Ohnivý úplněk v Beranu

29.09.2023


♈️V pátek 29.9.2023 v 11:57 hod. nastává úplněk v Beranu. Luna bude v energiích Berana přetrvávat až do neděle. Slunce zůstává ve znamení Vah.

♈️Beran je pod vládou elementu Ohně, proto ho provází aktivní a impulzivní energie, ale také Marsovská energie odvahy a bojovnosti, je cílevědomý a rozhodný, ale může být i sobecký, výbušný, netrpělivý a agresivní.

Beran moc dobře ví, kdo je a co chce!


♈️Beran je prvním znamením zvěrokruhu, proto podporuje nové začátky a má vliv na naši budoucnost. Při Luně v Beranu je potřeba dát důraz na jednu věc a té se plně věnovat. Před tím je ale třeba ukončit vše staré, co v naší budoucnosti už nechceme. Vymeťte ze své hlavy všechny pavučiny. Máte tedy znovu možnost nastavit si nové záměry. Tato energie vám může přispět k novým příležitostem ve vašem životě a podpořit vás ve vaší tvořivosti.


🌕Při Luně v Beranu pečujte o hlavu, zuby, uši, jazyk, krk, tepny a žlučník, jsou v těchto dnech velmi citlivé. Beran také aktivuje všechny naše smysly, využijte toho. Zamyslete se, co můžete dnes udělat přínosného pro své tělo, oči, uši…? Pokud podpoříte tyto části těla, bude to mít silnější účinek než jindy.


🔥Nehromaďte stres a nebuďte tvrdohlaví, může vás z toho bolet hlava. Pěstujte trpělivost a nebuďte sobečtí. Prozkoumejte, zda je vaše sebevědomí ve zdravé formě a jak působí na vaše okolí. Je v pořádku si jít za svým cílem, ale nebuďte příliš tvrdí a bezohlední vůči ostatním, mohlo by se vám to mnohonásobně vrátit.

🔥Toto období je plné Beraního Ohně, hrozí výbuchy a hádky. Dejte si pozor na své emoce, může vám vyplavat dlouho držený vztek či zášť v situaci, kdy to budete sami nejméně čekat. Vše se dá vyřešit v klidu, s rozvahou a zdvořilostí. Pokud to v daném momentě nedokážete zvládnout, raději odejděte, vydýchejte se a nechte emoce vychladnout. Prozkoumejte proč vás to tak namíchlo a zpracujte si, co je ve skutečnosti pod tím… podívejte se i na to, zda se vám opakuje stejná situace nebo se to týká stejného člověka…?


♈️Pokud máte doma Berana, pak můžete zklidnit jeho energii mimo jiné tím, že ho zaměstnáte natolik, aby se utahal a vyčerpal přebytečný oheň a je jedno zda to bude sport, který ho baví nebo fyzická práce. Ještě se můžete pokusit Berana dojmout, abyste zmírnili jeho tvrdost, ale to je náročnější alternativa... ☺️ 


🌳 Jděte do přírody a dělejte rituály pro nové začátky. Požádejte své průvodce a anděly o spolupráci pro vaši novou tvorbu, nové nasazení, nové záměry, rozžehnutí vášně a obnovu životní síly a vitality.

🔥Ohnivá a dynamická Beraní energie vám pomůže rozpohybovat vše co je třeba. Buďte však připraveni, až tato energie pomine započatý proces dále hýčkat svojí energií a dovést ho do zdárného konce svou pílí a odhodláním.


Můžete si udělat rituál vhodný pro Beraní energii a využít jeho potenciál.


♈️Pod vlivem energií Berana bychom se měli zaměřit na témata, jako je naše aktivita, schopnost projevu, upřímnost, svoboda nebo vůle. Odpovězte si na otázky týkající se těchto témat a snažte se najít rovnováhu.

 • Jsem příliš aktivní a neumím odpočívat?
 • Má práce mi zabírá většinu času a nemám čas pro sebe?
 • Co mohu udělat, abych našel/šla rovnováhu mezi prací a odpočinkem?
 • Jsem většinou pasivní a pořád čekám na změnu, která však nepřichází…?
 • Mám aktivní schopnost se projevit nebo s tím mám potíže a raději se držím stranou?
 • Hledám možnosti, jak bych se mohl/a projevit a ukázat svůj potenciál…?
 • Jsem upřímný/á k sobě i ostatním ve všem co dělám?
 • Jsem spokojený/á se sebou nebo svou nespokojenost někdy projevuji sobeckým a útočným jednáním s ostatními?
 • Nebo se naopak nechám často ponižovat?
 • Mám pocit, že ve své práci musím být agresivní a panovačný/á, jinak by mě ostatní neposlouchali a nedosáhl/a bych svého…? Opravdu je to nutné?
 • Bolí mě často hlava?
 • Cítím se svobodný/á ve svém osobní i pracovním životě?
 • Mám vůli změnit věci a situace, které mi nevyhovují nebo mi dokonce škodí či ubližují?
 • Používám svou sbodnou vůli…?


