Odpusťte svým rodičům, uleví se vám a vaše děti budou šťastnější

18.08.2020

Nerozumíte si s rodiči? Neměli jste zrovna šťastné dětství? Nesete si v sobě křivdu a nedokážete jim odpustit? Je váš život podobný tomu jejich? Máte podobné problémy? Máte stejné nemoci?

Nerozumíte si se svými dětmi nebo máte problém s početím? Nebo si dokonce nemůžete najít toho správného partnera?

S největší pravděpodobností jste převzali roli svých rodičů, kopírujete jejich model, který vám nevědomě předali. Děti se učí hlavně z chování a jednání svých rodičů, jdou jim příkladem, ať už je jakýkoliv. Vesmír je totiž geniální, to vše je proto, abyste prošli cestou svých rodičů, zažili jejich pocity strachu, beznaděje a bolesti, a tím došli k pochopení. Konečně vystoupili z bludného kruhu a ukončili ve vašem rodu tato karmická pouta. Přestali dál předávat stará traumata a zátěže vašim dětem.

Odpusťte svým rodičům, ale i sobě. Přijměte danou situaci i to že vaši rodiče jsou takoví. Při odpuštění přijde velká úleva a uvolnění. Křivda, kterou v sobě nosíte, vám blokuje proud vaší životní energie.

Je jednoduché milovat sebe sama i ostatní, pokud oni milují nás a v dětství nás všichni podporovali.

Pokud jste ale měli těžké dětství, rodiče vás psychicky ponižovali nebo vám dokonce fyzicky ubližovali, mohli jste nakonec uvěřit, že je to vaše chyba. Táhne se to s vámi celý váš život, partneři se chovají stejně zle a máte pocit, že z toho není úniku? V takovémto případě je těžké milovat sama sebe, protože vlastně máte pocit, že si to nezasloužíte a táhnete tohle břemeno stále s sebou. Dostanete se do role oběti a jste plni zloby, výčitek, odsuzování a hodnocení druhých, ale i sebe. Je to začarovaný kruh, kdy ničíte sami sebe zevnitř svými negativními myšlenkami a mnohdy i nepravdivými domněnkami. Bere vám to energii, jste vyčerpaní a může to vést až k mnoha vážným nemocem.

Když jste v roli oběti, neodpuštění, nespokojenosti, soudů a nepřijetí, tak se vám to ve vašem životě zrcadlí jako mnoho nepříjemných situací a vy máte pocit, že máte smůlu nebo špatný osud. Osud si však řídíme sami, proto s tím můžeme něco udělat. A proto jsme tady.

To že někomu nedokážeme odpustit ve skutečnosti vede k tomu, že ubližujeme nejvíce sami sobě. Je třeba odpustit nejen tomu, kdo nám ublížil, ale i sami sobě.Co vlastně znamená odpuštění a jak to udělat?


Odpustit někomu, kdo nám ublížil je velmi těžké, ale přesto je to možné. Může nám to ulehčit uvědomění několika věcí.

Odpustit neznamená, že souhlasíme s chováním daného člověka nebo s činy, které udělal. Neznamená to také zapomenout na danou situaci. Můžeme se však ptát na poučení z této situace, co a jak příště udělat jinak? Co tomu předcházelo a jak se vyvarovat dalšího zklamání? Vždy ze situace plyne poučení, důležitá informace, a pokud ji pochopíme a přijmeme ji, uleví se nám. Když poučení chceme hledat, vždy se ukáže.

Je také důležité si uvědomit, že před tím nikam neutečeme. Zátěže si nosíme v sobě a jediné řešení je, se jim postavit a vyřešit je.Jestliže to nechceme udělat pro sebe, udělejme to pro naše děti. Tyto věci se totiž přenáší z generace na generaci. To je také odpověď na to, proč jsou těžce nemocné i malé děti.

Vesmír je velký šprýmař a vždy vám pošle podobnou situaci jako potvrzení, zda jste to opravdu pochopili. Jen na vás záleží, zda budete ostražití a nevstoupíte do podobného vztahu či situace znovu. Zda se poučíte a tentokrát to uděláte jinak a tím projdete tou zkouškou. Pak se stará zátěž rozpustí a vy jste volní. To je také důvod, proč se nám stále věci v životě opakují.

Ovšem ten pocit, když to zvládnete! A ta úleva! Okamžitě cítíte příval energie a jste najednou silnější než dřív.


Je důležité také přijetí dané situace. Vše má svůj důvod.


Je třeba přijmout i bolest, kterou prožíváme, a ne se jí bránit. Pokud se otevřeme své bolesti, nasloucháme jí jako své přítelkyni, dozvíme se důležité informace, které nám pomohou k odpuštění a bolest nakonec sama odejde. To je kouzlo přijetí.

Pokud totiž bojujeme a bráníme se sami sobě, je nám hůř. Dokonce když jsme schopni poděkovat za danou zkušenost, i když nám přinesla utrpení, umožní nám to být silnější a moudřejší.

Ve zdánlivém prokletí se skrývá velký dar, když se mu otevřeme a pochopíme ho. Většinou dar takové situace plně pochopíme až s odstupem.

Sama jsem si tím prošla a dnes jsem vděčná za to, co jsem si musela prožít, protože díky tomu jsem silnější a umím se vcítit do emocí svých klientů, pochopit je a lépe je vést na jejich cestě k uzdravení. Je to můj dar.

První a nejdůležitější krok k uzdravení je vystoupit z role oběti. Otevřít své srdce lásce a soucitu. Věřit tomu, že každý člověk se chová v daném okamžiku, jak nejlépe umí. Každý jsme v životě udělali mnoho chyb, ať jsme si je uvědomili nebo ne. Nikdy se plně nedokážeme vcítit do role a konání jiného člověka. Jak se říká:

"Nesuď ostatní, nechodil jsi v jejich botách".


Kdybychom namísto soudů více naslouchali, možná bychom se dozvěděli, že člověk, který nám ublížil, je vlastně nešťastný. Že měl těžké dětství a bylo mu také ubližováno a získal pocit, že tak to chodí, a proto nevědomě pokračuje v tom, co započali jeho předkové... To ho samozřejmě neomlouvá, ale když mu dáte soucitnou zpětnou vazbu, že to v pořádku není, třeba se nad tím zamyslí a něco s tím udělá. To už je však jeho cesta a vy nemusíte být její součástí.

Každý tu máme své úkoly a zkoušky a čím víc jich pochopíme, tím budeme moudřejší.

Odpuštění znamená, že jsem schopný přijmout ostatní takové, jací jsou, i když s jejich chováním nesouhlasím. Vystoupit z role oběti a přestat je soudit. Nebrat si jejich jednání osobně, protože vím, že pochází z jejich nezpracovaných zátěží.

Pak můžete vykročit svou vlastní cestou, s otevřeným srdcem a vděčností. Vaše děti se pak mohou v budoucnu svobodně rozhodnout a nemusí kopírovat vaši cestu. Budou mít volnost hledat svou vlastní.

S láskou a vděčností Dana Ravena


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Harmonický domov - Dana Jirsáková - www.harmonicky-domov.com