďte otevření a dovolte prostoupit své tělo Světlem a novými frekvencemi, důvěřujte Vesmíru. Vše se děje pro vás a pokud se budete starat o svůj vnitřní svět, vyčistíte nefunkční, vaše cesta pak bude snadnější a rychlejší. Toto transformační období nám přináší mnoho změn, které doslova promíchají vaše vnitřní nastavení…

Pokud se budete bránit, může se stát, že to Vesmírné síly provedou za vás, raději dovolte ať se věci dějí. Netrapte se změnou nálad, emocí či smutkem, nechte vše, co přijde jen projít skrz sebe, nehodnoťte a nezabývejte se tím. Prostě to pusťte!

☀️Zatmění nám ukazuje, jak se znovu propojit se svou pravdou, přirozenou silou a vlastní hodnotou. K tomu je však zapotřebí nechat odejít všechny strachy, stíny, stagnace a omezující přesvědčení…

Zatmění Slunce v tomto NOVO-luní nám otevírá NOVOU kapitolu v našich životech. Přináší nám NOVOU energii v našem osobním i duchovním růstu... Jakou změnu či rozhodnutí ve svém myšlení v tento den uděláte, to ovlivní vaši životní cestu!

Každý z nás je tu z určitého důvodu!

Nalezni svou vnitřní sílu a nech se jí vést!

Věř v sebe, ve svou podstatu a začni zářit své Světlo i navenek!

Dovol ať se věci dějí!


☯️Můžete sedět a stěžovat si nebo si to nebrat osobně a vědomě se snažit proplout vlnami očistné energie, která vám přináší osvobození, rovnováhu a harmonii… tento měsíc může být velmi náročný, ale pamatujte, nikdy vám nepřijde do cesty nic, co byste nezvládli…!

☯️Utvořte si doma útulné místo pro rozjímání u čaje, kávy či kakaa a klidné hudby, obklopte se věcmi, které máte rádi, utvořte si harmonický prostor s vůní santalu, kadidla či levandule, zapalte svíčky, pozvěte si pomocníky z krystalové a Světelné říše… váš harmonický prostor vás podpoří a naladí vás, budete pak lépe zvládat toto silné transformační období.


Energie Berana

♈️ V pondělí 8.4.2024 ve 20:20 hod. nastane novoluní v Beranu. Luna bude v energiích Berana přetrvávat až do úterý. Slunce, jak už bylo řečeno zůstává ve stejném znamení. Také už víme, že energie Luny je citelná již tři dny před i po novoluní, proto s ní můžete pracovat již nyní. Zatměním se vše zesiluje a působení prodlužuje.

♈️Beran je pod vládou elementu Ohně, proto ho provází aktivní a impulzivní energie, k tomu ještě Marsovská energie odvahy a bojovnosti. Beran je cílevědomý a rozhodný, ale může být i sobecký, výbušný, netrpělivý a agresivní… Konjunkce Marsu a Saturnu 11.4.2024 k zesílení jeho energií ještě radikálně přispěje.

Beran moc dobře ví, kdo je a co chce!

♈️Beran je prvním znamením zvěrokruhu, proto podporuje nové začátky a má vliv na naši budoucnost. Při Luně v Beranu je potřeba dát důraz na jednu věc a té se plně věnovat. Před tím je ale nutné ukončit vše staré, co v naší budoucnosti už nechceme. Vymeťte ze své hlavy všechny stagnující pavučiny. Máte tedy znovu možnost nastavit si nové záměry. Tato energie vám může přispět k novým příležitostem ve vašem životě a podpořit vás ve vaší tvořivosti.

🌕Při Luně v Beranu pečujte o hlavu, zuby, uši, jazyk, krk, tepny a žlučník, jsou v těchto dnech velmi citlivé. Beran také aktivuje všechny naše smysly, využijte toho! Zamyslete se, co můžete v těchto dnech udělat přínosného pro své tělo, oči, uši…? Pokud podpoříte tyto části těla, bude to mít silnější účinek, víc než jindy.

🔥Nehromaďte stres a nebuďte tvrdohlaví, může vás z toho bolet hlava. Pěstujte trpělivost a nebuďte sobečtí. Prozkoumejte, zda je vaše sebevědomí ve zdravé formě a jak působí na vaše okolí. Je v pořádku si jít za svým cílem, ale nebuďte příliš tvrdí a bezohlední vůči ostatním, mohlo by se vám to mnohonásobně vrátit.

🔥Toto období je plné Beraního Ohně, hrozí výbuchy a hádky. Dejte si pozor na své emoce, může vám vyplavat dlouho držený vztek či zášť v situaci, kdy to budete sami nejméně čekat. Vše se dá vyřešit v klidu, s rozvahou a zdvořilostí. Pokud to v daném momentě nedokážete zvládnout, raději odejděte, vydýchejte se a nechte emoce vychladnout. Prozkoumejte proč vás to tak namíchlo a zpracujte si, co je ve skutečnosti pod tím schované… podívejte se i na to, zda se vám opakuje stejná situace nebo se to týká stejného člověka…? Pokud potřebujete poradit nebo procesem provést, neváhejte mě kontaktovat.


♈️Pokud máte doma Berana, pak můžete zklidnit jeho energii mimo jiné tím, že ho zaměstnáte natolik, aby se utahal a vyčerpal přebytečný Oheň a je jedno zda to bude sport, který ho baví nebo fyzická práce. Ještě se můžete pokusit Berana dojmout, abyste zmírnili jeho tvrdost, ale to je náročnější alternativa... :-) 

🌳 Jděte do přírody a dělejte rituály pro nové začátky. Požádejte své průvodce a anděly o spolupráci pro vaši novou tvorbu, nové nasazení, nové záměry, rozžehnutí vášně a obnovu životní síly a vitality...

