Pampeliška lékařská

08.05.2020

Dnes když jsem chodila po zahradě, trhala a jedla květy pampelišky, které jsou sice trochu hořké ale velmi léčivé, uvědomila jsem si, že by vás mohlo zajímat, jak pomáhají.


Pampeliška je balzámem pro ledviny, o kterých jsme tady už mluvili, ale i pro játra a žlučník. Je vhodná právě takto na jaře na očistu jater a střev. Je to přírodní antioxidant a lze ji tedy použít při detoxikaci. Můžou se jíst květy i listy, ale i kořen. Můžete si z ní udělat čaj, přidat pár lístků máty, která už je taky k snědku a mladé lístky břízy. Bříza je také velmi čistící. Nebo si můžete udělat jarní salát.


Pampeliška tedy podporuje trávení, činnost jater a močové soustavy. Pomáhá odstranit ledvinové kameny a podporuje činnost ledvin. Snižuje kyselost žaludku a pálení žáhy. Podporuje normální činnost střev, a tudíž pomáhá při zácpě. Snižuje hladinu cukru v krvi. Pomáhá při dně a revmatismu a je blahodárná na problémy s kůží a na svědivé vyrážky, protože čistí krev. A navíc obsahuje spoustu železa a dalších vitamínů a minerálů. Tak hned zítra vyrazte na pampelišky!

No není úžasná!?

Dana Jirsáková


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com