♈️ Pokud nemáte zpracovány některé z těchto Beraních témat, mohou se vám tyto nedostatky odrazit na těle formou bolesti či problémů ovlivňující právě Berana. Jako bolest uší, zubů, krku a hlavy nebo problémy se žlučníkem, nespavost či nervozita.

🌳 Dobře vám udělá procházka v přírodě, meditace s řádným uzemněním a dechovým cvičením či odpočinek od pracovní činnosti.


🔥 Snažte se zklidnit v sobě Oheň, pokud jste však příliš pasivní, pak ho naopak využijte. Udržte si energetickou rovnováhu a nenechte se strhnout negativní energií z okolí. K tomu vám může pomoci i nějaký 💎krystal, třeba křišťálu, selenitu nebo kyanitu.

🍃🌺Použijte zklidňující a vyrovnávající čisté esenciální oleje:

 • Směs Valor (pro odvahu, důvěru a sebeúctu, vyrovnání energií, vyladění těla),
 • směs Harmony (vytváří harmonickou rovnováhu energetických center, přivádí nás do souladu s cykly života, povzbuzuje a povznáší mysl, snižuje stres),
 • Ylang-Ylang (rozšiřuje cévy, reguluje srdeční tep a vysoký tlak, vyrovnává mužsko-ženské energie, umožnuje duchovní naladění, zvedá sebevědomí, obnovuje sebedůvěru a klid),
 • směs Inspiration (pomáhá najít klid v mysli a vede k vyšší intuici) …


💫Udělejte si v těchto dnech aktivní meditaci v pohybu při jakékoliv činnosti. Zpomalte svou činnost a snažte se co nejvíce prožívat celý den v přítomném okamžiku, vnímejte každý svůj pohyb. Zklidní a zbystří to vaši mysl, pomůže vám to od stresu, dojdete k většímu uvědomění si svého těla a ulehčí to také vaši komunikaci s ním. Nezapomínejte, že tělo je váš upřímný rádce, pomůže vám najít vnitřní klid.


🌕Úplňková noc je jako stvořená pro kouzla a rituály, proto ji využijte a vyrovnejte ve svém životě ohnivou energii.

♈️Rituály vhodné pro posílení ohnivé energie Berana. Kdo si na jaře objednal E-BOOK "Rituály Jarní rovnodennosti", má všechny rituály pro Berana k dispozici.

 • Podpora nového projektu nebo nového začátku.
 • Přání a nová příležitost.
 • Rozžehnutí vášně a nového nadšení v životě.
 • Posílení sebevědomí a posílení své síly a odvahy…
 • Ochranné a očistné rituály.


💫Dnes je magické datum 29-9 se nám znovu a již po třetí v tomto měsíci připomíná energie dokončování, které nás provází celým zářím… jak jsem již psala v článku "Portál 9-9".

UKONČI, CO JE TŘEBA!

💫Tyto energie nás vedou k pochopení, že jedna důležitá fáze našeho života končí a my ji tudíž potřebujeme uzavřít. Vše se neděje jen náhodou, je to příprava na naši novou životní cestu, kterou jsme si sami určili… Držte si víru, že vše se děje s Vyšším záměrem a my všichni jsme jeho součástí… a proto každý má svůj cíl a své vlastní poslání, které přesně zapadá do celku.

💫 Zaměřte se hlavně na vnitřním uzdravení, zbavujte se všeho, co vás tíží... Vše se skrývá ve vašem nitru. Jen je třeba být trpěliví a nejdříve odklidit nános balastu pod kterým se skrývá váš poklad… 

💫 Jak uvnitř, tak navenek… to, jak se cítíte, to odráží i vaše tělo… tato cesta vede hlouběji do vašeho nitra, kde naleznete všechny odpovědi… 

💫Kam směřujete svou energii, tam to roste! Důvěřujte své intuici, vnitřnímu vedení a svému srdci.

DBEJ, AŤ VŠECHNY TVÉ ČINY VYCHÁZÍ Z TVÉHO SRDCE!


"Procitni a uvědom si… že nejsi tělo, nejsi mozek, nejsi ani tvá mysl…!

JSI MOUDRÁ DUŠE, která si přišla pro tuto zkušenost!

Jediné, co je třeba udělat, je znovu se probudit a vzpomenout si…!"


Užijte si ohnivý úplněk v Beranu s rozvahou

Dana Avaliane


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com