Zimní Slunovrat

19.12.2023


✨Letošní Zimní Slunovrat je jiný než ty předešlé, jeho energie jsou cítit už nyní a budou postupně zesilovat. Změny už se dějí… a Vesmír čeká, co mu odpovíš…?!

Připravte se na čas plný energie a hlubokých vhledů!

Světelné kódy, které přichází budou pracovat na energetickém poli naší mysli, těla i Duše. Tato energie ladí naši bytost a připravuje nás na další posun a vědomou volbu naší Duše v roce 2024.


👉12.12. se otevřel Hvězdný Portál transformace12/12, který nás propojil s Božskou esencí svaté Trojice.

👉13.12. se přidala energie novoluní Střelce, jak jsem psala v minulém článku.

👉A tento týden nás čekají silné energie Zimního Slunovratu a Portálu 21/12.

Je toho opravdu hodně najednou, mohou se nám dít nestandartní věci, tělo nám radikálně ukazuje, co potřebujeme, co ho tíží, proto je třeba s tím vědomě pracovat a nenechat se strhnout do negací či stresu…


✨Slunovratové Světelné kódy nesou energii rovnováhy, která bude vyrovnávat intenzivní změny, kterými jsme prošli za posledních pár měsíců, a především v posledních prosincových dnech. Energetické portálové okno mezi 12/12 a 21/12, které ještě trvá vytváří nulový stav a ladí se pro každého z nás zásadní změny. Pro každého mohou přicházet jiné výzvy, každý máme jiné věci k řešení pocházející z našich rodů, i když všichni přijímáme stejné Světelné kódy. Proto i reakce mohou být různé… u všech ale platí nutnost přístupu na vědomé úrovni. Čím více vědomě pracujeme na odstranění stagnujících vzorců, tím snadněji proběhne integrace Světla do našeho těla. Nyní když se blížíme k Slunovratovému portálu můžeme cítit nové formy vnitřních nastavení a otevírajících se vhledů našich příštích kroků…


✨ V tyto energeticky silné prosincové dny se uvolňuje spoustu starých vzorců a může se tedy tento proces projevovat i na fyzickém těle, ve vztazích či emocích…

Naslouchejte svému tělu a intuitivně se rozhodujte. Dopřejte si dostatek odpočinku a pijte hodně čisté vody, ta pomáhá čistit staré a ukotvit nové energetické informace v těle. Můžete pozorovat změnu chutí, očistu trávicího systému, nevolnost či zažívací potíže… zjistíte, že některé potraviny už nemůžete jíst. Je to proces, který je součástí Vzestupu. Buďte k sobě laskaví a trpěliví…


✨ Jak se blíží Hvězdný Portál 21/12 a přináší nám nové kódy pro očištění a obnovení našich těl i mysli, stoupá i naše energie. S portálem 21/12 se nám otevře nový druh jasnosti, nový pocit povědomí o našich budoucích krocích pro rok příští. Den za dnem přijdou do našeho vědomí nové vhledy, které budou vést nové časové osy… pokud budete postupovat vědomě! Někteří si stále myslí, že se to samo stane… je třeba proto něco udělat, dát k tomu svolení a vědomě projít tento proces, aby mohlo přijít odevzdání, očištění a úleva… vždy máme možnost volby!


✨ Zimní Slunovrat tentokrát nastane 22.12.2023 ve 04:28 hod. V tuto chvíli vstoupí Slunce do znamení Kozoroha a nastane astronomická zima. Vyvrcholí tak proces očisty, nastane průchod zimní branou smrti a bude následovat znovuzrození, návrat Světla a obnova síly… Oslava Světla je na přirozené úrovni rozžehnutím a propojením Božské jiskry v našich srdcích

👉 Projděte vědomě toto slunovratové období, které trvá 12 Posvátných nocí a přihlaste se na kurz, kdy zažijete důležitá odhalení a očištění ve svém nitru… UŽ JE ČAS!

✨ V tradičním pojetí se tento pohanský svátek zvaný YULE však oslavuje nejen o Zimním Slunovratu, ale po celých 12 Posvátných nocí (20.12. - 1.1.), kdy je zaměřena pozornost v každém jednotlivém dni na různá témata, která nás vedou právě k očištění, úlevě, a nakonec k nalezení Nové vize. Je to ve skutečnosti období ukončování starého roku, ukončování všeho, co nám neslouží a počátek nového!

