Sebedůvěra versus ego

18.10.2023


Během tohoto silného energetického období se děje spoustu věcí, které nedokážeme předvídat ani kontrolovat, což je účel tohoto zásahu. Vyplavují se staré strachy, nedořešené události a dlouho skrývané emoce… Můžete se setkat s tím, jak lidé neadekvátně reagují na různé situace. Lidi, které znáte se začínají chovat jinak a nechtěně většinou v afektu odhalují své pravé tváře a úmysly… I vám se může stát, že z vás najednou vypadne něco, co jste dlouho drželi v sobě… děje se to všem!

Proto stále opakuji čistěte svou mysl a zbavujte se všeho, co vás tíží…! Toto podzimní období je přímo určené pro čištění a odevzdávání starých zvyků, uzavírání nedořešeného a pochopení naší cesty… ten kdo to nedělá pravidelně, měl by začít právě teď!


A proč to vlastně dělat…?

Pokud neustále pracujete se svou myslí a tělem a odhazujete hned to, co vám nedělá dobře, nekumulujete v sobě negace, které vás sžírají zevnitř, pak se cítíte lépe, jste zdraví a vitální, odolní a veselí. Pak také rázem začnete přitahovat více a více pozitivních zkušeností do svého života a začnou se vám plnit vaše sny… Tohle nejsou žádné fráze, to je má osobní zkušenost!

Naše mysl je generacemi našich předků zastíněna mnoha předsudky a strachy, ale my jsme tady proto, abychom to ukončili! Je to stejné, jako bychom jedli každý den zkažené jídlo, i když víme, že nám to uškodí, přesto ho sníme, protože to říkali v TV nebo se to prostě má… postupně otravujeme svou mysl i tělo!

Začněte se konečně řídit svou vlastní intuicí, svým srdcem a svým nejlepším rádcem, které je vaše tělo. Jen tak poznáte, co je právě pro vás to nejlepší! To, co je dobré pro lidi kolem vás nemusí být to pravé ořechové pro vás…

Jak jsem již psala v minulém článku: "Najdi svou sílu"… Pokud sám sebe přestaneš vnímat jako nějaký "problém", pak je to začátek tvého uzdravení! Každý máme na své cestě nějaké překážky, které nás učí být silnějšími, ale také nás upozorňují na to, že je třeba se vydat jinou cestou nebo vytvořit novou situaci…


A jak to souvisí s naším egem?

Je třeba si uvědomit, že všichni máme silné i slabé stránky, chyby i přednosti. Všichni v sobě neseme světlo i tmu. Je důležité si přiznat obojí! Ale jen na nás záleží, jakým způsobem žijeme… a tak se ptám:

"Kterého vlka krmíš víc… černého nebo bílého…?".

Nakonec to je součást našich zkoušek tady na Zemi, na kterou stranu se dáme… a někdy je hranice velmi tenká… Ovšem kdybychom nikdy nepoznali tmu, nedokázali bychom ocenit ani krásu světla… proto nás potkávají zkušenosti, které se nám nelíbí a učí nás, jak to udělat jinak, abychom našli v sobě Světlo.


A co naše ego?

Kolena óóó kolena…?! Bolí vás často kolena? Mimo jiné bolest nebo problémy kolen nám zrcadlí právě silné ego. Ukazuje nám, kde máme ubrat a mít více pokory…? A často to bývá i vůči sobě samému…!

Ego je součástí naší osobnosti, nikdy nezmizí, má ho každý a kdo tvrdí, že nemá ego, tak kecá. 😊

Jde o to, že ego vlastně potřebujeme, ale má být naším pomocníkem a ne vládcem! Duchovně vyspělý člověk umí s egem pracovat a má ho pod kontrolou. To však neznamená, že se neumí bránit, držet si své hranice a nechat si všechno líbit.

Ego jde samozřejmě potlačit, ale to není ten nejlepší způsob!


Jak na to?

Je to jednoduché. Prostě své ego přijmi! Uznej, že existuje, neschovávej ho ani se ho neboj. Je to jediný způsob, jak nad ním vyzrát. Když ho přijmeš a uznáš, že je tvou součástí, přestane tě zlobit. Když se ho budeš bát, utíkat před ním, schovávat ho nebo ho potlačovat, vždy tě překvapí a bude jen sílit… Nakonec začne mít nad tebou převahu a převálcuje tě.

