Hlavní vstup jsou ústa našeho domu

09.09.2021

Hlavní vchod do domu nebo bytu je velmi důležitý, protože zve do příbytku novou energii. Tím, jak vypadá, k vám zve nebo brání vstupu ostatním lidem a energii. Hlavním vstupem dům nebo byt jako svými ústy nasává novou energii. To, jakou má tato energie kvalitu, záleží na tom, co obklopuje váš vchod.


Když se postavíte před své hlavní dveře, co vidíte? Jak se při tom cítíte? Nestává se vám, že váš vchod každý přehlédne? Důležitost vchodu si můžete vyzkoušet, třeba když jdete k někomu na návštěvu. Jak se vám vchází do bytu, když zakopáváte o spoustu bot nebo jiného nepořádku?

Prostor okolo vchodu by neměl být zarostlý stromy a keři. Cesta k němu vedoucí by měla být spíše mírně klikatá, než rovná. Ideálně by dveře měly hlídat dva stejní strážci v podobě dvou osázených květináčů, dvou kamenů nebo dvou silných zvířat - určitě už jste u starých domů viděli dva kamenné lvy. Přizpůsobte ovšem dle svého vlastního vkusu a designu svého domu.

Mimo běžné čistoty před vchodem je ještě dobré mít pěknou rohožku, natřený práh a zárubeň, kovovou lesklou kliku, ideální je funkční zvonek s viditelným označením majitelů příbytku. Zajímavě působí i klepadlo nebo ručně psané číslo domu. Vchodové dveře by se ideálně měli otevírat dovnitř a nesmí se křížit s dalšími dveřmi, navozuje to pak sváry v rodině.

Stejně tak je důležité, co vidíte při vstupu dovnitř. Neměli byste vidět dveře toalety, schody či zrcadlo. Pokud projdete vchodem a vítá vás holá zeď, pověste tam obraz či ji jinak vyzdobte. Dobře se však zamyslete co zde umístíte, protože to si budete do života nejvíce přitahovat. Přínosné je zde umístit prvky dle směru ve kterém je vchod umístěn. Například na severu posilujeme kariéru, pak zde můžeme umístit fotografii vodopádu.

Na zrcadla dejte obzvláště pozor! Mohou nám sice v jiném prostoru být velmi prospěšná, ale právě naproti vchodu nám mohou uškodit tím, že odrážejí potřebnou energii zpět a tím nám do života přinášet odmítání všeho nového.

Určitě byste neměli podceňovat zařízení předsíně, protože je to první, co vidíte při vstupu a to poslední, když odcházíte. I malou předsíň můžete zařídit útulně a funkčně. Použijte světlé a teplé odstíny barev, nezapomeňte ani na dobré osvětlení a malé doplňky. Odkládací a úložné prostory jsou velmi důležité. Mimo věšáku na šaty, by neměl chybět ani uzavřený botník a šatní skříň, kde se mohou ukládat právě nepoužívané svršky, aby věšák nebyl zbytečně přeplněný. Nepořádek a chaos není dobré Feng Shui. Potřebujete, aby vám energie proudila do bytu a nestagnovala v předsíni.

Váš vchod vás musí příjemně zvát dovnitř; měli byste se tam i rádi vracet.

Dana Jirsáková


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková


Přečtěte si jako první, co je nového

Líbil se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek k aktuálnímu dění? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com