❓Chceš si naplno užít zázračný čas?

❓Láká tě vědomě projít posvátnými rituály slunovratových nocí?

❓Potřebuješ si konečně projít všechna témata, která tě bolí a uzavřít je?

❓Ráda bys našla svou Novou vizi do Nového roku 2024?

❓Chceš se naučit, jak vědomě používat silné přírodní energie a jak je zapojit do svého každodenního života?

❓Jsi rozhodnutá projít tímto procesem lehce a vědomě?

Pokud ano, můžeš se ještě přihlásit na kurz "12 Posvátných zastavení". Najdeš zde mimo jiné i slunovratové rituály… Nyní máš možnost vědomě projít posvátné období a zažít zázraky!


PRONIKNI KONEČNĚ DO SVÉHO NITRA A NAJDI SAMA SEBE...!

VÍŠ, KDO OPRAVDU JSI…?

UŽ JE ČAS! Tvá Duše tě volá...

Propoj se a nech se vést... dovol si otevřít své dary.


Už je čas, Tvá Duše Tě volá...
Už je čas, Tvá Duše Tě volá...


Transformace vědomí

💫V nové slunovratové energii nastanou nová uvědomění a u mnohých velký přerod ve vnímání sebe sama jako bytosti, která nese Světlo, ale i pohled na okolní svět. Vše se změní a my postoupíme zase o krok dál. Někteří možná vnímáte, že tato proměna už nějakou dobu probíhá. K tomu je však nutné zahodit všechny staré vzorce myšlení i různých dogmat, které byli cíleně v naší minulosti zmanipulovány. Může to znamenat i nový pohled na prožívání vůbec…

💫Přehodnocení starých zvyků a nastolení vlastních, nových, které vycházejí od srdce. Uvědomění, že už nemusíme dělat to, co by se mělo a s kým, ale vybírat si situace i lidi, které si vpouštíme do svého života. Přistupovat ke svému životu jako Tvůrce.

Už fakt, že Ježíš se nenarodil v prosinci, ale v březnu by nás měl přimět k zamyšlení. Z jakého důvodu se snažila církev zamaskovat svátek zimního slunovratu, jakožto všech svátků Kola roku a dalších přírodních oslav? To ale nemusí nutně znamenat, že nebudeme slavit Vánoce. Můžeme si ponechat to, co je nám příjemné a slavit tyto svátky v duchu znovuzrození našich Duší do nového světa v lásce a porozumění. Setkávat se se svými spřízněnými Dušemi v pokoře, vděčnosti a laskavosti. Protože máme sílu tvořit takový svět, jaký chceme, bez manipulace a obětí…

💫Nyní je období příhodné pro spalování nefunkčních mentálních vzorců a ukotvování těch nových. Přichází energie s podporou pro nové informace, změnu myšlení, nové vhledy a posun ve vnímání. To jistě také přinese významné události a lekce pro jednotlivce i pro celé lidstvo. Můžeme energii této noci plně využít k meditaci a světelné práci. Nechme se inspirovat novými myšlenkami a naslouchejme vizím budoucnosti.

💫Prosinec je celý protkaný transformací, smrtí, opuštěním a odpuštěním. Vše, na čem lpíme, bude třeba pustit. Je to doba zúčtování, odhalení všech přetvářek a masek, ochota se postavit tváří v tvář sobě, bohu i osudu. Jsme vedeni k tomu, abychom se postavili svým vlastním stínům. Vše odevzdali bez ega, souzení, hranic a ambicí. Buďte však obezřetní, osobní transformace vede skrz temnotu, ne Světlo. Proto je prosinec měsícem hlubokého sestupu, kdy se každý setká se svými stíny. Když však Duch zvítězí nad hmotou, pak se nám uleví a začne zářit naše vnitřní Světlo.

Kolo Roku - YULE Zimní Slunovrat
Kolo Roku - YULE Zimní Slunovrat


Tradice našich předků

💫Dnes už se bohužel neoslavuje slunovrat tak, jako dříve. Naši předci moudře vnímali přírodu, všechny elementy i bytosti, ke kterým měly úctu, naslouchaly jim a byly s nimi v souladu. Věděli, že když se budou řídit zákonitostmi přírody, bude se jim žít lépe a přirozeně. Zimní slunovrat je jeden z několika svátků Kola roku, které naši předci dodržovali. Tento svátek, také zvaný YULE, je slovanským svátkem znovuzrození Boha Slunce z lůna Matky Země neboli návrat Světla.

