Očista prostoru

11.11.2021

Udělali jste si na podzim očistu svého těla?

Víte, že byste měli pravidelně čistit i váš dům či byt?

Kdy je na to vhodná doba?

Energetická očista domu by se měla dělat minimálně 2x až 4x ročně, nejlépe mezi ročními obdobími. Nebo kdykoliv, když se cítíte hodně unavení, jste nemocní, ale i v případě, pokud u vás byla negativní návštěva a vy se poté cítíte špatně.

Teď, když trávíme doma mnohem více času, je to o to důležitější pravidelně čistit svůj osobní prostor, ale i věnovat více pozornosti tomu, jak máme svůj byt uspořádaný. 


A proč?

Tak jako naše tělo může onemocnět, když se pravidelně nečistí a je zaneseno. A opět, jak jsme si říkali v minulém článku... "Jak komunikovat se svým tělem" ...to naznačuje malými náznaky... např. zácpa, padání vlasů, pupínky, problémy s kůží... a pak většími.

Stejně tak se může zanést i náš dům či byt. Stagnace energie většinou začíná v rozích, tmavých koutech nebo malých či přeplněných místnostech. Necítíme se tam pak dobře, špatně se nám tam dýchá, padá na nás tíseň či mdloba, vyvolává to v nás různé strachy. Z dlouhodobého hlediska se nám můžou dít různé zvláštní věci. Taková energie pak přitahuje různé entity, které mají vliv na naši náladu, emoce, rozhodování, ale i zdraví.

Silně to můžeme cítit ve starých a opuštěných domech. Proto i doporučuji, pokud si pořídíte dům či byt, dobře ho vyčistit energeticky, než se nastěhujete. Dokonce pokud děláte velkou přestavbu a střídá se vám tam parta různých řemeslníků, je třeba po nich také uklidit energeticky.

Vše, co tady sdílím, je má vlastní zkušenost. Nemusí s tím však každý souhlasit... 😊

Různí lidé přitahují různé energie. A je to tak, že přitahujeme přesně to, co si v sobě neseme... např. pokud mám dlouhodobě z něčeho strach, přitáhnu si energii, která mě v tom strachu ještě podpoří a zesílí ho. To je i důvod proč je třeba s emocemi pracovat, přiznat si je a nepotlačovat je. Když budeme vědomě přijímat i negativní emoce, najdeme pravou příčinu, proč vznikly, pochopíme to, pak se rozpustí. Více v článku "Strach".


Proč tedy čistit svůj domov?

Určitě si vzpomínáte jak naše maminky a babičky dělaly jarní úklid. To je takové smejčení všeho po dlouhé zimě, kdy všechno spí a odpočívá. Stejně tak na podzim je příprava na zimu. Vše se čistí, třídí a dělá se místo zásobám na zimu.
Mimo klasického úklidu je třeba prostor vyčistit i energeticky. Naše babičky si věšely šalvěj nad dveře proti zlým duchům a v místnostech visely snopy z česneku. Sušily se byliny pro ochranu i pro zdraví a nosily se ochranné amulety. Dokonce se přidávala sůl nebo ocet do vody při mytí nebo se používala na drhnutí nečistot.

Ocet můžete použít právě při klasickém úklidu. Já mám raději esenciální olej z hřebíčku, skořice, citronu..., kdo znáte Zloděje, tak víte, o čem je řeč. Účinky si můžete přečíst na stránce o aromaterapii.

Sůl je úžasný nerost, který dokáže absorbovat negativní energie nejen z prostoru, ale i z věcí, nábytku, šperků, ale i těla. Proč myslíte, že se cítíte mnohem lépe, když si dáte lázeň se solí? Ještě účinnější je solný peeling s přísadou šalvěje nebo kadidla.A konečně se dostáváme k tomu, jak na to!

Jeden z nejúčinnějších očistných technik je tedy, nasypat do všech rohů všech místností hrubozrnnou mořskou sůl na dobu 48 hodin. Můžete přidat kapku esenciálního oleje šalvěje nebo kadidla.

Vyčleňte si čtyři misky, které budete používat jen na čištění prostoru. Nebo sůl nasypte přímo na zem, záleží na druhu podlahy. Můžete čistit i jednu místnost po druhé, nejlépe od přízemí směrem do vrchních pater. V průběhu roku pak můžete čistit i jen tu místnost, kde právě cítíte největší zátěž, např. po negativní návštěvě obývák nebo při nemoci a po ní, ložnici.

Po dvou dnech se sůl musí odstranit mimo dům i pozemek. To znamená, vysypat jí hned ven do popelnice, pokud je mimo pozemek nebo odnést někam na louku či pole, zahrabat do země (bez sáčku) a poděkovat Zemi, že tyto energie neutralizuje.

