Zatmění Luny v Býku

26.10.2023


Již celý měsíc říjen je prostoupen magickou atmosférou provázenou dvěma zatměními, díky kterým vyplouvají naše stíny. V tento čas se otevírá Brána Samhainu mezi světy smrti a znovuzrození. Nastává rovnost mezi koncem a počátkem a my můžeme víc než kdy jindy vědomě komunikovat s tímto světem. Je to čas, kdy uctíváme naše předky zapálením svíce a vzpomínkou, ale můžeme udělat i mnohem více.

Tento čas vyvrcholí magickou nocí Samhain od západu slunce 31. října do rozbřesku 1. listopadu.

Ovšem daný proces již započal podzimní rovnodenností, pokračoval otevřením Portálu 10-10 a postupně se zesiluje přes obě zatmění Slunce a Luny, až do jeho vyvrcholení o Samhainu.


👉Proto jsem také pro toto náročné období pro vás připravila v E-BOOK "Rituály rovnodennosti" a E-BOOK "Samhain". Je totiž důležité, abychom zpracovávali své stíny průběžně, pak bude průchod Samhainem o mnoho lehčí a komunikace s vašimi předky jednodušší. Pokud začnete hned a budete důslední, budete připraveni!

👉E-BOOK "Samhain" obsahuje nejen rituály a meditace pro Samhain, ale také jako přípravu rituály a doporučení již pro období zatmění Luny v Býku! Na 26 stranách najdete 17 rituálů a meditací, a navíc další doporučení k celému tomuto období. Tohoto průvodce tak můžete použít i příští roky nebo jednotlivé rituály dle potřeby.


♏️ 23.10. Slunce vstoupilo do znamení Štíra. Štír nás vede k tomu, abychom se více ponořili do sebe, hledali svou vlastní podstatu a pravdu uloženou v hloubi svého srdce, což ještě podporuje zatmění. Štír je citlivý, výkonný a vytrvalý, ale také pomstychtivý a podezíravý. Pozor tedy na jeho štiplavou ovládající energii, která vyžaduje vše, po čem touží.

♏️ Energie Štíra bude prověřovat naši odolnost. Následně nastoupí úplněk Býka už s druhým zatměním, vyplaví vše negativní a minulé co necháme odejít a ukotví vše co si chceme uchovat. V těsné návaznosti s energií Samhainu a prací s našimi předky se následně uzavře brána mezi hmotným a nehmotným světem.

♉️ Krátce před Samhainem 28.10.2023 ve 22:23 hod. nastane úplněk v Býku s částečným zatměním Luny, která bude tentokrát viditelná i u nás a zesílí energii tohoto procesu.

♉️Býk nás propojí se zemskou energií a vynese na povrch vše, co není v našem životě stabilní a protkané klidem, ať už v našich záměrech, vztazích s rodinou a předky nebo v zaměstnání či financích. Pozor si také dejte na zatvrzelost, výbušnost a hádky, nenechte se vtáhnout do sporů, kterých byste mohli litovat nebo které se vás netýkají! V tomto období nedělejte žádné zásadní změny.


👉 To, co je důležité v období Býka najdete v E-BOOKu Samhainu, kde jsou také popsané rituály a konkrétní doporučení na co se zaměřit a jak postupovat. Je však důležité tyto rituály stihnout ještě před zatměním. Vlastně tyto rituály jsou velmi praktická a účinná cvičení pro naši mysl a nejsou v tom žádné čáry! To vám můžu zaručit, jako rozený Býk! Právě ze své Býčí přirozenosti se snažím vše nehmotné uchopit a převést v účinnost, aby to bylo praktické pro každého! A možná právě proto zastávám názor, který jste ode mě už mnohokrát slyšeli či četli:

"Nejsme tady proto, abychom "ulítávali" z reality a žili jakoby ve snu.

Jsme tu proto, abychom naše sny žili v realitě!"

Neboli jinak řečeno, můžeme načítat informace, vnímat, cítit a komunikovat s nehmotným světem, ale je třeba to také umět převést do hmoty a užít získané informace k lepšímu a hodnotnějšímu žití…!


💫Říjen je velmi náročné období, kdy není ani chvilka na úlevu, všechny energie těchto dní se mísí a zesilují se vzájemně, proto opravdu šetřete svou energii a vědomě vnímejte a přijímejte procesy, které se vám budou dít!

