Modrý Super úplněk v Rybách

28.08.2023
Delfíni sice nejsou ryby, ale jsou silně propojeni s elementem Vody a jako savci nám ukazují, jak svým až nadpozemským intuitivním vnímáním lze nejen komunikovat… nesou energii Božské čistoty a lásky....
Delfíni sice nejsou ryby, ale jsou silně propojeni s elementem Vody a jako savci nám ukazují, jak svým až nadpozemským intuitivním vnímáním lze nejen komunikovat… nesou energii Božské čistoty a lásky....


Co to je "Super úplněk"?

Letos v srpnu nastal neobvyklý úkaz, dva úplňky v jednom měsíci. Všimněte si, že obvykle je za měsíc jeden úplněk a jedno novoluní. Ještě zajímavější na tom je, že jsou oba Super úplňky a jsou ve stejném období jako je Lví Brána. To je tedy hodně "náhod" najednou, že? Proto jsou také letos srpnové dny energeticky super silné!

Super úplněk vlastně znamená to, že se Luna ocitne nejblíže k Zemi, proto se nám pak opticky zdá, že je o mnoho větší. To se tedy stane v obou případech srpnových úplňků… 1.8. a 31.8.2023.

Jak je tedy možné, že jsou dva úplňky v jednom měsíci?

Fáze Luny se střídají a jsou stále stejně dlouhé, ale jsou kratší než kalendářní měsíce. A tak se jednou za čas sejdou dva úplňky v jednom měsíci.

Proč se říká druhému Super úplňku "Modrý"?

Není to proto, že by zmodral… je to jen nepřesný překlad z angličtiny "once in a blue moon" a znamená to "jednou za uherský rok", což právě vyjadřuje tento neobvyklý jev.


Rozhodně si nenechte ujít noční oblohu Super úplňku!
♓️Ve čtvrtek 31.8.2023 ve 03:35 hod. nás čeká další Modrý Super úplněk tentokrát ve znamení Ryb.

♓️ Ryby jsou nejcitlivější znamení z celého zvěrokruhu a mají vysokou intuici. Živel Vody i Luna sama o sobě je nositelem emocí. V úplňku je její vliv tedy mnohem silnější a v Rybách se tudíž naše citlivost ještě znásobí. Můžete tak více vnímat emoce druhých, ale také se budou vyplavovat ty vaše… toto znamení je soucitné, chápavé a jasnozřivé… Proto nás toto období bude provázet přecitlivělostí a intuitivním vnímáním… a teď už mi dochází, proč jsme ho minulý týden trénovali... můžete se k tomu také vrátit, pokud to tak cítíte.

Nelekejte se zvýšení vaší citlivosti a intuice, využijte ji jako dar v těchto dnech, kdy díky úplňku působí silněji. Pozorně čtěte v chování blízkých to, čeho si jindy nevšimnete nebo je pro druhé těžké sdílet navenek. I když jsou tyto dny náročné, můžete získat cenné informace pro další vývoj vašich vztahů i sebe samého.

♓️ Znamení Ryb je poslední v řadě zodiaku, proto je také tento úplněk vhodný pro ukončování. Prozkoumejte své emoce a ukončete co vám již neslouží, co jste ještě nestihli nebo co se vám nově vyplaví… Odpoutejte se od svých strachů, posilujte svou sebelásku a víru a dovolte si žít své sny.

Ryby jsou také vizionářky, mají telepatické a věštecké schopnosti, můžete toto období také využít pro rituály a meditace, práci s myslí, otevření třetího oka nebo vizualizaci svých snů…♓️ Ryby nás vedou k nastolení rovnováhy mezi energií a hmotou – duchovnem a materialismem.

Jak jsem již zmínila, je sice fajn snít, mít hlavu v oblacích a přijímat informace shora, ale žijeme tady ve hmotě a je třeba si své sny plnit v realitě. Snažte se vytvořit rovnováhu mezi svým sněním a potřebami pro vaše žití. Někdy se sen splní později nebo za určitých podmínek, proto se nepřestávejte snažit nebo neklesejte na mysli, že se neděje, jak jste si mysleli… nepadejte do role oběti a zůstaňte tvůrcem svého života. Naslouchejte své intuici i svému tělu. Osvoboďte se od svých strachů, odhoďte, co vás tíží a plňte si své sny…

♓️ Ryby mají jasnou myšlenku víry, vzhledem k jejich silnému intuitivnímu vnímání toho, co zažívají a vnímají ve svých životech. Jejich cílem je dosáhnout jednoty a rovnováhy.

♓️ Dbejte také na rovnováhu mezi propojením s matkou Zemí – uzemněním a propojením s Vesmírem, Zdrojem – napojením. Myslete na to při každodenním shonu i při meditacích. Při každé nerovnováze propojte oba póly ve svém srdci, navrátí vás to zpět do rovnováhy.

♓️ Právě protože je znamení Ryb, jako poslední, nese v sobě kromě silné intuice střípek z každého znamení. I když se zdají lidé zrození v tomto znamení klidní, nemluvní či zakřiknutí, ve skutečnosti v nich probíhá silný proces neklidu a mohou být velmi nerozhodní…záleží samozřejmě také na vlivu jejich ascendentu. Proto nám také v období Ryb, můžou přicházet různá emotivní upozornění, která zdánlivě s Rybami vůbec nesouvisí…, ale my je potřebujeme zpracovat nebo dokončit a uzavřít.