🔥Ohnivá a dynamická Beraní energie vám pomůže rozpohybovat vše co je třeba. Buďte však připraveni, až tato energie pomine, započatý proces dále hýčkat svojí energií a dovést ho do zdárného konce svou pílí a odhodláním.

♈️Můžete si udělat rituál vhodný pro Beraní energii a využít tak jeho potenciál naplno. Pokud už ode mě máte E-BOOK "Rituály Jarní rovnodennosti", pak zde najdete všechny rituály vhodné pro Beraní energii, které můžete použít nyní nebo kdykoliv při Luně v Beranu či dle potřeby daného tématu.


♈️Pod vlivem energií Berana bychom se měli zaměřit na témata, jako je naše aktivita, schopnost projevu, upřímnost, svoboda nebo vůle... Odpovězte si na otázky týkající se těchto témat a snažte se najít rovnováhu.

 • Jsem příliš aktivní a neumím odpočívat?
 • Má práce mi zabírá většinu času a nemám čas pro sebe?
 • Co mohu udělat, abych našel/la rovnováhu mezi prací a odpočinkem?
 • Jsem většinou pasivní a pořád čekám na změnu, která však nepřichází…?
 • Mám aktivní schopnost se projevit nebo s tím mám potíže a raději se držím stranou?
 • Hledám možnosti, jak bych se mohl/a projevit a ukázat svůj potenciál…?
 • Jsem upřímný/á k sobě i ostatním ve všem co dělám?
 • Jsem spokojený/á se sebou nebo svou nespokojenost někdy projevuji sobeckým a útočným jednáním s ostatními?
 • Nebo se naopak nechám často ponižovat?
 • Mám pocit, že ve své práci musím být agresivní a panovačný/á, jinak by mě ostatní neposlouchali a nedosáhl/a bych svého…? Opravdu je to nutné?
 • Bolí mě často hlava?
 • Cítím se svobodný/á ve svém osobní i pracovním životě?
 • Mám vůli změnit věci a situace, které mi nevyhovují nebo mi dokonce škodí či ubližují?
 • Používám svou sbodnou vůli…?...


♈️ Pokud nemáte zpracovány některé z těchto Beraních témat, mohou se vám tyto nedostatky odrazit na těle formou bolesti či problémů ovlivňující právě Berana. Jako bolest uší, zubů, krku a hlavy nebo problémy se žlučníkem, nespavost či nervozita…

🌳 Dobře vám udělá procházka v přírodě, meditace s řádným uzemněním a dechovým cvičením či odpočinek od pracovní činnosti.

💫Udělejte si v těchto dnech aktivní meditaci v pohybu při jakékoliv činnosti. Zpomalte svou činnost a snažte se co nejvíce prožívat celý den v přítomném okamžiku, vnímejte každý svůj pohyb. Zklidní a zbystří to vaši mysl, pomůže vám to od stresu, dojdete k většímu uvědomění si svého těla a ulehčí to také vaši komunikaci s ním… Nezapomínejte, že tělo je váš upřímný rádce, pomůže vám najít vnitřní klid.

Rituály pro Berana

♈️ Nynější období je jako stvořené pro kouzla a rituály, využijte tento transformační čas a vyrovnejte v sobě i ve svém životě Ohnivou Beraní energii.

♈️Rituály vhodné pro posílení energie Berana... ten, kdo si na jaře objednal E-BOOK "Rituály Jarní rovnodennosti", má všechny rituály pro Berana k dispozici. Ostatní máte také ještě možnost si je doobjednat a použít je opakovaně i během roku při úplňku v Beranu či při příští Jarní rovnodennosti.

 • Podpora nového projektu nebo nového začátku...
 • Přání a nová příležitost.
 • Rozžehnutí vášně a nového nadšení v životě.
 • Posílení sebevědomí a posílení své síly a odvahy…
 • Ochranné a očistné rituály...


💫Vzhledem k silné a hluboké transformující energii budeme vnímat dalekosahající důsledky ještě v příštích týdnech a měsících. Rezonance této energie bude utvářet a ovlivňovat průběh našich životů.

💫 Přijímejte tento proces vědomě, důvěřujte procesu, uzemňujte se a řádně hydratujte své tělo... Můžete se cítit unavení a vyčerpaní, odpočívejte. Naše těla dostávají nové energetické vibrace, je to pro ně silný zásah a restart.

💫 Zatmění Slunce je o vesmírném zarovnání a rovnováze... Je to čas hlubokého ponoření se pro vědomý růst a získání vyššího potenciálu. V tomto čase mohou vyvstat hluboko uložené emoce z našich stínů, proto se nelekejte a vědomě je propouštějte… Brzy nastane úleva a začnete zažívat zcela nové pozitivní projevy svého vzestupu.

💫 Nastává velký průlom pro nás pro všechny, překalibrování do skutečné verze sebe sama, která bude v souladu s novými frekvencemi Matky Země, pokud to dovolíte...

💫 Vše se děje pro naše Nejvyšší dobro! 


Nech se vést svou Duší, následuj své srdce, najdi svou vnitřní sílu a podstatu. 

Rozzař Světlo, které v Tobě dřímá…

💗 S láskou a pokorou Dana Avaliane


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com