Letní slunovrat

06.06.2022

V úterý 21. června 2022 nastane v 11:14 hod. letní slunovrat, kdy Slunce vstupuje do znamení Raka.

V úterý 14. června v 13:51 hod. je ještě navíc úplněk ve Střelci. O úplňku si také můžete udělat úplňkový rituál a nabít své minerály.

Již teď probíhá další vlna energetické transformace, a proto bychom se měli v tomto období zaměřit na dočišťování našich strachů a zátěží. Odložit všechny staré a nefunkční vzorce. Spojte se se svým srdcem a nasměřujte svou láskyplnou energii k dobru a všemu pozitivnímu. Propojte se s Matkou Zemí a pracujte se všemi elementy.

V tuto magickou noc  z  20.6. na 21.6. máte jedinečnou možnost vše staré odevzdat duchům Ohně a také můžete požádat o splnění svých přání. Tento slunovratový rituál je velmi silný a účinný. Doporučuji ho provádět na vlastní zahradě a tím se neustále propojovat s místními duchy elementů přírody a místa, ve kterém žijete. Ti jsou vám pak nápomocni v dění ve vašem domě i životě.

I když toto období může být velmi intenzivní, mějte důvěru, že se vše v dobré obrátí. Zůstávejte pevně ukotveni a využijte vysokých frekvencí, které jsou vám nápomocny. Zaměřujte své myšlenky na pozitivní výsledky a snažte se vyvarovat nízkých scénářů.

Více zaměřte svou energii na péči a ochranu o Matku Zemi. Naslouchejte přírodě a chovejte se k ní láskyplně. Můžete začít na své zahradě, ale i při procházkách v přírodě. Buďte ohleduplní k divokým zvířatům a ptákům. Vězte, že i maličkosti vedou k pozitivnímu výsledku a projeví se ve vibračním poli celé naší planety. Staňte se součástí této velké transformační změny, která pramení v našich srdcích. Uzdravíme-li sebe, uzdraví se vše kolem nás i naše planeta.

Vše je propojeno a spolu souvisí.

Avšak všechna slova jsou prázdná, pokud za nimi nestojí skutky pramenící od srdce. Vaší tvořivosti a nápadům se meze nekladou. Vaše bytost se tak stává neomezenou a zářící.

Trhejte v tuto noc byliny a květiny, mají magickou moc. Můžete jimi ozdobit studánku nebo potůček a poděkovat elementu vody. Pokud se při východu slunce vykoupete ve studánce nebo se ovlažíte ranní rosou, očistíte své tělo od negací a neduhů. Naši předci věřili, že v tyto magické dny a noci nejen léčí, ale i omlazuje.

Utvořte si doma svůj oltář. Můžete zde umístit jakékoliv symboly ohně a slunce, vody a hojnosti. Ozdobte jej čerstvými květinami nebo bylinami. Jako symbol ohně zapalte svíci ve směru jihu, můžete přidat žlutý nebo červený kamínek, obrázek slunce nebo jiný symbol. Ve směru severu umístěte mističku s vodou, modrý kamínek nebo třeba obrázek delfínka nebo mandalu vody... Ve směru jihovýchodu ještě přidejte symbol hojnosti a na západ to, co si chcete přitáhnout do života.

Upleťte si věnce z kvítí pro sebe i členy rodiny. Jedním věnečkem si ozdobte vstupní dveře. Přivoláte do svého domu blahobyt a štěstí.

Pomažte bílou svíci levandulovým nebo šalvějovým olejem, zapalte a projděte s ní celý dům, věnujte pozornost tmavým místům a rohům. Můžete současně použít i doutnající šalvěj. Takto očistíte celý dům. Při tomto rituálu použijte očistné afirmace spolu s vizualizací spálení negativní energie plamenem svíčky. Také žádejte o ochranu svého příbytku. Po skončení rituálu nechte svíčku dohořet. Dva dny před slunovratem rozmístěte ve všech rozích místností sůl s kadidlem. Před tímto rituálem ji odkliďte, jak jsem popisovala v článku "Očista prostoru".

Pro duchy ohně a slunovratu je také vhodné zapálit svíci v okně, tím jim projevíte úctu a můžete požádat o ochranu.

A konečně rituál ohně v zahradě. Oheň má velkou moc a sílu. Založte ohniště a udržujte ho celou noc. Pozvěte duchy všech ostatních elementů i zahrady, místa a požádejte je o spolupráci. Obdarujte je, aby vám byli nakloněni. Naladění se na naše předky a rozmluva s nimi je také důležitá. Nezapomínejte, že vše probíhá s úctou a pokorou. Je třeba dojít k odpuštění a pochopení, pak můžete žádat o radu. 

Když jsou předkové chováni v úctě, přinášejí nám harmonii.

Tancujte, zpívejte a meditujte, buďte vzhůru celou noc a užijte si to. Přivítejte společně východ slunce. V době když se přiblíží hodina slunovratu, se ztište a připravte si každý seznam věcí, které chcete nechat odejít. Napište na papír všechny strachy, zátěže, ale i vlastnosti, kterých se chcete zbavit. V dané hodině postupně každý sám za sebe přistupte k ohni, vhoďte seznam, požádejte o očištění a poděkujte. Jako projev díků a úcty vhoďte do ohně pár svých vlasů, trochu tabáku nebo natrhané byliny. Při dalším rozjímání u ohně můžete požádat duchy o splnění vašich přání. Nezapomeňte poděkovat a být pokorní.

Na letní slunovrat navazuje 23.6. magická Svatojánská noc, o které píši v dalším článku na blogu.

 

Užijte si krásný letní slunovrat!

Dana Jirsáková 

Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková


🌞 21.6.2021

Vzkaz od našich předků pro všechny:

Měj v úctě duchy svých předků. Když jim dáváš za vinu vše, co je s tebou dnes v nepořádku, tak tě budou pronásledovat. Odpusť jim i sobě a přijmi jejich lekce i dary. Zapal jim svíčku a dovol, aby tě naplnila jejich moudrost. Nemusíš již opakovat jejich tragické příběhy. Pusť jejich duše po větru do Světla. Vstup do hojnosti a napiš nový příběh svého života.


Vzkaz od Matky Země pro všechny:

Jsi dítě Země. Buď vděčný za svůj život, za své tělo a vše co tě vyživuje. Užívej si každého dechu, abys přijímal radost, stejně jako bolest a jejich pomocí objevoval lásku. Ukaž službou Matce Zemi, jak si vážíš její podpory a požehnání. Zasaď strom, chraň zvířata, udržuj vodu i přírodu v čistotě... Naslouchej větru, kráčej v kráse a uctívej všechen život!

Dana Jirsáková


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Harmonický domov - Dana Jirsáková - www.harmonicky-domov.com