Vyváženost prostoru vede k harmonii

07.07.2023


Ve Feng Shui se snažíme vyladit prostor tak, aby byl mimo jiné JIN a JANG v souladu. Aby probíhalo vzájemné propojení a doplňoval jeden druhého. Pokud totiž převládá jen jeden, zákonitě vzniká extrém, který nás nutí reagovat v opačném extrému.
Co to znamená?


Pokud máme okolo sebe příliš aktivních věcí nebo barev (jang), naše mysl je přehlcená a nejsme schopni soustředění. Začínáme upadat do jinu - letargie, ulpívání a nemůžeme se posunout dál. To platí i pro naše tělo. Žijeme-li velmi aktivně, ve stresu, chceme toho stihnout přespříliš a nenajdeme si čas na odpočinek. Nakonec nás okolnosti donutí se zastavit, třeba zlomenou nohou nebo jinou "náhodnou" nehodou. Pokud se nám nepříjemné věci dějí často, měli bychom se zamyslet nad tím, jak žijeme a kam směřuje naše počínání.


Naopak strohé zařízení interiéru je příliš jin, láká nás k aktivitě a nenechá nás odpočívat, může v nás vyvolávat neklid a způsobovat hádky.Měli bychom vnášet rovnováhu do našeho života ve všech směrech. Vše je propojeno. Prostor, ve kterém žijeme a pracujeme, nám k tomu může velkým dílem přispět. V opačném případě nás výrazně oslabuje.


"Malé ovlivňuje velké a velké chrání malé." 


Hlídej si svůj střed! To je věta, kterou můžete často slyšet v praxi jógy nebo meditace. Ale tato moudrost platí i pro náš dům. Stejně jako v těle nám může zanešený střed domu přinést potíže. A protože už víme, že to, čím se obklopujeme na nás také působí. Také víme, že stagnující střed domu zrcadlí i to, jak se cítíme nebo může ovlivnit i naše fyzické zdraví.

Proto ještě překontrolujte střed vašeho obydlí a uvolněte jej. Střed by měl být volný a vzdušný, neměl by tam být žádný nábytek nebo nahromaděné staré věci. Umocnit ho ještě můžete barvou země nebo minerálním kamenem, který bude čistit energii v tomto místě, jako například syrová drúza skorylu nebo zavěšený křišťál, spirálu na stropě. Pokud máte ve středu domu zeď, pak přeneste střed do nejpoužívanější místnosti. Můžete také posílit ve všech hlavních místnostech. Podrobněji zase v jiném článku nebo na mých přednáškách či kurzech.


"Nehledejte šťastný domov, naučte se ho tvořit!"

Pokud se tedy dlouhodobě cítíte špatně a říkáte si, že: "Život vám hází klacky pod nohy...". Věřte, že život s tím nemá co dělat. Souvisí to s tím, čím a kým se obklopujete. Pak je nejvyšší čas něco s tím udělat...


Jsme vědomými tvůrci našeho života.
Vše na co myslíme, to přitahujeme a zhmotňujeme.
Vše na co myslíme, zahrnujeme do své vibrace a svého života.
Vše co říkáme, vytváří naši realitu.
Ať chceme nebo nechceme!

Dana Jirsáková

Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková


Přečtěte si jako první, co je nového

Líbil se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek k aktuálnímu dění? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com