2021 – rok Kovového Buvola

21.01.2021


Nový rok 2021 podle čínského kalendáře začíná dne 12. února a ukončí svou vládu 31. ledna 2022. Kovovou Krysu, tak vystřídá znamení BUVOLA. Bude na nás mít vliv jeho ZEMSKÝ element. Prvek KOVU tento rok zůstává, jen se tentokráte mění z jangové v JINOVOU podstatu.

Buvol nám přinese tvrdou práci a disciplínu. Bude třeba si uspořádat osobní život a vztahy v rodině. V kariéře bude třeba prosadit sebedisciplinu a vysoké pracovní nasazení. Důležité bude ukotvit si trvalé hodnoty.

Pokud jsme v roce 2017 Ohnivého Kohouta byli dostatečně trpěliví, poctiví a tvrdě jsme pracovali, zažili jsme dobrodružství a úspěch. V roce 2018 Zemského Psa, kdy nám byly nápomocny jeho pozitivní vlastnosti s potřebnou stabilitou, byl tento rok ve jménu spravedlnosti, odvahy, pravdy a štědrosti. Naučili jsme se rozeznávat pravdu od přetvářky a falše, pomocí své intuice. V roce 2019 pod vládou moudrého a vytrvalého Zemského Vepře, jako posledního ze zvířat znamení zvěrokruhu, jsme uzavřeli tento cyklus ve znamení upřímnosti a mohli najít harmonii a přirozenost ve svém životě. Ukončili jsme vše, co nám již přestalo sloužit, abychom mohli vstoupit do cyklu nového a uvolnit tak místo pro pozitivní změny.

Ovšem rok 2020 Kovové Krysy nás všechny dokonale prověřil. Tato tvrdá Krysa nám přinesla mnoho nečekaných změn a překážek s razancí jangového kovu ve všech oblastech života. Donutila nás se zamyslet nad naším životem a přehodnotit ho. Mnohým nastartovala velkou vnitřní proměnu.


Jak to tedy bude v roce 2021 KOVOVÉHO BUVOLA? 

Na co se máme připravit a na co se těšit?


Každý lunární rok se ujímá vlády jedno z 12 zvířat čínského zvěrokruhu.

Buvol je druhý v pořadí, a tudíž pokračuje v loni započatém novém cyklu. Každému zvířeti je též přiřazen vždy jeden z pěti elementů. Kombinací 12 zvířat a 5 prvků získáváme tedy 60 znamení čínského zvěrokruhu.

U jednotlivých znamení záleží na jeho základním prvku, na znamení roku, měsíce i dne, v němž se každý z nás narodil, ale také na tom, jaký dostal náboj - jangový či jinový. Při narození jsme ovlivněni těmito póly, proto každý dostaneme do vínku něco jiného, co tvoří základ našeho charakteru. Nejsme však nástrojem našeho osudu, jsme tvůrci našeho života a touto duchovní silou se učíme a posouváme se dál.

Čínský horoskop je souhrnem toho, jaké vlivy na nás jako na jednotlivce, ale i na celé národy a lidstvo aktuálně působí a ovlivňují naše rozhodnutí a konání. Znalost těchto vlivů, však slouží jako doporučení, na co bychom se měli zaměřit, aby náš život v daném čase probíhal co nejefektivněji v souladu se zvířetem aktuálního roku a abychom lépe pochopili hlubší souvislosti toho, co se nám děje. Znamení Buvola je kompatibilní s protějškem západního horoskopu znamení Kozoroha.


Rok 2021 je v cyklu proměn podle čínského horoskopu číslo 6 s trigramem Nebesa a jinovou polaritou.

Energetický náboj tohoto čísla je jako dělaný pro vnitřní inventuru, očistu těla i emocionální očistu. Týká se to také očisty našeho vnitřního prostoru, ve kterém žijeme. Znamená to, že vytřídíme v našem domě všechny věci, které nepotřebujeme nebo nám nic nepřináší. Vyklidíme všechny místa a kouty, kde stagnuje energie a zbavíme se věcí, které nás iritují, i když jsou darované, protože na nás působí negativně. Pak prostor dočistíme energeticky, jak popisuji v článku "Očista prostoru".

