Zatmění Slunce & novoluní ve Vahách

13.10.2023


♎️V sobotu 14.10.2023 v 19:54 hod. nastane novoluní ve znamení Vah a současně také prstencové zatmění Slunce, které nebude u nás bohužel pozorovatelné.

♎️V tomto období se bude nacházet ve znamení Vah Luna i Slunce, a dokonce i Merkur, čímž energie tohoto vzdušného znamení radikálně vzroste. 


Co nám přináší novoluní?

🌑Energie novoluní je vždy spojena se začátkem nového cyklu a plánování nových projektů, proto je vždy nutné uzavřít minulost. Soustředit se na věci intuitivně, být sám sebou a nepropadat pesimismu. Je to období pro sebepoznávání, sebereflexi a zpracování vlastních strachů.

🌑V novoluní je vždy postavení Luny a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, proto lidé, kteří se zrodili v tomto znamení, tedy nyní ve Vahách, by se měli v tomto období soustředit hlavně sami na sebe.


Proč na nás také silně působí energie novoluní či úplňku, i když se to netýká zrovna našeho znamení?

🌑Každý z nás má v sobě všechny témata jednotlivých znamení, některé rezonují silněji a některé slaběji, dle našeho nastavení a zpracování jednotlivých témat. Ve dnech novoluní a úplňku se energie daného tématu zesilují a tím nám ukazují na kterou oblast ve svém životě je třeba se zaměřit a zpracovat ji.


Znamení Vah

♎️Přirozeností Vah je vážit a vyrovnávat, poté odkládat nepotřebné či přebytečné. Váhy jsou spravedlivé, chápavé, ale také nerozhodné a ovlivnitelné. V tomto období, kdy je vliv Vah znásoben je třeba se zaměřit na sebe sama, své sebevědomí a vztahy se svými nejbližšími. Nenechat se příliš ovlivňovat informacemi zvenčí.

Váhy nám otevírají důležité téma vztahů a komunikace ve vztazích. To samozřejmě také souvisí s láskou a harmonií díky planetě Venuši, která Váhy ovlivňuje. Ovšem počátek našich vzájemných vztahů je v naší sebelásce a vztahu k sobě samému, na to nesmíme zapomínat!

♎️Máme nyní během zatmění, které nám ukazuje stíny, strachy a nedostatky, jedinečnou příležitost uspořádat si naše vztahy. Energie Luny totiž zesiluje toto téma a vede nás ke zdárnému a účinnějšímu řešení, abychom vše dostali do souladu.

V tuto dobu se můžete cítit rozpolcení. V jednu chvíli zažíváte radost a vzápětí jste smutní a padáte do melancholie, jako když se rozhoupají misky vah a cloumají s vašimi emocemi nahoru a dolů. Může se zdát, že znamení Vah je v rovnováze, ale ve skutečnosti je to neustálé hledání rovnováhy a harmonie. 


Přišel čas hledat v sobě pravdu a rovnováhu!

☯️Meditujte či rozjímejte nad těmito otázkami, napište si pro a proti a hledejte odpovědi v sobě, ne venku! Věnujte pozornost tomu, jak se cítíte a vypusťte to, co o tom říkají ostatní… využijte výbornou koncentraci, jako doménu Vah a soustřeďte pozornost na svá témata, použijte vůni čistého kadidla nebo santalu.

 • Co je pro mě důležité?
 • Jaké činnosti, situace nebo osoby mi přináší klid a harmonii…? A jaké ne?
 • Vybírám si ve svém životě lidi a situace, které mě podporují a naplňují? Nebo setrvávám ve vztazích, které mě vyčerpávají?
 • Dokážu se sama rozhodnout a stát si za tím nebo se nechám lehko ovlivnit svým okolím?
 • Potřebuji ke svým rozhodnutím mnoho informací a potvrzení z venku nebo je hledám uvnitř sebe?
 • Opravdu věřím svým názorům a rozhodnutím nebo stále hledám potvrzení od ostatních, že je to tak správně?
 • Přijímám plně svou zodpovědnost za svá rozhodnutí a činy?
 • Hledám svoji vlastní pravdu?
 • Prožívám ve svém životě rovnováhu a harmonii?
 • Pracuji se svou energií a jasně rozeznávám co mi ji přináší a co mi ji naopak bere?
 • Stále se učím a pracuji se svými emocemi a chápu, že jsou mým senzorem?
 • Stále komunikuji se svým tělem, čtu jeho signály a řídím se jimi?
 • Trénuji a učím se koncentraci a soustředění v přítomném okamžiku a meditaci?
 • Používám svůj dar citlivosti a laskavosti k sobě i ve vztazích?...


