Letní slunovrat

16.06.2023


☀️Ve středu 21. června 2023 nastane v 16:57 hod. Letní slunovrat, kdy Slunce vstupuje do znamení Raka a začíná astronomické léto, tudíž je tento den nejdelší v roce a noc nejkratší.


♐️V neděli 4. června v 05:41 hod. byl Jahodový úplněk ve Střelci o kterém jsem psala v předešlém článku "Jahodový úplněk ve Střelci".


💫Dne 6.6.2023 se navíc otevřel "Energetický portál 66" , článek najdete na odkazu.

 Všechno je možné, pokud tomu sami věříte!


♊️A v neděli 18.6. nás ještě čeká novoluní v Blížencích v 06:36 hod. Červen je opravdu plný energetických posunů. 

♊️Vzdušná energie Blíženců nás nutí odkrýt naše emoční bloky a konečně je uzavřít. Blíženec nás žádá o vyřešení všech vnitřních konfliktů a už je nepřenášet dál. Tento čas je také příhodný k ukončení sporů a nedorozumění.

♊️Blíženecká energie nejistoty a duality nabízí, zda se řídit rozumem či srdcem a ve které situaci je použít, každá strana v sobě nese sílu protikladu a může nás provázet tímto obdobím. Uvažte, zda můžete najít jiné možnosti než dosud a propojte svou mysl se svým srdcem. Otevřete se novým informacím a zkušenostem. Možná objevíte kouzlo, které jste dosud neviděli. Můžete také cítit zvýšení vnitřní energie, zmatenost a mít velmi živé sny.

♊️Pro Blížence je důležitá také komunikace, proto máte možnost v tento čas využít její sílu a snadněji vykomunikovat věci do kterých se vám nechtělo. Novoluní je čas nových začátků, stanovte si nebo upravte nové cíle, pravidla či hranice nebo začněte něco úplně nového.

♊️Blíženec ovlivňuje ruce a nervové spoje pro motoriku, plíce, průdušky a respirační systém, proto se chraňte před chladem a nastydnutím. Nezapomínejte šetřit energií, odpočívat a dostatečně hydratovat své tělo. Choďte na procházky do přírody, tancujte nebo si najděte jiný způsob, jak mírně rozproudit svou energii.

"Pouštím všechny své staré systémy a limitující přesvědčení, 

které mi již neslouží a brání mému vzestupu. 

Důvěřuji a odevzdávám se životu, který vede má Duše v souladu s Božím plánem 

a následuji svou vlastní volbu."☀️Magické energie Slunovratu přichází jako podpora nás všech. Otevřete svá srdce a přijímejte tuto vibraci lásky, rovnováhy a jednoty.

Tato láskyplná energie nemůže vstoupit do našeho pole, pokud setrváváme v nízkých vibracích strachu a obav. Rozpusťte je a otevřete se novému. Zbavte se pomyslné iluze, že lpění na starých zvycích vám zajistí bezpečí. Nechte projít staré emoce, smutky, strachy a pusťte je bez povšimnutí. Buďte k sobě laskaví.

Využijte jeho magickou a transformační sílu a zbavte se všeho, co vám neslouží!

Zbavte se strachu, lítosti a sebelítosti. Je zapotřebí veškerý strach a lítost rozpustit a nahradit je VDĚČNOSTÍ. Podívejte se strachu do očí a zjistěte proč vás tíží...? A nechte to odejít.

Udělejte si rituál, meditaci, jděte do přírody… udělejte cokoliv čím jste zvyklí uvolnit své tělo i mysl a co vám funguje.

Strach nás totiž blokuje ve všem. Paralyzuje a oslabuje naši mysl i tělo. To pak vede k náchylnosti onemocnět. Pokud se však očistíme od strachu, nahradíme ho vděčností a láskou, je to pro naše tělo, jako když mu zvedneme imunitu.


☀️Slunovrat je časem oslavování všeho, co jsme dosud dosáhli, je časem zamyšlení a vděčnosti. Vděčnost je pocit, který nám pomáhá v dalším růstu. Slunovrat nese novou energii a jeho kódy otevírají naši Duši pro její přirozené projevení se našich darů. 

Nebraňte se přijímat tuto novou energii. Když vstoupí tyto silné vibrace do vašeho pole a zaplní ho, už nebude ve vaší energii místo pro nízké energie.☀️V této probíhající energetické transformaci, jak jsem již zmínila, bychom se měli zaměřit na dočišťování našich strachů a zátěží. Odložit všechny staré a nefunkční vzorce. Spojte se se svým srdcem a Duší, nasměřujte svou energii k dobru a všemu pozitivnímu. Propojte se s Matkou Zemí a pracujte se všemi elementy.

V tuto magickou noc máte jedinečnou možnost vše staré odevzdat duchům Ohně a také můžete požádat o splnění svých přání. Tento slunovratový rituál je velmi silný a účinný. Doporučuji ho provádět na vlastní zahradě a tím se neustále propojovat s místními duchy elementů přírody a místa, ve kterém žijete. Ti jsou vám pak nápomocni v dění ve vašem domě i životě. Jak, jsem podrobně popisovala v E-BOOKu rituály "12 Posvátných zastavení", většinu z nich můžete použít i během celého roku pro svátky Kola roku.