Je vhodné také zavést do života nové systémy a nastolit nová pravidla a pořádky namísto těch starých a nefunkčních. Zaměřte se na systematickou a tvůrčí činnost jakéhokoliv druhu. Nezapomínejte na vlastní organizaci, zabezpečení a strategičnost.

Kovový Buvol nám také přináší sebedisciplinu, intelekt, introverzi, přímočarost, a tak trochu posedlost prací a úspěchem. Je potřeba pracovat na svých emocích, učit se odpouštět a zanechávat za sebou věci, které již v životě nepotřebujeme i vztahy, které nám nic nepřináší nebo nás dokonce brzdí.

Nebesa nám přinášejí mužskou energii, určité oživení a společně s jinovým kovem bude zapotřebí tvrdě pracovat na své tvořivosti a přizpůsobit se nynějším podmínkám.

Oproti loňskému jangovému agresivnímu kovu je ten letošní jinový mírnější a křehčí. Je symbolem bezpečí. V těle mu odpovídají plíce, proto se budeme ještě vyrovnávat s nastalou situací a zvědomovat si, jak je pro nás důležité svobodně dýchat.

Šestka je šťastné číslo, protože vychází ze dvou trojek. V čínštině slovo "šest" zní stejně jako "bohatství". Představuje splněné tužby, klid a hluboký mír, spokojenost a vyrovnanost. Jakékoliv uspořádání trojice šťastných čísel 3-6-9 neutralizuje negativní sektor nebo špatnou zónu v domě.

Buvol je zvíře otevřené a důvěřivé. Lidé v tomto znamení jsou většinou vřelí, přátelští a pozitivní. Ovšem jsou také velmi tvrdohlaví, konzervativní a cílevědomí, a proto si dokáží prosadit svou. Díky svému instinktu a velké síle je jen tak něco nebo někdo nezastaví. V osobním životě je Buvol vnímavý a skromný, bývá věrný svému partnerovi, ale potřebuje uznání a pochvalu. Je velkou oporou pro druhé.

Kov Buvolovi přidá na razantnosti a síle. Jde tvrdě za svým cílem a umí hodně pracovat. Emoce jdou stranou, a tak může být i trochu bezohledný, když je zabraný do své práce. To, co miluje, však brání za každou cenu.

Tento rok bude velmi transformativní, plný práce na sobě, uzdravování našich postojů, přehodnocování našich vztahů, opouštění starých vzorců a zátěží. Vše nepotřebné je třeba pustit a nechat jít. Zůstane pouze to, co má trvalou hodnotu a pevný základ. Bude se to týkat všech oblastí: vztahů, rodiny, práce, kariery, zdraví. Na osobní úrovni přijde velké očištění, které již probíhá a my bychom se tomu neměli bránit, jinak to bude pro nás velmi bolestivé a těžké.

Přijímejte a odpouštějte! Buvol vám dodá sílu a odhodlání.

Nové začátky a nastolení rovnováhy si musíte vydobýt, nic nedostanete zadarmo, bude vás to stát mnoho sil, ale vyplatí se to. Svoji pozornost zaměřujte více na své zdravé tělo i mysl. Hledejte způsob, jak mít dostatek energie, co vám ji přináší a hlídejte si kudy vám utíká nebo co vám ji bere. Posilujte svého ducha, buďte pokorní a pevní ve svých rozhodnutích.

Všichni bychom měli především začít sami u sebe, jedině svou vlastní vnitřní proměnou můžeme změnit svět vnější. Soustřeďme se na přítomnost a na to, co chceme. Dopřejme si konečně snít a své sny tvořit v realitu.