Naše zdraví v období Vah

♎️V období Vah bychom měli pečovat hlavně o své ledviny, močové ústrojí, žíly a naši pokožku. Dostatečně se hydratovat, držet se v teple a hýčkat sebe i své tělo. 

Ne náhodou jsou psychosomaticky ledviny symbolem neřešených vztahů a strachů. Močové ústrojí zase odvádí z těla a našeho života vše, co už nepotřebujeme. Pokud tedy trpíte na záněty močového měchýře, měli byste se zaměřit na to co nechcete pustit… podrobně to popisuji v připravovaném E-BOOKu   "Poselství Tvého těla aneb co Ti nemoc napoví".


☯️Podpořte svoji sakrální čakru, která ovlivňuje mimo jiné právě ledviny a močový měchýř, ale také sexualitu, potěšení, radost a vztahy. Vhodné esence celkově pro 2. čakru jsou santal, jasmín a šalvěj. Noste oranžovou barvu či použijte minerály, jako oranžový kalcit, karneol, ale i růženín pro otevřené srdce.

☯️Vytvořte si svoji afirmaci, kterou budete opakovat během těchto dní, jako např.: Přijímám své pocity a respektuji je a pracuji s nimi s láskou k sobě… Mé vztahy jsou naplněny láskou a pochopením…

☯️Využijte sílu Luny a zaměřte se v rituálech na témata pročištění vztahů, ukončení neblahých vztahů a odpojení se, nalezení rovnováhy nebo posílení sebevědomí. Některé z nich jsem popisovala v E-BOOKu v Jarních rituálech. Pro zrušení toxických vztahů si přečtěte článek "Jak se zbavit napojení jiných osob".


Zaměřte se na vztah k sobě i na své vztahy ke svým blízkým. 

Učte se laskavé komunikace a prohlubujte lásku ve svých vztazích! 

Hledejte svou rovnováhu


Transformace je v plném proudu!

💫Tato silná energie se otevřela Portálem 10-10 a bude nás provázet ještě celé dva týdny, do příštího zatmění Luny 28.10.2023. Ovšem vliv tohoto zatmění bude trvat ještě několik týdnů.

V podstatě probíhá takový vnitřní restart a následné znovuzrození. Z hloubi se vyplavují různé strachy, hněv, vztek…, může i nás samotné překvapit, jak reagujeme. Reakce lidí v našem okolí můžou být také nečekané, přehnané, ale i zlostné. Můžete se cítit chaoticky, unaveně, zmateně či poníženě. Vše jako by se převracelo naruby a promíchávalo, aby mohlo odpadnout vše, pro co už není v našem životě místo. A to se týká nejen přesvědčení, nastavení, záměrů, zvyků, ale i vtahů, situací a lidí…

💫Tímto chaosem nás vše nutí vidět pravdu, vidět sami sebe jací doopravdy jsme, vidět pravdivě co se děje kolem nás, a to vše bez ega a předsudků. Nové Světelné kódy prostupují naši DNA i celou planetu Zemi.

Můžete tedy tímto očistným, i když ne vždy příjemným způsobem dostat jasně najevo, že tenhle vztah, přátelství, zaměstnání, spolupráce či projekt již není možný a neměli byste v něm pokračovat… pokud v něm setrváte, přinese vám jen potíže!

Proto při rozhodování naslouchejte své intuici a svému srdci, ne ostatním!

Důvěřujte sami sobě a svému vedení! 

Změna je nevyhnutelná!

💫Síla těchto energií obou zatmění nás vede do souladu se sebou, k uzdravení a znovuzrození. Je obrovským darem! Ať už je dění kolem nás, jakkoliv intenzivní, tento energetický posun je naprosto v souladu s naší Duší a děje se pro naše nejvyšší dobro. Přinese nám zázračná uvědomění i pozitivní změny.

Důvěřujte procesu, nechte ho projít a nebraňte se mu!


Jaké energie nám přinese novoluní v zatmění Slunce?

☀️Slunce je nositelem zářícího a věčného Světla, zlatého Vědomí, Ohně, zdroj životní síly a ohnivé jiskry v nás, zdraví, radosti a poznání. Při zatmění Slunce dochází k jeho zakrytí Lunou a tím k posílení jejího vlivu. Mohou nám vyvstávat staré emoce, zlosti a strachy.

Můžete však využít tento zvláštní čas a ohnivou sluneční září nechat spálit vše staré a nepotřebné, všechny zátěže, zlozvyky, negativní myšlenky, ale i zátěže karmické. Ještě před zatměním, načerpejte Světlo, udělejte si rituál a požádejte, aby se tak stalo.

