Nevyřešené události

11.11.2020

V této době se mnoha lidem otevírají staré a nevyřešené události.

A proč se to vlastně děje?

Je čas kdy nás dohánějí staré záležitosti právě proto, že se hlásí k dokončení a uzavření. Přichází nová energie a žádá o pročištění všeho, co sem už dávno nepatří a co nás blokuje ve vývoji. Stará přesvědčení, dogmata, názory, strachy a modely chování. To co se nám v danou chvíli nechtělo řešit a tenkrát jsme zakopali pod koberec s domněnkou, že je to pryč. Teď nám to vyplavalo na druhém konci o hodně větší a masitější, než bylo před časem. A o to víc se nám do toho nechce.


Mnohdy nás ale přinutí fyzické potíže, protože naše tělo už neví, jak by nám to dalo najevo, abychom to pochopili. Většinou dokonce přijdou na sezení lidé, kteří mají tyto potíže už delší dobu a tak jim stoupá motivace s tím něco konečně udělat.


Bohužel, když se po pár sezeních lidem uleví z nejhoršího, pak mají tendenci polevit a nedokončit započaté... což se pak vrátí jinými úskalími. Pravda je, že částečně pokrok nastane, ale když ještě není vše zpracováno, tak ani není možné, aby vše bylo v normálu a tělo se zcela uzdravilo. Je nutné daný proces dokončit, aby se v těle nastartovalo i fyzické léčení.


Existuje nepřeberné množství terapií a procesů, které vám mohou pomoci. Vybírejte podle vašeho cítění nejen způsob, ale také terapeuta, který vás bude provázet, může to být pro vás klíčové. Některé procesy jsou jemnější a postupují pomaleji a některé jsou razantnější, ale také rychleji dosáhnou výsledku. Každý jsme jiný a potřebujeme rozdílný přístup i proces. Obvykle vybírám proces právě podle povahy a rozpoložení klienta i daného problému, proto postupuji i u každého klienta jiným způsobem.


To, že naše psychika a emocionální rozpoložení ovlivňuje naše fyzické zdraví, už snad většina z nás pochopila. Mnozí však ještě nechápou, že to co nám přichází do života, může být ovlivněno tím, co nám předali naši předci a naše reakce ovlivňuje i naše potomky. Nehledě na to, že svým chováním, přesvědčeními a zvyky dáváme příklad svým dětem a ty to stejné pak opakují. To co nás nejvíc štve na našich dětech, je naše. Pochopíme-li, že i děti mohou být našimi učiteli, uvidíme věci snadněji jejich upřímnýma očima. Mnohdy jsou děti vědomější, než jejich rodiče. Dnes už moc neplatí, že kdo je starší, je také moudřejší. Může to pramenit z toho, že nejsou zatížené našimi předsudky.

Když na vlastní kůži zažijete tu velkou úlevu při pochopení, rozklíčování a uvědomění (mnohdy velmi překvapivé) odkud daný problém pochází, pak je najednou svět kolem vás úplně jiný. Krásnější a jednoduší, najednou se vám žije lépe, jste vědomější a říkáte si: "Na co jsem čekal, že jsem to neudělal už dříve". A ty změny v reakcích rodičů, kteří vůbec neví, že jste něco udělali, jsou mnohdy neuvěřitelné. Věřte či nevěřte. Zažila jsem to mockrát u klientů, ale i na vlastní kůži. Znám i dobře, jaké to je, když nejste rozhodnuti a vše vázne, odpovědi nepřicházejí, protože to blokují strachy nebo stará a nefunkční rozhodnutí. 

Viz recenze od klientů. Článek od klienta po terapii.


Pro mě je pak velkou odměnou, na první pohled viditelná změna ve tváři klienta a po čase i písemné potvrzení, že proběhlá změna stále trvá a další pozitivity v životě probíhají. 

Úžasné je, že změna přichází v podstatě okamžitě.


Avšak aby se toto všechno uskutečnilo, je potřeba jedna důležitá věc. 