Každý člověk, i když se snaží žít duchovně, čestně, spořádaně a v pravdě je zkoušen okolnostmi ze všech stran. Někdy je nucen prokázat laskavost, pokoru, porozumění a trpělivost a jindy zase odvahu, neústupnost a razantnost. Prostě někdy je třeba si stát za svým, držet si své hranice a zavrčet, ale to neznamená, že to nemůžu udělat s vnitřním klidem a udržet si při tom rovnováhu a vnitřní sílu, která mi dodá potřebnou odvahu. A taky to neznamená, že jsem přestala být na duchovní cestě, jak si mnozí myslí…

To chce však trénink a když nás někdo překvapí, nejlépe to umí naši blízcí (naši největší učitelé), pak zabrnkáním na ošemetnou strunu může být reakce i pro nás samotné překvapením… a když je po všem, tak si vyčítáme… jsem měla říct tohle nebo zareagovat takhle…tak příště… 😊 Ne, ne, takhle ne! Žádná vina, jen poučení ze situace… nic se neděje náhodou!

Co jsem měla v této situaci pochopit a naučit se…?


Můžu být laskavá a trpělivá, ale když někdo překročí mé hranice a chce mě nebo mým blízkým ublížit, pak se rázně postavím za sebe či za druhé… budu třeba velmi nepříjemná, hlučná či hádavá, ale to neznamená, že jsem sešla z cesty, jen jasně ukazuji svou sebedůvěru a své hranice.

Představa o duchovní cestě některých lidí je zcela mylná. To že jsem na této cestě, neznamená, že se vždy musím usmívat a mít pozitivní náladu a nemůžu být smutná… nebo si nechám od ostatních všechno líbit. Je to cesta plná zkoušek, které se mnohdy opakují a nejsou zrovna lehké. Je to nalézání sebe sama a mezi to patří mimo jiné i oddělování a odpoutávání se od starých vzorců, míst, závislostí, lidí, vztahů… a nalézání nového způsobu žití, které je v souladu s mou vlastní bytostí a není převzato od druhých…

Každý hledá svou vlastní cestu!


Neznamená to, že musím denně 3 hodiny meditovat, žít mimo realitu a o duchovní praxi jen mluvit a poučovat druhé, neznamená to, že se nechám zneužívat ostatními, jen proto aby o mě neřekli něco špatného a tvářím se, že jsem nad věcí…

Znamená to, že jsem laskavá k ostatním i k sobě a když mohu někomu prospět, tak to udělám a nemusím o tom mluvit před ostatními…, avšak všechno má své hranice, přesně takové, jaké si já určím! Znamená to, že jdu vlastní cestou s čistým svědomím a otevřeným srdcem, znamená to, že se snažím uplatnit duchovní principy ve hmotě a žiju je tady a teď!


Bohužel jsme se naučili předstírat, potlačovat a zakrývat vše, co nám ostatní říkají že je špatné. A výsledek je, že to, co potlačujeme, to sílí, a stojí nás to příliš energie.

Čemu dáváme pozornost a energii, to roste!

Pak jsme unavení, podráždění a naše vibrace klesají… proto neustále opakuji: "Nepotlačuj své emoce, ať jsou jakékoliv, jsou tvým senzorem! Získej informaci, kterou ti tato emoce nese…". Podrobně o tom píši v článku "Co jsou to emoce".


Nauč se používat ego jako zdroj svého potenciálu a síly!

Zvědom si a přiznej všechny své vlastnosti, které považuješ za projev slabosti nebo jako špatné či konfliktní a všechny si zapiš na  papír pod sebe. Pak si ke každé připiš, čím by ti mohla být užitečná, jak bys jí mohla proměnit ve prospěch svůj či ostatních…?

Abys zvládla něco, co ti vadí, nemůžeš to potlačovat nebo se tvářit, že to neexistuje. Důkladně prozkoumej každou jednotlivou vlastnost. Proč ti vadí, co s tebou dělá, když se vynoří, jak bys jí mohla zvládnout…?

Pak ji prostě přijmi, což nemusí být úplně jednoduché… Uvědom si, že je tvou součástí, prostě taková jsi, dostala jsi tuto vlastnost z nějakého důvodu do vínku, je to součástí tvé cesty, tvé zkoušky, tvého nastavení…, ale můžeš to změnit, pokud budeš chtít…!