💫Podle starých legend právě v tento den, kdy je síla životodárného Slunce nejslabší, dosahují spojené síly temna vrcholu svého působení na Zemi a hranice mezi naším světem a silami podsvětí mizí. Duše mrtvých se svobodně pohybují po světě a můžou nás navštívit. Slované měli proto zvyk, prostírat na večeři i zemřelým členům rodiny. Předci se mohou také objevit v podobě neznámých příchozích, proto musela být taková návštěva řádně pohoštěna. V tomto období se mohou objevit i podsvětní duchové, kteří nemusí mít příznivé úmysly.

✨Pro ochranu se zapalovaly posvátné ohně a zavěšovaly se ozdoby z česneku nebo šalvěje. Bylo také zvykem si zdobit příbytek darovaným jmelím z posvátného dubu, aby lidem zaručilo štěstí a lásku po celý rok. Zavěšená cesmína v domě nosila štěstí a bezpečí celé rodině.

✨Rodina si přinášela do domu živý strom, aby uchránila Ducha dřeva před mrazem. Strom se zdobil malými pochoutkami, jako dary pro duchy a na špici se dávala pěticípá hvězda – pentagram, jako magický symbol pěti živlů.

✨Také se traduje, že jaký se zdá sen o první posvátné Matčině noci z 20.12. na 21.12., to se nám v příštím roce splní.

✨Mezi další tradiční zvyky patří pálení dubového slunovratového polena. Dub je symbolem mužské síly, vytrvalosti, nese energii úspěchu a vítězství. Poleno muselo být vlastní nebo darované, nazdobené a polité vínem či pivem se zapálilo. Bylo to vždy první poleno, kterým se zapálil posvátný slunovratový oheň.

✨Do ohně se pak házely větvičky cesmíny, se kterými symbolicky shořely i všechny strasti a bolesti nasbírané za celý rok. Popel se pak uchovával v domě, aby ho chránil nebo se zahrabal na pozemku do země.

✨Větvičky břízy v sobě nesou symbol znovuzrození, plodnosti a regenerace. Bříza uzdravuje a chrání. Tradičně jej používala svatá Barbora a vyplácela nezbedníky malým košťátkem upleteným z březových proutků. Takové košťátko použijte na oltář, při očišťujících obřadech a rituálech obnovy a nových začátků.Období zimy

❄️Zimní slunovrat je časem největší temnoty, kdy je den nejkratší a zdá se, že noc trvá celou věčnost. Znovuzrození Slunce jako dítěte, je zlatým darem Velké Bohyně Matky tomuto světu, který by bez Slunce nemohl existovat a všechen život by zanikl. Tma zahání všechny Duše ke Světlu a teplu rodinného krbu. A my hledáme své blízké, abychom se navzájem těšili ze své přítomnosti a jeden druhému pomohli překonat období nejdelších stínů.

❄️Přirozené volání zimy je vnořit se dovnitř. Proto je tento čas jako stvořený k sestupu a ponoření se do sebe sama, odpočinku a návratu k našim kořenům. Zima je velmi laskavá a vede nás svým tichým způsobem do našeho nitra k vyrovnání se, uzavření všeho, čím jsme prošli v tomto roce.

❄️Přijměte věci tak jak jsou, odpusťte sobě i ostatním a s láskou se rozlučte s uplynulým rokem. Je to stejné pro všechny živé bytosti a přírodu kolem nás. Je to čas zimního spánku a odpočinku pro unavené tělo i mysl. I my si musíme před odpočinkem ulevit, odevzdat a zbavit se toho, co nám už neslouží…

❄️Pokud jste to nestihli udělat na podzim, udělejte to teď! Uzavřete věci z minulosti a nechte je jít. Přestaňte se trápit něčím, co bylo a začněte žít v přítomnosti. Pusťte vše s lehkostí a nechte to odvanout pryč. Poté se konečně můžete zcela zklidnit, uzemnit, stabilizovat a dopřát si více odpočinku.

Ohlédněte se, co vše jste tento rok vytvořili. Poděkujte, pochvalte se a buďte vděční.


