Lednový úplněk ve Lvu

24.01.2024


Ve čtvrtek 25.1.2024 v 18:53 hod. nastane první úplněk v tomto roce, a to ve znamení Lva. Lednový úplněk se také nazývá Vlčí. Tento první letošní úplněk nám přináší novou energii k zahájení nového cyklu v našich životech.

Lev je znamení plné Slunce, kterému vládne živel Ohně. Proto nám tento úplněk přináší notnou dávku energie, která nás vymaní ze zimních splínů a podpoří nás v osobním i pracovním životě. Přináší nám dávku oslnivé radosti, vášně, optimismu a vitality.

Energie Lva

Lev je král zvířat a symbolizuje sílu, majestátnost, mohutnost, velkolepost, zářící sluneční bytost, velkou energii, ale i klid a moudrost.

Díky jeho fascinující a hebké hřívě budí respekt a údiv. Jeho majestátnost a síla je symbolem moci a úspěchu. Jeho zářivá esence, přímý pohled, hluboký klid a oči zářící upřímností jsou jasnou vizí moudrosti, kterou v sobě nese.

Když nastoupí Lev svou vládu, máme i my větší potřebu být vidět, být oceňováni a dostat uznání od svého okolí. Máme také větší odvahu udělat potřebné kroky, jsme více sebevědomí a rozhodní.

Využijte Lví kreativitu, odvahu, statečnost, velkorysost, šlechetnost, srdečnost a velké sebevědomí. Dejte však pozor na ego, marnivost a pýchu. Buďte oslniví, ale laskaví.

Lvi svou sebejistotou umí vše řídit a snadno dosahují svých cílů, proto jsou dobří obchodníci či manažeři. Když jsou na výsluní, umí být velmi štědří a nešetří ani chválou.

Ve dnech Lva se zaměřte na srdce, krevní oběh a tlak, ale i na záda a bránici. Regulujte v sobě svůj oheň. Pokud uděláte pro své srdce i tyto orgány a části těla něco prospěšného, bude to mít mnohem větší vliv, ať už pro vaše fyzické či duchovní srdce.

Hledejte rovnováhu mezi sebou a okolím. Vztahy jsou pro nás důležité. Neposuzujte, vyhněte se stresu, nenechte se strhnout okolím do negací, udržujte vnitřní klid a vyšší vibrace.

Rituály nebo meditace v období Lva, jak jsme probírali ve Lví Bráně jsou vhodné zaměřit především na léčení a otevírání srdce, vnitřní dítě, vztahy a otevírání se své vnitřní kráse. Prozkoumejte také svoji vášeň, posilte odvahu, tvorbu a kreativitu, sebedůvěru, nové cíle či novou práci. Také lépe působí různé kůry pro krásu a oslnivou hřívu.

Zaměřte se na to, zda vaše konání vychází ze Srdce…?


Na co si dát pozor?

Je nutné svůj vnitřní oheň regulovat moudře a držet si nadhled. Směřovat ho přes své Srdce v lásce a pracovat s ním. Využijte tvořivou Lví kreativitu a buďte Tvůrci svého života! Příliš ohně může přinášet netrpělivost, panovačnost, výbušnost a hádky.

Reakce lidí v této době mohou být nepřiměřené, pokud v sobě už nějakou dobu něco dusí. Držte si v takových případech odstup a nenechte se zatáhnout do zbytečných hádek a sporů. Vnímejte energii ze situace, nechte si raději více času a prostoru, než začnete reagovat. Vzpomeňte si na moudrého, klidného a majestátného Lva a jednejte diplomaticky nebo raději beze slova odejděte.

Pamatuj, že každý z nás má možnost této energii podlehnout nebo jí využít ve svůj prospěch. Ať tak či tak, děje se to jen v omezenou dobu. Je jen na tobě, zda budeš moudrým králem situace.


Na co se zaměřit?

Rozjímej nad svým nastavením, kdo vlastně jsi a zda ti to takhle vyhovuje, opravdu to tak chceš nebo se vlastně celou dobu přizpůsobuješ obrazu ostatních…?

V období Lva můžeme mít také nutkání oslňovat druhé jen z principu. Ukazujeme, co všechno zvládneme a můžeme se přetrhnout pro ostatní, abychom je "zachránili" a očekáváme velké uznání a pochvalu. A ejhle, když žádná nepřijde nebo se dokonce vyšťavíme natolik, že jsme pak sami bez energie.

