Jak komunikovat se svým tělem a proč?

03.11.2021

Nejlepší a nejúčinnější lékař je naše vlastní tělo.

Naše tělo nám zrcadlí nerovnováhu v našem životě a upozorňuje nás na to, čemu bychom měli věnovat pozornost. Nejdříve malými náznaky, a pokud to nechápeme, postupně většími zásahy do našeho zdraví. Proto bychom měli neustále naslouchat svému tělu co se nám snaží říct...!

Pokud mu budeme naslouchat, podpoříme ho zdravými návyky, přírodními produkty a včasným odpočinkem, mnohonásobně nám to vrátí. Je třeba však začít preventivně a tyto návyky přijmout stejně tak, jako pravidelné čištění zubů.

Každá ne-moc má svou příčinu a když ji pochopíme může odejít. Odejde, protože jsme danou zkouškou zdárně prošli. Pokud to uděláme včas a odhalíme to, co nás blokuje, spustí se samoléčící schopnost našeho těla a začneme se uzdravovat.


Začni spolupracovat se svým tělem! Ptej se ho a pozoruj, jak reaguje:

Jaké by to bylo, kdyby vděčnost za mé tělo byla mou každodenní realitou?

Po čem touží moje tělo?

Co dělá radost mému tělu?

Co všechno vím o svém těle?


Komunikujete se svým tělem a jak?

Říkáte mu hezké věci? Obdivujete ho a jste mu vděční?

Co vaše tělo od vás chce a vy to stále ignorujete?

Co kdybyste dovolili, aby bylo vaše tělo průvodcem ve vašem životě?

Uvědomil si někdo z vás, jak je naše tělo úžasné a chytré? Všechno uvnitř i vně funguje naprosto v souladu a spolupracuje. Aniž bychom to nějak sledovali, museli myslet na to, aby nám srdce správně tlouklo a krev nám proudila tempem, který zrovna potřebujeme...?

Když budete více vnímat své tělo, můžete uvolnit napětí i minulá zranění.

Přestaňte bojovat se svým tělem a užívejte si jeho spolupráci.


Pokud začnete měnit vztah ke svému tělu, začne se měnit i váš život.


Naše tělo nám jasně ukazuje, jak by vytvořilo pro nás to nejlepší a posílá nás správným směrem. My ovšem použijeme svou hlavu, přehodnotíme to tak, aby to bylo pro nás výhodné a uděláme to po svém. Avšak v dlouhodobém nadhledu událostí - COŽ NAŠE TĚLO DOBŘE VÍ - to vytvoří v našem životě komplikace a nesoulad.

Pokud již nějakou dobu spolupracujeme se svým tělem, poznáme určitý nesoulad v přicházejících pocitech. Pak tedy pokládáme určité otázky a vnímáme (nehodnotíme hlavou), jak naše tělo reaguje.

Co mi má tato situace říci?

Je pro mě přínosem či ne?

Je toto přesvědčení vůbec moje?

Je tohle pro mě, chci to vůbec?


Je totiž možné, že do některých situací vstupujeme pod vlivem nějakého přesvědčení, které ve skutečnosti není vůbec naše. Jen jsme ho převzali od někoho jiného a teď si myslíme, že je naše.

Může pocházet od našich rodičů, přátel, partnera, šéfa, ze zpráv... a my se díky tomu neustále uvádíme do situací, které nám neprospívají, jsou nám nepříjemné a točíme se v kruhu. Stejné situace se nám pak vrací jako bumerang.

Zaměřte se na tyto otázky, a přitom si uvědomte nějakou situaci ve vašem životě, kterou řešíte stále dokola. Určitě si zpětně uvědomíte, že jste to vlastně tenkrát někde uvnitř cítili, že to máte udělat jinak...


Co tedy dělat s tím, když nějaké přesvědčení není moje?

Pokud mi mé tělo říká, že toto přesvědčení není moje, pak ho s plným vědomím odevzdám zpět do Zdroje.

"S plným vědomím odevzdávám vše (...konkrétní přesvědčení...), co není moje a co mi nepatří, zpět do Zdroje. Děkuji."


S plným vědomím znamená, že s tím souhlasím a jsem vnitřně rozhodnutá, že to opravdu tak chci. Jinak to nebude fungovat. Tento postup opakuji vícekrát, a přitom vnímám energii celým tělem. Nehodnotím a jsem neutrální. Cítím na svém těle, jak tato energie odchází. Cítím vděčnost a úlevu.


Další důvod může pramenit z našeho neklidu z dané situace, pak tato technika nefunguje. Ovšem i náš neklid může pramenit z cizích přesvědčení. V tomto případě je třeba najít odpověď prostřednictvím svého těla, odkud tento neklid pochází, z jaké situace nebo zkušenosti. Neklid rozpustím a přesvědčení odevzdám nebo změním.


Tato technika je velmi jednoduchá. Může jí dělat každý. V jednoduchosti je velká síla. Je však potřeba spolupracovat se svým tělem. Komunikace s tělem může být ze začátku mlhavá a nejistá, ale nevzdávejte to. Opakování a trénink vám dodá jistotu a výsledky na malých, a ne tak důležitých věcech vás přesvědčí, že to funguje a je to dokonce i zábava.

Pokud si s tím budete hrát, bude vás to více bavit a půjde to lépe. Hrajte si na maličkostech.


Buďte opravdu upřímní sami k sobě! Přiznejte si v pravdě, co se děje ve vašem životě.

Buďte ochotni udělat změnu. Vyberte si lepší a hodnotnější život.

Je to jen na vás! Nikdo to za vás neudělá!

Dana Jirsáková

Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového

Líbí se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com