Proč ven mimo dům?

Pokud totiž tuto sůl necháte v koši nebo vysavači, nasbíraná negativní energie se vám vrátí zpět.

Nikdy jste toto čištění ještě nedělali? Pak ho doporučuji zopakovat alespoň 2x.

Je vhodné si následné dočištění naplánovat, když nebude nikdo doma. Ale mělo by se dělat vzápětí po odklizení soli.Tak a můžeme se pustit do finále!

Před tímto rituálem doporučuji nejdříve očistit samu sebe pomocí kouře ze šalvěje. Je také vhodná solná koupel nebo peeling.

Další krok je tedy vykouření všech místností. Připravte si vykuřovací směs nejlépe kadidlo, bílou šalvěj nebo v případě silného znečištění Dračí krev. Dají se pořídit i po internetu ve vybraných obchodech. Můžete si vypěstovat i svoji šalvěj na zahrádce, uvázat do pevných snopů a usušit. Pak ji při vykuřování bezpečně zapálíte, sfouknete a necháte jen doutnat.

Pomáhejte si vějířem s perutí, abyste očistný kouř vehnali do všech koutů. Mějte vykuřovací, nehořlavou misku pod doutnající směsí nebo bylinou. Vykuřovat se dá i s jinými sušenými bylinami, ale nemají takovou očistnou sílu.

Projděte celý dům s doutnající vykuřovací směsí, nejlépe zase od spodního patra nahoru. Dejte si načas a buďte pečliví. Projděte všechny kouty a všechny místnosti. Vnímejte, jak se energie mění a kde je třeba být delší dobu.

Při vykuřování je také vhodné prostor projít s cinkajícím zvonečkem, tibetskou mísou či si pustit nahlas CD s těmito zvuky - prostě udělat pořádný rámus. Některé entity to přímo nesnášejí a utečou. 😊

Důležitý je záměr, který máte při tomto rituálu. Buďte pečliví, myslete jen na to, že chcete očistit váš osobní prostor s pokorou a láskou. Můžete přitom také zpívat mantry nebo si je pustit na CD místo zvonků a zpívat s nimi. Jsou k tomu i speciální mantry určené na čištění prostoru. Můžete také požádat své průvodce, anděly či jiné bytosti se kterými spolupracujete, aby vám byli nápomocní při tomto rituálu.

Jestliže k vám během rituálu začne někdo promlouvat, zůstaňte klidní. Požádejte s pokorou, ale rozhodně, aby odešel, že tohle je váš prostor. Ovšem když od vás něco bude chtít, můžete ho vyslechnout a pak se rozhodnout, zda to s vámi souvisí a chcete to řešit. Protože nemusíte, je to na vás. Může to být, ale i někdo koho znáte nebo někdo z vašeho rodu a má pro vás nějaký vzkaz, než odejde. Pokud jste koupili starý dům, může to být i původní majitel.

Většinou se ale nic takového neděje. 😊

Záleží samozřejmě na tom, jak jste citliví a vnímaví. Malé děti většinou tohle všechno vnímají. Proto bych také doporučila, pokud se vaše dítě v noci budí, má noční můry nebo dokonce opakovaně mluví o tom, že tam někdo cizí je. Rozhodně to nepodceňujte a proveďte toto čištění co nejdříve a opakovaně.

Nakonec po vykouření všech místností důkladně vyvětrejte a zapalte svíčky, nechte je dohořet do konce.Už víte, jak postupovat při čištění svého osobního prostoru.

Tento postup však použijte i pro čištění prostorů pracovních. Tím spíš, jestliže pracujete s lidmi, jako terapeuti nebo maséři. Pak bych jen doporučila toto čištění provádět mnohem častěji.

V průběhu roku, mezi pravidelnými čištěními zapalujte jako prevenci kvalitní vonné tyčinky ze šalvěje, kadidla, kopálu, Palo Santa, skořice... nebo pouštějte difuzér s těmito esenciálními oleji. Sama při každé terapii zapaluji svíčku a vždy před i po terapii vykuřuji kvalitní tyčinkou.


Je také několik dalších pomocníků, které nám mohou přispět svou energií a pročišťovat náš prostor průběžně. Ráda používám solné lampy a lampy ze selenitu. Oba nerosty mají schopnost čistit energii prostoru i našich těl.

Během celého roku je vhodné si umístit v místnostech, dle využití i další pomocníky. Mohou udržet náš prostor nabitý energií, zahalit ho do ochranné vibrace nebo ho udržet v klidné a léčivé energii. Ale o tom si už povíme v příštím článku.


Nechte vstoupit novou energii do vašeho domova!
Sami ucítíte, jak velká změna nastane.


Dana Jirsáková


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková


Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com