🌕Při úplňku energie dosahuje nejvyššího vrcholu, vše je připravené na propouštění, pouštění a odpouštění… a je to nejlepší čas na projevení vděčnosti… proto nezapomeňte být vděční sami sobě za to, co jste už zvládli, čeho jste dosáhli, co už máte… i za podporu vašeho okolí, za lidi a příležitosti, které vám do života přináší radost, lásku a pochopení, ale i za zkušenosti, které vás posouvají a bez kterých byste nebyli takoví, jací jste teď…!

🌕 Luna v úplňku vstupuje do Ryb a Slunce už přešlo 23.8. 2023 do znamení Panny. Energie Panny nám přidává ještě zvýšenou mentální energii pro napojení na Zdroj a práci s třetím okem, a tedy i s telepatií. Proto vám půjde lépe meditovat, přijímat duchovní poselství, vnímat znamení a cítit se vedeni k astrálnímu cestování, analýze svých živých snů, výkladu karet nebo použití spíše alternativní medicíny či cesty.


♓️ V období Ryb jsou nejvíce náchylná chodidla, prsty na nohou a lymfatický systém. Aktivní je naše šišinka (třetí oko), která mimo jiné ovlivňuje hormonální a psychickou rovnováhu, regeneraci, snění, pocit štěstí, tvořivost a fantazii… záření z mobilů a PC, pak snižuje její schopnost tvořit hormony melatoninu a serotoninu…

Uděláte-li během těchto dnů pro tyto části těla něco prospěšného, působí to dvojnásob. Podpořte svou šišinku dávkou hořčíku a MSM. Dopřejte si masáž chodidel a projděte se v přírodě bosí. Ovšem to, že dlouhodobý spánek s mobilem u hlavy je opravdu škodlivý, bychom měli vzít na vědomí! 

Udělejte něco pro sebe a pořiďte si budík.♓️ Tak jako jsme v období Lva pečovali o svou hřívu, tak naopak v období Ryb si zásadně nemyjte a nestříhejte vlasy, pak totiž slábnou, třepí se a můžou se více tvořit lupy. Platí to nejen při úplňku, ale kdykoliv v době, kdy je Luna v Rybách.

Tento čas je také protkaný nádechem tajemna, romantiky a touhy po láskyplném doteku. Jsme příliš přecitlivělí, proto také není tento čas moc vhodný pro navazování nových známostí.

💎Nezapomeňte čistit a nabíjet své krystaly venku při úplňkovém světle.

💦Využijte toto období Vodního živlu, které vám pomůže zvládat a uvolnit emoce i rozvíjet vaši intuici. Choďte do přírody a spočiňte u potoka, řeky nebo rybníka. Udělejte si zde meditaci nebo jen tak rozjímejte. Noste modrou barvu, doma se obklopujte tekoucí vodou, alespoň na obrázku či fotce, pusťte si fontánku nebo si sedněte k zahradnímu jezírku...


🪐Dobře viditelná bude také planeta Saturn v neděli 27.8., kdy bude v opozici se Sluncem, a proto bude prstenec vidět i malým hvězdářským dalekohledem. Galileo Galilei jej také spatřil už v 17. století svým primitivním dalekohledem a nazval planetu Saturn "Planetou s ušima". 💫Od 23.8. - 15.9.2023 je planeta Merkur v retrográdní fázi, což znamená zpětný chod. Ve skutečnosti se však nejedná o zpětný pohyb planety. Je to jen mylný dojem, který vzniká, pokud se díváme ze Země. Děje se tak proto, že Země obíhá kolem Slunce jinou rychlostí než ostatní planety, a tak se stane, že v momentě, kdy je určitá planeta nejblíže k Zemi se zdá že couvá nebo nás naopak předbíhá.

Ovšem během této fáze na nás silněji působí energie dané planety, v tomto případě Merkuru, a tudíž to má vliv i na naše vnímání a chování. Při retrográdní fázi Merkuru dochází jakoby ke zpoždění, což vyvolává nedorozumění na různých úrovních, zpožděnou komunikaci a mylné informace. Merkur nás nutí se zastavit, ohlédnout se a znovu přehodnotit náš život, naše vztahy a rozhodnutí.

💫 Merkur ovlivňuje hlavně komunikaci, informace, technologie a cestování. Raději si písemně ověřujte své schůzky, rezervace a dohody a ujistěte se, že je vaše komunikace správně chápána. Dobře si zkontrolujte, co a kam odesíláte, mohou vzniknout nepředpokládané chyby či záměny.

V tomto období se nedoporučuje dělat důležitá životní rozhodnutí, jako podpisy smluv, změna zaměstnání, uzavírání manželství, velké investice a koupě, stěhování, pronájmy prostorů, operace nebo vyšetření, začátek nové tvorby nebo projektu, začátek cvičebních, dietních či posilujících programů, daleké cestování…, mohli byste být velmi zklamaní.

Naopak si udělejte pořádek ve svých restech a dokumentech. Tento čas je také vhodný na servis, zálohy a uspořádání cestovních a komunikačních prostředků, jako vozidla, PC, telefony… snažte se být trpěliví a tolerantní. 💫 Příští retrográdní fáze Merkuru bude 13.12.2023 - 2.1.2024.


Užijte si krásný Super úplněk!

💗S láskou Dana Avaliane


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková


Přečtěte si jako první, co je nového

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com