To, jak žijete a smýšlíte teď v přítomnosti, tím si utváříte svou budoucnost!


❄️Zima utišuje všechna rozptýlení, všechen shon a nabízí nám dokonalý čas k odpočinku, k uchýlení se do našeho středu, aby naše srdce mohla prostoupit láska, oheň a Světlo. Abychom mohli nabrat novou sílu, energii a nové nápady, až přijde jaro a čas rozpuku. Budeme pak připraveni zatančit si v paprscích Slunce a ukázat světu naši tvorbu zrozenou ve Světle našeho osobitého talentu, se kterým jsme byly zrozeni.

❄️Zimní slunovrat je klíčovou částí přirozeného ročního cyklu. Duchovně nás tento svátek upomíná, že staré musí zemřít, aby se mohlo zrodit nové. Ve hmotném světě nám ukazuje, jak se Slunce vydává na novou cestu k delším dnům, novému období růstu a obnovy.Hlavním symbolem zimního slunovratu je OHEŇ

🔥Vytvořte si rituál u ohně. Uzavírání starého a otevírání se novému, jak popisuji v průvodci "12 Posvátných zastavení".

🔥Oheň nás provází celé toto tmavé období, je symbolem znovuzrození Slunce, světla, tepla a má moc očištění od všeho negativního, starého a všeho co nám již neslouží. Rozdělejte ohniště na zahradě, je to pro rituál příhodnější. Pokud nemáte zahradu, můžete si zapálit doma svíce.


Důležitá je očista!

💧Udělejte si očistnou koupel nebo sprchu. Připomeňte si, čeho se chcete zbavit a co vás tíží a spláchněte to vodou pryč. Poděkujte. Tento jednoduchý rituál doporučuji svým klientům dělat nejlépe každý den nebo alespoň jednou týdně, aby průběžně odevzdávali veškeré negace a zátěže nasbírané za celý den a tím je nepřenášeli do svých snů ani dalších dnů. Tímto způsobem se udržíte ve větší pohodě a každodenní stres se nebude kumulovat. Celý rituál je mimo další též popsán v průvodci "12 Posvátných zastavení".

🔥 K odlehčení vám zaručeně pomůže i prostor ve kterém žijete. Vyhoďte, vytřiďte, darujte pár nepotřebných věcí. Uvolníte tím energii v domě a ta vám pomůže i s dalšími procesy k uvolnění. Očistěte svůj dům solí a vykuřovací směsí, jak jsem již popsala v článku "Očista prostoru".


Vytvořte si oltář

Nezapomeňte na oltář nebo jej obnovte a ozdobte větvičkami jehličnatých stromů, jmelím, šiškami, větvičkami břízy, cesmínou, vánoční hvězdou, tradičními dřevěnými či slaměnými ozdobami. Přidejte bílé nebo červené svíce. Fantazii se meze nekladou... Jak na to se dozvíte na kurzu 12 Posvátných zastavení.


Vyrobte si posvátnou vodu

💧 Můžete si také vyrobit cesmínovou vodu. Listy cesmíny necháte luhovat v čisté vodě o úplňku na měsíčním světle. Tuto posvátnou vodu můžete použít na květiny, stromy, pleť či na posvěcení rituálních předmětů.


Vyzdobte si dům

Dům se zdobí tradičním zeleným jmelím, přinese vám lásku, plodnost a prosperitu. Nezapomeňte si pod ním něco přát a políbit svého partnera. Použijte také větvičky jehličnanů, cesmíny či břízy. Více o tradicích našich předků a nejen to, se dozvíte na kurzu 12 Posvátných zastavení.Meditace je cesta k vnitřnímu klidu...
Meditace je cesta k vnitřnímu klidu...


Ponořte se do meditace

😇Po očištění a odevzdání všeho starého a nepotřebného si udělejte meditaci. Meditaci můžete dělat v přírodě, lépe se tak propojíte. Zapalte svíce za každého člena rodiny. Připravte si také nádobu s vodou, kam vložíte plovoucí svíci za sebe, její světlo bude reprezentovat nové spojení.

Také si připravte jeden osobní krystal, do kterého během meditace nahrajete své záměry a modlitby pro příští rok. Propojte se svými předky nebo prostupte otevřenou branou jiných světů a hledejte odpovědi na své otázky, najděte svou vizi… vše podrobně popisuji včetně rituálů v průvodci "12 Posvátných zastavení".