Tato transformace je proměnou těla i mysli, probuzením vědomí, otevřením nových možností, 

změnou struktur i dění kolem nás.A co nám přinese zatmění Luny?


Luna nese Karmu, nahlíží do inkarnací a ovlivňuje emoce a vodu, podvědomí a nevědomí, je symbolem naší Duše a mysli. Zatmění je jednoduše řečeno nedostatek Světla. Proto také Luna, která za normálních okolností zesiluje a poukazuje na jednotlivé aspekty daného znamení jako by nesvítila na cestu. Vše je zahaleno ve Stínu a může být klamné. Proto také po toto období nastává nebezpečí, že uvidíme věci zkresleně a naše emoce nás mohou zavést do nereálných činů nebo nebezpečných situací.

Doporučuji se v této době vyhnout novým rozhodnutím, činům či změnám a raději počkat, až na danou situaci pohlédnete znovu ve Světle.

Pokud budete provádět rituály pro Lunu v Býku, je třeba je uskutečnit ještě před zatměním!

V době zatmění se otevírá magické informační pole Luny související se vztahem mezi Nebem a Zemí. Máte možnost se mnoho dozvědět a naučit, pokud půjdete cestou Světla a nenecháte se strhnout Stíny.💎 Nezapomeňte na své krystaly, posvátné předměty a amulety! Vystavte je této silné a magické energii. Nejdřív je však očistěte dle jejich preferencí, jak popisuji v E-BOOKu "Jak používat minerály pro tělo i v prostoru".

Obzvláště si hlídejte svou energii a neplýtvejte s ní, budete jí potřebovat, jinak budete vyčerpaní, hojně odpočívejte.

Přehodnoť svůj život, zvyky, předsudky a přesvědčení...

Opusť staré a nefunkční vzorce a vztahy!

Udržuj vnitřní klid, dostatečně odpočívej, šetři svou energii a buď sám sebou!

Je velmi důležité a nejen v tomto období udržovat především vnitřní klid! Odpoutejte se od dlouhodobého plánování, uleví se vám. Nechte věci plynout, vždy se ukáže další krok…


Úplněk v Býku

V sobotu 28.10.2023 ve 22:23 hod. nastane mystický úplněk v Býku se zatměním Luny a je už nyní znatelně cítit na našich tělech. Tato energie může působit velmi kolísavě. Přestože Býk nese zemitost, logiku a ve spojení s Venuší i sebelásku a důvěru, Štír nám jej může rozhodit svou extrémní energií vášně, moci a tajemna.

👉Změna vždy začíná uvnitř nás, vnější vlivy nám jen urychlují nebo usnadňují průběh změny, kterou jsme sami započali. Bez našeho vlastního přičinění nedojdeme k úlevě nebo zlepšení situace.

Při úplňku energie dosahuje nejvyššího vrcholu, vše je připravené na propouštění, pouštění a odpouštění… a je to nejlepší čas na projevení vděčnosti.


Energie Býka

Býk je znamení se silnou zemskou energií, potřebuje stabilitu a klid ve svých záměrech i vztazích. V tomto období nedělejte žádné velké změny

Také si udržte v teple krk, mandle, hlasivky a nezatěžujte štítnou žlázu. Býk ovlivňuje také náš čich a chuť, ramena a týl. Příhodné jsou prostředky na posílení krční čakry. Pokud v tomto období podpoříte tyto části těla, budou působit dvojnásob.

Doména Býka je stabilita a hojnost!

Pro udržení rovnováhy a klidu použijte způsoby, které vám vyhovují. Pro smyslné Býky, kterým vládne Venuše, která je spojena s citem pro krásu, jsou přirozené všechny činnosti vyjadřující krásu, přičemž je nejdůležitější si užít pocit přítomného okamžiku. Energie Býka také nese potěšení, smyslnost a touhu po luxusu a bohatství.

Slabostí Býka je nutnost pohodlí a lenost, tvrdohlavost, zatvrzelost, výbušnost a urputnost, která se dá však proměnit ve cnosti…, jak jsem již popisovala v článku "Sebedůvěra versus ego".

