Koupelna v harmonickém domě

01.06.2020

Důležité je nejen vybavení, ale i poloha koupelny a toalety v bytě. Pokud teprve budujete nové bydlení, dejte pozor na to, aby koupelna či toaleta nebyla umístěna naproti nebo v blízkosti vchodových dveří či obývacího pokoje. Snažte se je mít co nejdále od vchodu a dalších jangových místností, jako je jídelna a kuchyně.

Pokud možno nespojujte koupelnu s toaletou. Jestliže už máte tento prostor společný, pak si dejte záležet na oddělení obou částí přepažením či zástěnou, tak abyste dosáhli dostatečného soukromí. Nevhodné je také umístění koupelny či toalety vedle ložnice, kde by jejich energie narušovala klidný spánek.

Vzhledem k tomu, že koupelna sama o sobě má jinovou energii vody, nedoporučovala bych používat modrou barvu, kterou by se tato energie ještě umocnila, ovšem záleží i na tom v jaké části domu se nachází. Doporučovala bych používat spíše světlé pastelové odstíny barev, v žádném případě ne tmavé odstíny či černou nebo červenou barvu. Vhodné jsou naopak odstíny světle zelené a také od zlatavě žluté až po bílou a oranžovou barvu.

Koupelna by měla navozovat pocit čistoty a intimity. Vyvážení energie můžeme zajistit i různými doplňky či prvky ve vhodných jangových barvách a materiálech. V podobě dřevěných skříněk, barevných ručníků či malé svíčky nebo barevné zástěny či předložky. V harmonické koupelně by rozhodně neměla chybět živá květina.

Vzhledem k tomu, že koupelna bývá malou místností, měly by zde být především oblé tvary a dostatečné osvětlení. Nemělo by zde chybět ani přirozené světlo proudící z okna. Pokud okno v koupelně chybí, můžeme prostor vyvážit umístěním skleněné zvonkohry či zavěšeného křišťálu. S doplňky a dekoracemi bychom to ale neměli přehánět, stejně jako by koupelna neměla být skladištěm prázdných lahviček a nepoužívaných věcí.

Vana či sprchový kout by měl být umístěn nejdále ode dveří nebo alespoň dostatečně skrytý zástěnou či závěsem, ale s možností výhledu na dveře.

Nezapomínejte mít dveře do koupelny a na toaletu vždy zavřené, stejně tak i poklop toalety. Jistě nechcete negativní energii, kterou ze sebe spláchnete po dlouhém namáhavém dni, vpustit zpět do vašeho příbytku?

Pokud chcete dosáhnout vlastní harmonie, můžete tak učinit mimo jiné prostřednictvím vašich příbytků upravených podle zásad tradičního čínského učení Feng Shui. 

Nesmíte ale zapomínat na žádnou místnost, ani tu nejmenší, přesně podle čínského přísloví: 

"Malé ovlivňuje velké a velké ochraňuje malé"

Vše v našem domě je nějakým způsobem důležité a ovlivňuje nás. Tyto jednotlivosti pak tvoří celek, který by měl být ve vzájemném souladu - harmonii. Proto věnujte dostatečnou pozornost i koupelně s toaletou.

Dana Jirsáková


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková


Přečtěte si jako první, co je nového

Líbil se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek k aktuálnímu dění? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com