Důležité je uvědomit si, že každá tvá vlastnost nese nějaký potenciál, jen je třeba se na ni podívat z jiného úhlu pohledu. Každá vlastnost i ta z nynějšího pohledu "špatná", může nakonec posloužit i pozitivním způsobem…

Výborná terapie pro zvládnutí našich stínů a strachů je "Krmení démonů". Sama jsem vyzkoušela na sobě i moji klienti jsou po terapii jak vyměnění. Princip je stejný, přiznat si daný strach či vlastnost, podívat se na něj, poznat ho proč je tady, co mi přináší za informaci, přijmout ho a naplnit ho láskou. Z démona se pak rázem stane příjemný, vřelý pomocník a strážce.


Dáme si příklad k lepšímu porozumění

Přecitlivělost může být chápána samotným člověkem i jeho okolím jako nežádoucí. Přemrštěně citlivě reaguje, vše se ho dotkne, hned se rozbečí nebo si věci bere příliš osobně…v dětství se mu všichni smějí, a tak se snaží skrýt co cítí… Pokud si ale člověk uvědomí, že se za tuto vlastnost nemusí stydět, přijme ji za svou a přestane se jí bránit, pak sám přijde na to, že vysokou citlivost může využít k různým prospěšným věcem v životě… jako je cítit věci, které ostatní nevnímají a můžou být i varovnými signály pro zdraví, cítit energie, přírodní zóny či jiné ostatním skryté bytosti… Tím může být tato vlastnost prospěšná danému člověku, ale i ostatním.

Nebo taková hlučnost, výbušnost, hádavost, až sebestřednost je vlastnost, která není úplně oblíbená hlavně pro okolí. Pokud, ale přijmu, že to tak mám a najdu příčinu, proč mám pocit, že musím být středem pozornosti nebo proč mě některé situace či lidi dokáží tak naštvat…? Pak nade mnou tato vlastnost přestane mít moc a já mohu využít tuto vlastnost svého ega k nějakému dobru. Pokud třeba jiný člověk někomu slovně ubližuje, mohu odvážně přispět na obranu jeho nebo i svou. Mohu se také začít živit něčím, kde prezentuji před lidmi… Tím se stává zmíněná vlastnost schopností postavit se za sebe nebo ostatní v nouzi či schopností sebevědomé prezentace před lidmi.

V každé "špatné" vlastnosti můžeme najít

potenciál a zdroj vlastní síly, která nám jinak uniká.


Přijmi své ego, přijmi své strachy, stíny a slabosti, jsou tvojí součástí a učiň z nich své pomocníky! Nepřestávej se snažit o to, stát se lepším člověkem…, ale nezapomínej na sebe a nenech se zmást nebo zmanipulovat ostatními.

Nemusíš takto zpracovat všechny své vlastnosti hned, dej si čas a udělej to postupně. Vynes na povrch jen jednu vlastnost, která tě nejvíc tíží a pak si všímej, jak se i okolnosti mění…

Tvá energie začne růst a ty se rázem budeš cítit lépe.

Přijmi konečně samu sebe takovou, jaká jsi!


Vše má být v rovnováze! 

V některých situacích potřebujeme více rozumu a v některých naopak více intuice. A někdy je třeba od každého trochu. Neměli bychom zavrhovat nebo potlačovat ani jedno.

Cílem je naučit se žít smysluplně, intuitivně, přijímat informace a zkušenosti,

vše žít tady a teď ve hmotě a naplno! Proto jsme tady!

Nejsme tu proto, abychom "ulítávali" z reality a žili jakoby ve snu…

Jsme tu proto, abychom naše sny žili v realitě!


   ༺꧁꧂༻ 

"Pamatuj, že nikdy nejsi sám ani bezmocný, vždy za Tebou stojí mocné síly Světla!

Venku není žádné zlo, které by Ti mohlo ublížit…

Tvým jediným nepřítelem je Tvé vlastní EGO, pokud je Ti rádcem a velitelem!

Je třeba ho podřídit vůli a mysli, aby se stalo Tvým pomocníkem.

Propoj se se svým Vyšším Já, povstaň skrze svého Ducha a naslouchej jeho radám,

které učiní Tvůj život tím nejlepším uměleckým dílem…"

   ༺꧁꧂༻ 


Pokud je pro vás toto období těžké a nevíte si rady, neváhejte se na mě obrátit. Ráda vás při on-line sezení nasměruji načtením vaší aktuální situace a nejlepším řešením právě pro vás.


S láskou a pokorou Dana Avaliane


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového

Líbí se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com