Býk je velký požitkář a nenechá se jen tak odbít, to platí v jeho zájmech i  životních radostech. Když se do něčeho pustí oplývá velkou trpělivostí a odolností. Tam kde se ostatní už dávno vzdali, Býk vytrvale pokračuje. Řekněte Býkovi, že se něco nedá zvládnout a on vám ukáže, jak to udělat. Ovšem nikdy se nepustí do riskantních činů, vždy si vše předem dobře promyslí a prověří.


👉Při energii v Býku, se nám otevírá hned několik témat, které podrobně popisuji a dávám k nim praktická doporučení v "E-BOOKu pro Samhain". Jsou to například témata: sebedůvěra, hojnost, kariéra, životní hodnoty, peníze, síla a energie, očista, domov, stabilita, strach z neznámého, a tudíž ze změn…

Život je neustálá změna, která nás vede k lepšímu žití…


Změna nás vede k tomu, abychom udělali důležité kroky v našem životě. Právě v situacích, kdy jsme uvízli v pozici, ve které nejsme spokojeni nebo pokud žijeme s lidmi, kteří jsou negativní a vnášejí do našeho života problémy... V energii Býka nebo s lidmi, kteří nemají zpracované Býčí energie, vzrůstají tendence k výbušnosti a nezvládání vzteku. Většinou je to však známka nedostatku lásky a pozornosti. Je třeba se pak věnovat zpracování negativních emocí a podívat se na příčinu, která daného člověka trápí a štve.

Je mnoho způsobů, jak toho docílit. Mezi ně patří i rychlejší způsob několika různých terapií u ověřeného a zkušeného terapeuta nebo formou každodenních prací s myslí a emocemi, včetně rituálů. 

Základem je ovšem to, že to daný člověk sám chce změnit!


Práci s emocemi jsem popisovala v článku "Přijímej své emoce s láskou" nebo "Co jsou to emoce" a další, které najdete na blogu "Harmonie Duše".

👉Popřípadě se na mě můžete obrátit pro sezení on-line, kdy vám načtu aktuální situaci a ukážu na co se máte zaměřit. Pokud pak budete chtít, můžeme společně projít celým procesem, ať už se to týká čehokoliv. Vždy se totiž ukáže pravá příčina toho, co potřebujete zpracovat a mnohdy se dostaneme k úplně jinému tématu, než jste původně chtěli… dokonce i zvířata samotná mi posílají své páníčky, abych jim vysvětlila, co potřebují ve svém životě změnit, aby byli šťastní…, ale to už je na jiný článek, na který se můžete těšit…!


👉Silné energie, které nyní probíhají díky zatmění nám mohou způsobovat zvláštní příznaky. Obzvláště pokud jste citliví, můžete vnímat úzkost, podrážděnost, chaos v hlavě i kolem sebe, bolesti hlavy nebo nevolnosti, nepochopení činů ostatních i pochyby o svých krocích v minulosti, jako byste byli v jiné dimenzi; zapomínání a výpadky soustředění, nespavost nebo zvláštní živé sny...

👉Je třeba se častěji, i několikrát během dne uzemňovat a vše pouštět, je to proces očisty. Nejvíce pomáhá jít do přírody a vše odevzdávat. Můžete mít víc než kdy jindy potřebu samoty a distancí od společnosti. Pečujte o své tělo, odpočívejte.

Rozhodně si neplánujte žádné akce a snažte se být v klidu.

Buďte k sobě i ostatním laskaví a trpělivě jděte za svým záměrem.

Nezapomeňte se hýčkat, zpomalte a dopřejte si klid, dělejte to, co máte rádi. Radosti není nikdy dost! Radujte z maličkostí a krás kolem.

Buďte sami sebou a najděte smysl svého života!


👉Letos také znovu otevírám e-mailový kurz "12 Posvátných zastavení". Je to 12 dní a 12 nocí - 21.12.2023 – 1.1.2024 během posledního silného energetického období Zimního Slunovratu, který vše uzavírá. Tyto posvátné noci mají každá své osobité a důležité téma pro každého z nás, které budeme procházet a zpracovávat včetně podpůrných rituálů, abychom uzavřeli tento rok a připravili se na ten nový. Je to opravdu silné a mohou vám to potvrdit i účastníci, kteří prošli tímto kurzem v loňském roce. 

Více informací o tomto kurzu a postřehy účastníků najdete zde.

S láskou a pokorou Dana Jirsáková


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková


Přečtěte si jako první, co je nového

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com