Nebezpečí ohrožující život na Zemi nemají původ v žádné mimozemské mocnosti ani nejsou předurčena osudem. Vznikla jako důsledek našich vlastních rozhodnutí, našich vztahů, myšlenkových návyků a chování.

Projdeme-li touto velkou proměnou, uzdravíme se. Nejen jako jedinci, ale i celá Země.

Minulost už nezměníme,
ale můžeme znovu začít právě teď a tím změnit budoucnost!

Přeji vám, abyste cítili svá srdce plné lásky, slyšeli volání své Duše a dělali jen správná životní rozhodnutí. Přijímali souvislosti, které k vám přicházejí, a váš život tak začal dávat smysl. Už je čas!

Je čas uskutečnit své záměry a touhy, jít za svou inspirací a voláním Duše. Svůj osud si tvoříte sami, začíná to vaší vizí, myšlenkou, slovem a nakonec činem, kterým svou myšlenku zhmotníte. Přesně takovou sílu všichni máte! Tak ji využijte!

Tvořte krásné věci a radujte se z nich. Najděte svůj záměr, věřte mu a buďte opravdu rozhodnuti. Celý Vesmír se pak spojí, aby vám ho pomohl uskutečnit! Otevřete svá srdce lásce a hojnosti!

Přeji vám, abyste měli srdce plné lásky, tvořili a radovali se z přítomných okamžiků a uzřeli jedinečnost maličkých krás v našem životě a nenechali se strhnout negativními okolnostmi. 

S láskou a vděčností Dana Jirsáková


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková


Jak rok Kovového Buvola koresponduje s vaším konkrétním datem narození,
v povaze Letící Hvězdy na rok 2021 pro vaše MingKwa je zde.

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si, co je nového
 

✨Jak jste si již určitě všimli, už od začátku února jsou na obloze dobře viditelné planety Venuše a Jupiter a můžeme je pozorovat celý únor. Jupiter je vidět nejvíce první polovinu noci, kdežto Venuše je viditelná spíše po ránu na jihovýchodě. 28.2. ve 22 hod. pak nastane konjunkce Saturnu se Sluncem.

💫Letící hvězda je základním energetickým cyklem o 9 proměnách, pro každý rok v závislosti na času a prostoru. Používá se ke zjištění energie osobního čísla MingKwa vypočítaného z data narození člověka. Tato energie se však mění v závislosti na aktuálním roce. Také slouží k výpočtu energie v daném půdorysu harmonického domu či bytu.

🌀 Vstoupili jsme do druhého měsíce tohoto roku. Energetická Brána 2-2-2024 nese novou energii do našich životů a bude se ještě prohlubovat 24-2-2024.

IMBOLC

29.01.2024

Hromnice jsou původní keltský svátek IMBOLC. Je to svátek Světla, ohně, návrat boha Slunce, očisty, nových začátků a končící zimy. Imbolc začíná poslední lednový večer a končí 2. února. V tyto dny k nám přichází keltská bohyně Brigid patronka druidů, aby pomohla tmě ke Světlu...

Ve čtvrtek 25.1.2024 v 18:53 hod. nastane první úplněk v tomto roce, a to ve znamení Lva. Lednový úplněk se také nazývá Vlčí. Tento první letošní úplněk nám přináší novou energii k zahájení nového cyklu v našich životech.

Letošní energie osmičky (2+0+2+4 = 8) nám přináší hojnost, tvořivost, harmonii a rovnováhu v nekonečnosti příležitostí. Tento čas je jako stvořený pro změnu a transformaci. Přestaňte věci odkládat a zapracujte na svých cílech a snech. Vaše vize se mohou nyní rychle a bez námahy stát skutečností. Vše je ve vašich rukou.

✨Letošní Zimní Slunovrat je jiný než ty předešlé, jeho energie jsou cítit už nyní a budou postupně zesilovat. Změny už se dějí… a Vesmír čeká, co mu odpovíš…?!

Přečtěte si jako první, co je nového

Líbil se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek k aktuálnímu dění? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com