👉Pokud byste rádi věděli, jak postupovat, máte rádi rituály a chcete vědomě uzavřít starý rok, připravila jsem e-mailového průvodce "12 Posvátných zastavení", který si můžete zakoupit v sekci KURZY, kde také najdete více informací… 

👉Podrobně zde popisuji každý den ze všech 12 Posvátných nocí, včetně rituálů a doporučení pro každý den i noc. Po skončení navíc dostanete kompletní E-BOOK se všemi rituály a doporučeními, který můžete použít i další roky nebo kdykoliv budete potřebovat zpracovat konkrétní téma ze všech 12 zásadních pro nás všechny, jako vztahy, odpuštění, očista těla, mysli i prostoru, vnitřní vedení…


😇Již naši dávní předkové dobře věděli, že nám nesvědčí kumulovat v sobě strachy, zášť a negativní emoce z minulosti. Věděli, že je třeba pravidelně uzavírat staré a nefunkční vzorce, umět odpouštět a očišťovat se od všeho zlého. Pro rady, pomoc a rituály v každém kmeni byl k dispozici vždy šaman, mudrc a léčitel v jedné osobě. Byl to velice vážený člověk daného kmene a mnohdy zachraňoval životy. Takovéto rituály prováděl pravidelně pro všechny členy.

V našem světě toto pravidelné očišťování bohužel podceňujeme. Rituály a vědomé očištění těla a domu dělá málokdo. Vědomé energetické čištění a uzavírání minulosti by měl každý dělat pravidelně. Není to žádná ostuda navštívit terapeuta, ba naopak.


❓Cítíte se spokojeně nebo jste zahlceni starými zátěžemi?

❓Předáváte svým potomkům své strachy nebo byste jim rádi předali nějakou moudrost?

👉 Vždy máte možnost něco s tím udělat. Je to jen na vás, jak s těmito informacemi naložíte. A je to pořád to stejné... 😊

❓Nelíbí se vám, co se děje všude kolem…?

👉 Je čas si uvědomit, že je třeba nejdřív změnit sám sebe – změnit svůj přístup, postoj k dané situaci, pochopit jí..., pak se změní i svět kolem… přestanete totiž přitahovat to, co se vám nelíbí!

👉Vedu své klienty k tomu, aby si sami dokázali poradit v těžké situaci, aby změnili svůj pohled na svět, pokud se jim ten dosavadní nelíbí…, našli sami sebe a své dary a začali je s radostí používat…


Chcete to taky? Začněte hned teď! Průvodce "12 Posvátných zastavení" na vás čeká!


🌟Nejdůležitější je, užít si co nejvíce času se svými blízkými. Vyberte si rituály a tradice, které vám vyhovují a zapojte i vaše děti. Uvidíte, jak je to bude bavit. Předávejte moudrost našich předků svým potomkům. Společně vyzdobte dům, vytvořte oltář, nazdobte věnec na stůl... Nezapomeňte na zvířátka, nakrmte ptáky, jděte do lesa a doneste jim dobroty. Choďte do přírody a spojujte se se svou Duší, přírodními bytostmi i živly. Učte své potomky střídmosti, pokoře, ztišení, soucitu a pomoci druhým; lásce k sobě samým i ostatním bytostem, radosti z maličkostí, veselí a smíchu, neb to je pravé kouzlo nejen těchto dní…

🌟Užijte si tento posvátný čas. Uzavřete starý rok, požádejte o vedení vaše průvodce a těšte se z nových příležitostí.

🌟Mějte plno lásky a odvahy, otevřete svá srdce, přijměte transformaci zimního slunovratu a užijte si krásnou a poklidnou Zimu plnou zázraků...

💗S láskou a vděčností Dana Avaliane


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková


Zimní Slunovrat je čas zázraků...
Zimní Slunovrat je čas zázraků...


Dárkový poukaz

Obdarujte své blízké nebo si sami udělejte radost! 

Dárek, který přináší harmonii mysli, těla i prostoru...

Na služby, konzultace, sezení, rozbory Feng Shui, kurzy, webináře, E-BOOKy...

*Po dohodě lze vytvořit i kombinovaný balíček služeb nebo vystavit poukaz na určitou částku, pro obdarovaného dle vlastního výběru.


Přečtěte si jako první, co je nového

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com