I když toto období může být velmi intenzivní, mějte důvěru, že se vše v dobré obrátí. Zůstávejte pevně ukotveni a využijte vysokých frekvencí, které jsou vám nápomocny. Zaměřujte své myšlenky na pozitivní výsledky a snažte se vyvarovat nízkých scénářů, které snižují vaše vibrace.Více zaměřte svou energii na péči a ochranu o Matku Zemi. Naslouchejte přírodě a chovejte se k ní láskyplně. Můžete začít na své zahradě, ale i při procházkách v přírodě. Buďte ohleduplní k divokým zvířatům a ptákům. Vězte, že i maličkosti vedou k pozitivnímu výsledku a projeví se ve vibračním poli celé naší planety. Staňte se součástí této velké transformační změny, která pramení v našich srdcích. Uzdravíme-li sebe, uzdraví se vše kolem nás i naše planeta.

"Vše je propojeno a spolu souvisí!"

Avšak všechna slova jsou prázdná, pokud za nimi nestojí skutky pramenící od srdce. Vaší tvořivosti a nápadům se meze nekladou. Vaše bytost se tak stává neomezenou a zářící.


Trhejte v tuto noc byliny a květiny, mají magickou moc

Můžete jimi ozdobit studánku nebo potůček a poděkovat elementu vody. Pokud se při východu slunce vykoupete ve studánce nebo se ovlažíte ranní rosou, očistíte své tělo od negací a neduhů. Naši předci věřili, že v tyto magické dny a noci nejen léčí, ale i omlazuje.

Utvořte si doma svůj oltář

Můžete zde umístit jakékoliv symboly ohně a slunce, vody a hojnosti. Ozdobte jej čerstvými květinami nebo bylinami. Jako symbol ohně zapalte svíci ve směru jihu, můžete přidat žlutý nebo červený minerál (sluneční kámen, tangerin, citrín...), obrázek slunce nebo jiný symbol. Ve směru severu umístěte mističku s vodou, modrý minerál (angelit, celestýn...) nebo třeba obrázek delfína nebo mandalu vody... Ve směru jihovýchodu ještě přidejte symbol hojnosti a na západ to, co si chcete přitáhnout do života. Nezapomeňte na křišťál.

Můžete si také vytvořit krystalovou mřížku se svým vlastním záměrem a využít sílu Slunovratu.

Nezapomeňte o Slunovratu nabíjet minerály venku na zahradě nebo na balkóně či okně. 

Pokud máte zahradu, vytvořte si oltář tam. Uspořádejte všechny své minerály do kruhu dle světových stran, včetně symbolů. V době vrcholu Slunovratu proveďte na tomto místě i Slunovratový rituál a meditaci. Budete nadšeni z té ohromné síly! Minerály zde můžete nechat nabíjet po 3 dny, dle svého pocitu.Upleťte si věnce z kvítí

Jedním věnečkem si ozdobte vstupní dveře. Přivoláte do svého domu blahobyt a štěstí.

Pomažte bílou svíci levandulovým nebo šalvějovým olejem, zapalte a projděte s ní celý dům, věnujte pozornost tmavým místům a rohům. Můžete současně použít i doutnající šalvěj. Takto očistíte celý dům. Při tomto rituálu použijte očistné afirmace spolu s vizualizací spálení negativní energie plamenem svíčky. Také žádejte o ochranu svého příbytku. Po skončení rituálu nechte svíčku dohořet. 

Očista prostoru

Dva dny před slunovratem rozmístěte ve všech rozích místností sůl s kadidlem. Před tímto rituálem ji odkliďte, jak jsem popisovala v článku "Očista prostoru".

Pro duchy ohně a slunovratu je také vhodné zapálit svíci v okně, tím jim projevíte úctu a můžete požádat o ochranu.


Rituál ohně v zahradě

Oheň má velkou moc a sílu. Založte ohniště a udržujte ho celou noc. Pozvěte duchy všech ostatních elementů i zahrady, místa a požádejte je o spolupráci. Nezapomínejte, že vše probíhá s úctou a pokorou. Je třeba dojít k odpuštění a pochopení, pak můžete žádat o radu. Všechny tyto rituály jsem podrobně popisovala v E-BOOKu "12Posvátných zastavení" a "Jarní rituály", většinu z nich můžete použít i během celého roku pro svátky Kola roku.


Když jsou předkové chováni v úctě, přinášejí nám harmonii.


V době hodiny slunovratu, se ztište a proveďte rituál každý sám za sebe. Nezapomeňte poděkovat a být pokorní.

Tancujte, zpívejte a meditujte, buďte vzhůru celou noc a užijte si to. Přivítejte společně východ slunce.  


Na letní slunovrat navazuje 23.6. magická Svatojánská noc, o které píši v dalším článku na blogu.

 

Užijte si krásný letní slunovrat!

S láskou Dana Jirsáková 

Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového

Líbil se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek k aktuálnímu dění? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com