Rozhodnutí! 

Opravdové a pevné rozhodnutí klienta, že chce danou věc nebo situaci změnit. Bez toho to opravdu nejde, samo od sebe se nic nevyřeší. Je třeba se rozhodnout a něco proto udělat. Pak se celý Vesmír spojí, aby vám pomohl a poskytl vám všechny možné i nemožné příležitosti, nástroje i osoby, které vás nasměrují. V této chvíli máte z poloviny vyhráno.


Vše o čem tady na blogu píši, jsou mé vlastní zkušenosti. Všechny procesy jsem se učila kvůli sobě, až později jsem začala pracovat s ostatními lidmi. Jakýkoliv proces, který nabízím, mám vyzkoušený sama na sobě, vím jak je silný a účinný. Je pro mě důležité vědět, jak se bude klient cítit a mohu tak být citlivějším průvodcem.  Většinu technik sama používám ve svém osobním životě (některé se nedají aplikovat sama sobě) a jsem za ně velmi vděčná, díky nim jsem šťastná a mám zdravou a šťastnou rodinu. 

Zkušenosti, o kterých tu píši, předávám proto, aby i lidé, kteří prožívají těžké chvíle ve svém životě věděli, že je možné to změnit. Sama jsem si tím prošla a trvalo mi mnoho let a úsilí, než jsem došla až sem. Tenkrát bych byla vděčná, kdyby mi někdo vysvětlil jak to udělat, ušetřila bych si mnoho trápení. Dnes však vím, že to byla a je má cesta! Že právě díky těmto vlastním zkušenostem dokážu soucítit s lidmi a vím jak jim pomoci, protože jsem podobné situace sama prožila.

Pamatujte, život nám nepostaví do cesty nic,

co bychom nezvládli nebo na to neměli sílu!

Tak směle do toho!

s láskou Dana Jirsáková 


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com.

Děkuji. Dana Jirsáková 

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si, co je nového
 

To, abychom měli domov, do kterého se rádi vracíme není záležitost komfortu, přepychu ani velikosti. Je to o místě, jeho energii a souladu s přírodou. Jsme součástí přírody a pokud tvoříme svůj domov v souladu s ní, vnímáme energii, jak na nás v daném místě působí. Nasloucháme svému tělu, jak se cítíme v dané místnosti, co nám...

IMBOLC

31.01.2021

Hromnice jsou původní keltský svátek IMBOLC svátek Světla, ohně, návrat boha Slunce, očisty, nových začátků a končící zimy. Imbolc začíná poslední lednový večer a končí 2. února. V tyto dny k nám přichází keltská bohyně Brigid patronka druidů, aby pomohla tmě ke světlu. Na Hromnice o hodinu více, tak znamená více světla.

Nový rok 2021 podle čínského kalendáře začíná dne 12. února a ukončí svou vládu 31. ledna 2022. Kovovou Krysu, tak vystřídá znamení BUVOLA. Bude na nás mít vliv jeho ZEMSKÝ element. Prvek KOVU tento rok zůstává, jen se tentokráte mění z jangové v JINOVOU podstatu.

Letící hvězda je základním energetickým cyklem o 9 proměnách, pro každý rok v závislosti na času a prostoru. Používá se ke zjištění energie osobního čísla MingKwa vypočítaného z data narození člověka. Tato energie se však mění v závislosti na aktuálním roce. Také slouží k výpočtu energie v daném půdorysu harmonického domu či bytu.

Strom života

07.01.2021

Strom života je posvátný symbol, který nám ukazuje, jak najít rovnováhu a harmonii. Je symbolem jednoty a růstu, propojení nebe a země, ukazuje nám přirozený koloběh života, neustálou proměnu, stabilitu a výjimečnost každého jednotlivce. Jeho kořeny sahají hluboko do podvědomí, zatímco jeho větve se natahují do nebes, do zdroje našeho osudu.

Harmonický domov - Dana Jirsáková - www.harmonicky-domov.com