Zatmění Slunce

17.04.2023


Ve čtvrtek 20.4.2023 v 06:12 hod. nastane novoluní v Beranu a současně také hybridní zatmění Slunce (kombinace polostínového a úplného zatmění), které u nás nebude viditelné. Pro pozorování tohoto neobvyklého přírodního úkazu byste museli cestovat až do Austrálie. Ovšem citelné je i tady už od začátku týdne.

V Beranu se tedy, i když jen chvíli bude nacházet Luna i Slunce, čímž ohnivé energie Berana ještě vzrostou. Ovšem ne na dlouho! Během dopoledne totiž nastane změna. Přesněji v 6:30 hod. se Luna přesune do znamení Býka a v 10:14 hod. vstoupí i Slunce do Býka, a proto se v tento den během zatmění budou prolínat energie obou znamení. Bude to velmi energeticky náročný den.


Co nám přináší novoluní?

Energie novoluní je vždy spojena se začátkem nového cyklu a plánování nových projektů, proto je vždy nutné uzavřít minulost. Soustředit se na věci intuitivně, být sám sebou a nepropadat pesimismu. Je to období pro sebepoznávání, sebereflexi a zpracování vlastních strachů.

V novoluní je vždy postavení Luny a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu, proto lidé, kteří se zrodili v tomto znamení, tedy nyní v Beranu, by se měli v tomto období soustředit hlavně sami na sebe.


Proč na nás silně působí energie novoluní či úplňku, i když se to netýká zrovna našeho znamení?

Každý z nás má v sobě všechny témata jednotlivých znamení, některé rezonují silněji a některé slaběji, dle našeho nastavení a zpracování jednotlivých témat. Ve dnech novoluní a úplňku se energie daného tématu zesilují a tím nám ukazují na kterou oblast ve svém životě je třeba se zaměřit a zpracovat ji.


Beran je prvním znamením zvěrokruhu, proto podporuje nové začátky a má vliv na naši budoucnost. Při novoluní v Beranu je potřeba dát důraz jen na jednu věc a té se plně věnovat. Před tím je ale třeba ukončit vše staré, co v naší budoucnosti už nechceme. Máte tedy znovu možnost nastavit si nové záměry. Tato energie vám může přispět k novým příležitostem ve vašem životě.

Můžete si udělat rituál vhodný pro Beraní energii a využít jeho potenciál.

Ti z vás, kteří si zakoupili JARNÍ RITUÁLY, mají v E-BOOKu několik rituálů právě pro období Berana a můžou je tedy znovu použít.


Beran je pod vládou elementu Ohně, proto ho provází energie odvahy a bojovnosti, je cílevědomý a rozhodný, ale může být i sobecký, výbušný, netrpělivý a agresivní. Beran moc dobře ví, kdo je a co chce!

Při Luně v Beranu pečujte o hlavu, zuby, uši, jazyk, krk, tepny a žlučník, jsou v těchto dnech velmi citlivé.


Pod vlivem energií Berana bychom se měli zaměřit na témata, jako je třeba naše aktivita, schopnost projevu, upřímnost, svoboda nebo vůle. Odpovězte si na otázky týkající se těchto témat a snažte se najít rovnováhu.

  • Jsem příliš aktivní a neumím odpočívat? Má práce mi zabírá většinu času a nemám čas pro sebe?
  • Jsem většinou pasivní a čekám na změnu, která nepřichází?
  • Mám aktivní schopnost se projevit nebo s tím mám potíže a raději se držím stranou? Hledám možnosti, jak bych se mohla projevit?
  • Jsem upřímná sama k sobě i ostatním ve všem co dělám?
  • Jsem spokojená sama se sebou nebo svou nespokojenost někdy projevuji sobeckým a útočným jednáním s ostatními? Nebo se naopak nechám ponižovat?
  • Cítím se svobodná ve svém osobní i pracovním životě?
  • Mám vůli změnit věci a situace, které mi nevyhovují nebo mi dokonce škodí či ubližují? Používám svou sbodnou vůli?

Pokud nemáte zpracovány některé z těchto Beraních témat, mohou se vám tyto nedostatky odrazit na těle formou bolesti či problémů ovlivňující právě Berana. Jako bolest uší, zubů, krku a hlavy nebo problémy se žlučníkem, nespavost či nervozita.

Dobře vám udělá procházka v přírodě, meditace s řádným uzemněním a dechovým cvičením či odpočinek od pracovní činnosti.

Snažte se zklidnit v sobě Oheň, udržet si energetickou rovnováhu a nenechat se strhnout negativní energií. K tomu vám může pomoci i nějaký krystal, třeba křišťálu nebo kyanitu. Zpomalte svou činnost a snažte se co nejvíce prožívat celý den v přítomném okamžiku, vnímejte každý svůj pohyb. Zklidní a zbystří to vaši mysl, pomůže vám to od stresu, dojdete k většímu uvědomění si svého těla a ulehčí to také vaši komunikaci s ním. Nezapomínejte, že je to váš upřímný rádce, pomůže vám najít vnitřní klid.