Pokud chceš někomu opravdu prospět, pak to dělej s otevřeným srdcem a pokud tě o to sám požádá nebo přijme tvou nabídku. Uvědom si, že opravdová pomoc znamená, že neočekáváš žádnou odměnu ve formě uznání, obdivu, vděčnosti, chvály... Pak také nemusíš být zklamaná, že nic z toho nedostaneš.

Toto období může na mnoho lidí působit chaoticky. Můžou být zmatení a dezorientovaní. Různé situace pak mohou vypadat zkresleně.

Abychom se vyhnuli omylům a zklamáním, je důležité naslouchat intuici, svému srdci a svému tělu.


Zvykni si, klást otázky! Zda tato situace nebo člověk s tebou souzní…?

  • Jaký mám pocit z toho, co ke mně přichází…?
  • Cítím se dobře v téhle situaci…?
  • Co říká mé srdce a jak reaguje mé tělo…?

Pokud se budeš ptát svého srdce, tak vyřadíš svou hlavu s mylnými odpověďmi… a lehčeji si udržíš svou vysokou vibraci. Nenecháš se zatáhnout do nízkých energií a strachů.


Lev & Vlk

Kombinované energie Lva s Vlkem symbolizují sílu, odvahu, statečnost, moudrost a vášeň, která je nám podporou přijímat nové výzvy na naší cestě. Tato mocná podpora nás povzbuzuje k novým způsobům, jak nahlížet a konat, tvořit nové záměry a jak uslyšet volání a touhy své Duše skrze své rozzářené srdce. Nastalé změny můžou být z počátku intenzivní, ale vedou nás k potřebné transformaci.

V tomto období můžete zažívat vzrušení, touhu nebo pocity chaosu či ztracení se, bolesti hlavy nebo motání či pocit, že nevíte kudy kam… tyto pocity jsou jen slupkou mnohem hlubších energetických posunů, kdy se čistí staré energie, vypouštějí se nefunkční vzorce, které následně uvolňují prostor pro nové transformační energie. Uvolněte se a nechte vše plynout, nebraňte se a odevzdejte, co je třeba… tyto čisté vesmírné energie nás vedou do nové a zářivé budoucnosti. S lehkostí a bez odporu přijímejte transformační kódy, které nesou váš růst…

Ve chvíli, kdy se rozhodnete přijímat mnohem více, budete překvapeni, jak vám Vesmír začne ukazovat změny ve váš prospěch… vaše myšlení, konání, vize… vytváří novou realitu, už není cesty zpět!

Jako vědomé stoupající Duše si dokážete udržet nadhled a schopnost rozpoznávat, kdy je nutné uvolnit určité situace či vztahy. Manipulace a kontrola už zde nemá místo a vše se děje přirozeným způsobem… pak i přirozeně přitahujete stejně naladěné jedince a vytváříte naplňující a podporující přátelství a vztahy.


Pluto ve Vodnáři

20. ledna 2024 došlo k významnému kosmickému posunu, kdy se planeta Pluto přesunula z Kozoroha do Vodnáře.

Tato tajemná planeta se sice nachází na okraji naší sluneční soustavy, ale i proto její vliv v určitém znamení má dlouhé trvání. Její energie nás hluboce ovlivňuje jako jedince, ale především kolektivně. Od 20.1.2024 se tedy Pluto vrátilo do Vodnáře na 8 měsíců, kdy se zesilují vibrace osmičky letošního roku (2+0+2+4 = 8). V září 2024 se tedy na chvíli vrátí zpět do Kozoroha, ale již v listopadu 2024 se opět přesune do Vodnáře, kde zůstane dalších 20 let, tedy do roku 2044!

2024 osmičkový rok

Letošní energie osmičky (2+0+2+4 = 8) nám přináší hojnost, tvořivost, harmonii a rovnováhu v nekonečnosti příležitostí. Tento čas je jako stvořený pro změnu a transformaci. Přestaňte věci odkládat a zapracujte na svých cílech a snech. Vaše vize se mohou nyní rychle a bez námahy stát skutečností. Vše je ve vašich rukou.


Nezapomínej, že život začíná uprostřed Tvého Srdce…!

S láskou Dana Avaliane


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového

Dárkový poukaz

Obdarujte své blízké nebo si sami udělejte radost! 

Dárek, který přináší harmonii mysli, těla i prostoru...

Na služby, konzultace, sezení, rozbory Feng Shui, kurzy, webináře, E-BOOKy...

*Po dohodě lze vytvořit i kombinovaný balíček služeb nebo vystavit poukaz na určitou částku, pro obdarovaného dle vlastního výběru.


Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com