Proč se někteří lidé nechtějí uzdravit?

10.10.2021

"Mnozí lidé nechtějí být vůbec zdraví, jenom si přejí, aby už neměli žádné potíže. Onemocnění je fyzickým projevem duchovní i duševní disharmonie a tu nelze odstranit ani pilulkami, injekcemi či operacemi, nýbrž pouze změnou v myšlení a jednání."
Kurt Tepperwein


Protože uvěřili, že pilulka jim pomůže. Protože uvěřili, že když si nechají vyměnit kyčelní kloub (omezený pokrok, neuskutečněný důležitý krok vpřed) nebo vyříznout žlučník (potlačená agrese), tak se vše napraví samo, udělá to za ně někdo jiný... to je přece mnohem jednodušší!


Je to ale také účinné?

Naše tělo vysílá varovné signály jako bolest nebo únavu. Posloucháme naše tělo nebo tuto kontrolku zhasneme pilulkou?

A co dál? 

Naše tělo přitvrdí a začne nám vysílat hlasitější signály. A nakonec pošle takovou nemoc, abychom se zastavili a něco s tím udělali. Až musíme na operaci. Ale poučíme se...?

A tak naše tělo přináší další a další signály... dokud to nepochopíme!


A jak je to u dětí?

Jiná věc je, když se někdo už narodí s nějakou nemocí nebo onemocní malé dítě. Většinou tyto signály vedou do zátěží rodu. Pak je třeba hledat první u matky co si nese. Nebo tato bytost již přichází na svět s tím, že něco učí hlavně své rodiče a okolí.

Malé děti jsou přímo propojené s matkou a zrcadlí její nezpracované zátěže, pokud je to vážná nemoc, může to být i zátěž, která sahá dál z rodové linie...Mnoho lidí si myslí, že je nemocná Duše.

Duše však léčit nepotřebuje, je čistá. Je tu proto, aby nás vedla k vyléčení traumatu těla, rodové linie. Učí nás, jak zvládat zkoušky, které nám přicházejí. K tomu patří i smrtelné choroby nebo nehody. Je třeba jen začít komunikovat se svým tělem včas. Lepší je nečekat, až dostanu smrtelnou chorobu nebo se mi stane nehoda, ale začít pracovat s tělem mnohem dříve a naslouchat mu, věnovat pozornost i malým náznakům, které mé tělo vysílá. Protože s věkem už to jen narůstá.

Rakovina obecně je výsledkem silné nezpracované konfliktní události, která člověka doslova užírá zevnitř. Místo vzniku rakoviny, pak odpovídá příčině... Nemoci jako je rakovina jsou totiž už několikáté upozornění našeho těla v řadě, a protože ho neslyšíme, tak tělo přitvrdí natolik, abychom se konečně zastavili a něco s tím udělali!

Proto také tento článek píši, abyste se zamysleli dříve, dokud je ještě čas!


Jak je možné, že u některých lidí léčba vůbec nezabírá?

Ještě se také setkávám s tím, že se lidé nechtějí uzdravit proto, že z toho mají určitou výhodu.

Cože? Ptáte se, jakou může mít výhodu smrtelná nemoc?

Taky jsem to zpočátku nechápala, ale je to tak a není třeba za to nikoho odsuzovat. Uvedu vám jeden příklad.

Jedna starší žena byla velmi nemocná. Na apel svých příbuzných se nechala léčit klasickou i alternativní medicínou. Příznaky se trochu zmírnily, ale léčení se moc nedařilo. Při terapiích se přišlo na to, že je tam určitá nevole učinit některé kroky. Na otázku, proč to nechce dělat, odpověděla velmi upřímně.

"Víte, když jsem byla zdravá, tak jsem byla sama, bylo mi smutno a nikdo si na mě dlouhé měsíce ani nevzpomněl. A teď, když jsem nemocná, tak se dokonce i manžel o mě stará. Mé děti mě jezdí často navštěvovat a s vnoučaty si to moc užívám. Jsem teď vlastně mnohem šťastnější. Raději budu žít už jen krátce a užiju si je. Kdybych se uzdravila, bojím se, že by to bylo jako dřív."

Tento příběh je opravdu k zamyšlení. 


A teď se dostáváme k tomu, proč máme poslouchat své tělo a komunikovat s ním?!

Děláme to hlavně kvůli sobě, abychom byli zdraví, spokojení a šťastní. Ovšem pomáháme tím nejen sobě, ale také svým předkům i svým potomkům.

Chcete, aby se vaše zátěže, nesoulad, nemoci a strachy přenášely na vaše potomky? Takže už začněte! Když ne kvůli sobě, tak kvůli svým dětem a vnoučatům.

Už jsem se mnohokrát přesvědčila sama na sobě a své dceři, ale i na svých klientkách a jejich dětech, že to funguje. Vždy když byla moje dcera nemocná, a to se nestává příliš často, tak jsem ihned hledala příčinu, zda pochází z aktuální situace (škola, kamarádi...) nebo pochází z nějaké rodinné situace či zrcadlí mou vlastní nepohodu. Mnohdy stačilo jen uvědomění a změna mého přesvědčení v druhém případě. A v tom prvním, upřímný rozhovor a osvětlení dané situace. Kdo mě znáte, tak víte, že používám jen přírodní prostředky a přírodní esenciální oleje, které vždy léčebný proces jen urychlují a děti na ně úžasně reagují.


Věřím tomu, že naše generace je tu právě proto, aby konečně ukončila zátěže a staré nefunkční vzorce našich rodů a už je dál nepřenášela na naše potomstvo. Aby naše děti žily šťastnější, plnohodnotnější a svobodnější život.


A jak komunikovat se svým tělem? To se dozvíte v jiném článku.

Dana Jirsáková


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková 

Přečtěte si jako první, co je nového

Líbil se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek k aktuálnímu dění? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com