Jaké energie nám přinese novoluní v zatmění Slunce?

Slunce je nositelem zářícího a věčného Světla, zlatého Vědomí, Ohně, zdroj životní síly a ohnivé jiskry v nás, zdraví, radosti a poznání. Při zatmění Slunce dochází k jeho zakrytí Lunou a tím k posílení jejího vlivu. Mohou nám vyvstávat staré emoce, zlosti a strachy.

Můžete však využít tento zvláštní čas a ohnivou sluneční září nechat spálit vše staré a nepotřebné, všechny zátěže, zlozvyky, negativní myšlenky, ale i zátěže karmické. Ještě před zatměním, načerpejte Světlo, udělejte si rituál a požádejte, aby se tak stalo.

Stejně jako při zatmění Luny, které nás čeká 5.5.2023 je třeba se vyhnout všem činnostem a změnám, raději být v klidu, odpočívat a nenechat se strhnout negacemi, které vyplavou. Také se v tuto dobu otevírá magické informační pole Slunce, kde je možné získat informace v pravdivém Světle.


Energie zatmění je velmi silná a ovlivňuje nás všechny, ať už si to uvědomujeme nebo ne. Otevírají se portály k dokončení a k novým začátkům. Magicky přitahují naše probuzení, setřesou z nás všechny iluze a vedou nás k pravdě a vlastní podstatě, abychom konečně poznali, kým vlastně jsme.

Není se však čeho obávat. Buďte otevření a dovolte prostoupit své tělo Světlem a novými frekvencemi, důvěřujte Vesmíru. Vše se děje pro nás a pokud se budeme starat o svůj vnitřní svět, vyčistíme nefunkční, naše cesta pak bude snadnější a rychlejší. Toto transformační období nám přináší mnoho změn, které doslova promíchají naše vnitřní nastavení.

Pokud se budete bránit, může se stát, že to Vesmírné síly provedou za vás, raději dovolte ať se věci dějí. Netrapte se změnou nálad, emocí či smutkem, nechte vše, co přijde jen projít a nezabývejte se tím.


Zatmění nám ukazuje, jak se znovu propojit se svou pravdou, přirozenou silou a vlastní hodnotou. K tomu je však zapotřebí nechat odejít všechny strachy, stíny, stagnace a omezující přesvědčení.

Zatmění Slunce v tomto NOVO-luní nám otevírá NOVOU kapitolu v našich životech. Přináší nám NOVOU energii v našem osobním i duchovním růstu. Jakou změnu či rozhodnutí ve svém myšlení v tento den uděláte, to ovlivní vaši novou životní cestu! Každý z nás je tu z určitého důvodu!


Nalezni svou vnitřní sílu a nech se jí vést!

Věř v sebe, ve svou podstatu a začni zářit své Světlo i navenek!

Dovol, ať se věci dějí...!


S Láskou Dana AvalianeAKTUALIZACE čtvrtek 20.4.2023


Jak se dnes cítíte?

Transformace je v plném proudu. Tato silná energie nás bude provázet ještě celé dva týdny, do příštího zatmění Luny 5.5.2023. Ovšem vliv tohoto zatmění bude trvat ještě cca 6 měsíců.

V podstatě probíhá takový vnitřní restart a následné znovuzrození. Z hloubi se vyplavují různé strachy, hněv, vztek…, může i nás samotné překvapit, jak reagujeme. Reakce lidí v našem okolí můžou být také nečekané, přehnané, ale i zlostné. Můžete se cítit chaoticky, unaveně, zmateně či poníženě. Vše jako by se převracelo naruby a promíchávalo, aby mohlo odpadnout vše, pro co už není v našem životě místo. A to se týká nejen přesvědčení, nastavení, záměrů, zvyků, ale i vtahů, situací a lidí.

Tímto chaosem nás vše nutí vidět pravdu, vidět sami sebe jací doopravdy jsme, vidět pravdivě co se děje kolem nás, a to vše bez ega a předsudků.

Můžete tedy tímto očistným, i když ne vždy příjemným způsobem dostat jasně najevo, že tenhle vztah, přátelství, zaměstnání, spolupráce či projekt již není možný a neměli byste v něm pokračovat… pokud v něm setrváte, přinese vám jen potíže.

Proto při rozhodování naslouchejte své intuici a svému srdci, ne ostatním! 

Důvěřujte sami sobě a svému vedení! Změna je nevyhnutelná!

Síla těchto energií obou zatmění nás vede do souladu se sebou, k uzdravení a znovuzrození. Je obrovským darem! Ať už je dění kolem nás, jakkoliv intenzivní, tento energetický posun je naprosto v souladu s naší Duší a děje se pro naše nejvyšší dobro. Přinese nám zázračná uvědomění i pozitivní změny.

Důvěřujte procesu, nechte ho projít a nebraňte se mu!

S Láskou a úctou Dana Avaliane


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Harmonický domov - Dana Jirsáková - www.harmonicky-domov.com