Stejně jako při zatmění Luny, které nás čeká 28.10.2023 je třeba se vyhnout všem činnostem a změnám, raději být v klidu, odpočívat a nenechat se strhnout negacemi, které vyplavou. Také se v tuto dobu otevírá magické informační pole Slunce, kde je možné získat informace v pravdivém Světle.

☀️Energie zatmění je velmi silná a ovlivňuje nás všechny, ať už si to uvědomujeme nebo ne. Otevírají se portály k dokončení a nových začátků. Magicky přitahují naše probuzení, setřesou z nás všechny iluze a vedou nás k pravdě a vlastní podstatě, abychom konečně poznali, kým vlastně jsme.

Není se však čeho obávat. Buďte otevření a dovolte prostoupit své tělo Světlem a novými frekvencemi, důvěřujte Vesmíru. Vše se děje pro vás a pokud se budete starat o svůj vnitřní svět, vyčistíte nefunkční, vaše cesta pak bude snadnější a rychlejší. Toto transformační období nám přináší mnoho změn, které doslova promíchají vaše vnitřní nastavení.

Pokud se budete bránit, může se stát, že to Vesmírné síly provedou za vás, raději dovolte ať se věci dějí. Netrapte se změnou nálad, emocí či smutkem, nechte vše, co přijde jen projít skrz a nezabývejte se tím. Prostě to pusťte!

☀️Zatmění nám ukazuje, jak se znovu propojit se svou pravdou, přirozenou silou a vlastní hodnotou. K tomu je však zapotřebí nechat odejít všechny strachy, stíny, stagnace a omezující přesvědčení.

Zatmění Slunce v tomto NOVO-luní nám otevírá NOVOU kapitolu v našich životech. Přináší nám NOVOU energii v našem osobním i duchovním růstu. Jakou změnu či rozhodnutí ve svém myšlení v tento den uděláte, to ovlivní vaši životní cestu!

Každý z nás je tu z určitého důvodu!

Nalezni svou vnitřní sílu a nech se jí vést!

Věř v sebe, ve svou podstatu a začni zářit své Světlo i navenek!

Dovol ať se věci dějí!


☯️Můžete sedět a stěžovat si nebo si to nebrat osobně a snažit se proplout vlnami očistné energie, která vám přináší osvobození, rovnováhu a harmonii… tento měsíc může být velmi náročný, ale pamatujte, nikdy vám nepřijde do cesty nic, co byste nezvládli…!

☯️Utvořte si doma útulné místo pro rozjímání u čaje a klidné hudby, obklopte se věcmi, které máte rádi, zachumlejte se do měkké deky, utvořte si harmonický prostor s vůní santalu, skořice či levandule, zapalte svíčky, pozvěte si pomocníky z krystalové a světelné říše… váš harmonický prostor vás podpoří a naladí vás, budete pak lépe zvládat toto silné transformační období...✨O víkendu 21. - 22.10.2023 budeme mít možnost za jasné noci pozorovat roj meteoritů zvaný ORIONIDY. Meteory vyzařují z oblasti souhvězdí Orionu a ve skutečnosti to jsou kousky z Halleyovy komety. V neděli 22.10.2023 bude meteorický roj nejvyšší, v průměru by mělo být vidět 20 meteoritů za hodinu.

✨Právě o tomto víkendu se dostaneme přesně do středu mezi dvě zatmění v tomto měsíci. 14.10. zatmění Slunce & 28.10. zatmění Luny. Meteorický roj nám v tomto čistícím období obou zatmění přináší novou energii, kterou tolik potřebujeme pro probíhající emoční očistu a vyrovnání. Transformační energie zatmění zesílená meteorickým rojem nám přináší velké změny. Jsme připraveni!

✨Tento čas je příhodný pro nové naděje a sny. Naplňte své touhy! Vesmír nám posílá podporu a velkou dávku energie potřebnou k nastolení vnitřního klidu a rovnováhy. Zamyslete se nad svou minulostí, uzavřete a odhoďte nepotřebné, zaměřte se na své touhy, nové záměry a sny. Utvořte si cíle, jež vás posunou k výšinám…!

🔥Proto také už od pondělí 23.10.2023 bude přístupný průvodce E-BOOK pro SAMHAIN, kde najdete rituály a meditace pro období Samhainu, ale také pro zatmění Luny v Býku, abyste vědomě prostoupili tímto obdobím zatmění a mohli se bez zábran a strachů spojit s Duchem svých předků… kdy můžete nejen ukončit minulost a spory celého rodu, ale také převzít dary, rady a zkušenosti od svých předků… 

Cítíte to…? Už čekají…!

S láskou a pokorou Dana Avaliane


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com