Jak si vybírat obrazy do našeho interiéru?

13.03.2021
Párovou symbolikou je zde posíleno partnerství, proto je vhodné do sektoru partnerství.
Párovou symbolikou je zde posíleno partnerství, proto je vhodné do sektoru partnerství.


Obrazy, malby a fotografie, které si rozmisťujeme do svého obydlí, bychom měli vybírat velmi pečlivě.

Ale proč?

Mnohdy si lidé vůbec neuvědomují, jaký vliv na ně mají věci, kterými se obklopují. To neplatí jen pro obrazy a fotografie na stěnách, ale také pro ostatní dekorace umístěné v našem interiéru.


  • Každá věc nese svou energii. At už od svého výrobce nebo člověka, který ji vlastnil nebo daroval. Je to samotný záměr, se kterým je nám věc věnována nebo vytvářena a nemusí to být zrovna vědomé.
  • Obraz nebo fotografie také vyzařuje energii a emoce člověka, který ho tvořil.
  • Fotka samotná nám může také připomínat jistou situaci, která svým podtextem může vyvolávat starý příběh z našeho života a vracet nás do něj.
  • Pak je tady další aspekt, kdy dáme obraz nebo fotku na nesprávné místo v domě. Svou symbolikou může být protichůdný záměru dané místnosti, i když je jinak pozitivní.


Mnoho lidí si také myslí, že Feng Shui je jen o tom, že si umístíme nějakou věc do prostoru, jako např. žábu hojnosti a máme vystaráno. Ale tak to není! Je třeba se sladit s přírodními zákony, kterými se Feng Shui řídí a uplatnit je v našem prostoru. Řídit se svými pocity, když tvořím svůj příbytek a sledovat, zda mi změna prospěla, či ne.

Zaměřte se na obrazy darované nebo starožitné, mohou nést energii, která vám nemusí prospívat. Vždy, když se rozhodujete obraz koupit nebo umístit, důkladně si ho naciťte a vnímejte, jak na vás působí a zda je opravdu pro vás přínosem do dané místnosti. Když třeba dostanete obraz od tchyně, se kterou nemáte zrovna přátelské vztahy, asi na vás nebude daná věc působit zrovna pozitivně a určitě bych si ho nedávala do ložnice. Když zdědíte nějakou starožitnost po někom, kdo se nechoval zrovna přívětivě k vašim blízkým, také vám daná situace vždy naskočí. Může se to týkat i šperků. Důkladně si rozmyslete, zda je chcete nosit na těle, v každém případě je energeticky očistěte.

Ložnice pro osamělou ženu. Tmavá barva navozuje osamělost a depresi.
Ložnice pro osamělou ženu. Tmavá barva navozuje osamělost a depresi.


Obrazy mohou velmi ovlivnit nejen naši náladu, ale i náš život a zdraví. Kupříkladu v ložnici by neměli být fotky dětí nebo obrazy samotné ženy nebo jen muže. Tato symbolika neprospívá partnerství, ať už stávajícího nebo žádaného. Do sektoru hojnosti si rozhodně nedávejte vyprahlou poušť, namísto toho umístěte symboly vašich přání nebo obraz tekoucí řeky. Rozbouřené moře do ložnice či kariery není vhodné, to už je asi zřejmé. Kariéru nám podpoří například vodopád nebo symbol peněz.

Klasická ložnice jen pro muže a velmi ambiciózního.
Klasická ložnice jen pro muže a velmi ambiciózního.


Obrazy vyzařují určitou energii, ale i symboliku. Tak jako u všech ostatních věcí je to vždy o tom, jak se v blízkosti této věci cítíme. Například obraz osamělé ženy na břehu rozbouřeného moře může na první pohled působit i zasněně nebo romanticky. Když se však zamyslíte nad jeho symbolikou, a navíc visí ve vaší ložnici nebo v sektoru partnerství, pak musíte uznat, že rozbouřené partnerství, ve kterém se cítíte osamělá asi nebyl vaším snem. Podobným dojmem může působit i osamělý nebo uschlý strom na překrásně slunečné pláži.


Naciťte si své obrazy, které vám visí na stěnách. Daná věc, fotografie nebo obraz může mít i další rozměr. Pokaždé když se na ni podíváte připomene vám osobu, zkušenost nebo situaci. Tato připomínka však nemusí být vždy pozitivní. Cítíte nebo dokonce víte, že záměr nebo situace nebyla čistá. Může ve vás i vyvolávat negativní emoce a vzpomínky. Zbavte se takovýchto věcí! Mohou vám nevědomky způsobovat problémy. Jedno z řešení je u darovaných, děděných, ale i u nakoupených věcí, udělat vždy očistný rituál. Záleží však, jak je daná věc hluboce zasažená. Minimálně bych takovéto věci neumisťovala do ložnice nebo na místa, kde se často zdržujete.


Starožitnosti jsou však příběhem sami o sobě. Mohou v sobě hluboko nést starou energii, příběh člověka, který je vlastnil a nezřídka jeho energetický otisk. Možná i proto některé lidi starožitnosti tolik přitahují. Bohužel tento otisk nemusí být pro každého snesitelný nebo příjemný, obzvlášť pro citlivé jedince. Tyto věci jsou k zamyšlení už proto, že když se nám v životě začnou dít divné věci, starý nábytek nebo obraz je to poslední, čemu bychom přisuzovali odpovědnost. Věřte či nevěřte i takové věci se dějí.

Velmi ponurý obraz, který nás může vtáhnout do deprese.
Velmi ponurý obraz, který nás může vtáhnout do deprese.


Nedoporučila bych si také kupovat použitý nábytek do ložnice nebo postel. Nikdy nevíte, jaké vztahy se tam odehrávaly nebo zda tam neležel dlouhodobě nemocný člověk. Stejně tak pokud jste se sami rozvedli po dlouholetém vztahu, kupte si novou postel. Otisky emocí, které tam zůstanou, vám můžou narušovat váš nový vztah nebo dokonce bránit si založit nový. O tom, co je důležité právě v ložnici, si můžete přečíst v článku o ložnici. Vzhledem k tomu, že největší část svého života strávíme spánkem a jeho kvalita přímo ovlivňuje naše zdraví a přísun energie, bych ložnici a postel rozhodně nepodceňovala.

Pozitivní a nabíjející tapeta, černý nábytek však není vhodný. Je třeba doplnit párové symboly. Chybí druhý stolek do páru.
Pozitivní a nabíjející tapeta, černý nábytek však není vhodný. Je třeba doplnit párové symboly. Chybí druhý stolek do páru.


A co potom takový 200 let starý dům? Možná už tušíte, že byste si měli zjistit pár informací o jeho majitelích a historii, než takový dům koupíte. Před samotným nastěhováním pak je namístě dům i pozemek důkladně energeticky vyčistit. Už jsem se setkala s domem, kde vyrostla velká rodina, ale žádné s již dospělých dětí za žádnou cenu nechtělo v tomto domě bydlet, raději se ho chtěli zbavit.


Dokonce i když kupujete jen 10 let starý dům a bývalí majitelé zde prožili nehezké vztahy a prodávají ho, protože se rozvádějí. Může být otisk jejich negativních emocí až hmatatelně znatelný v některých místnostech. Proto bych se v tomto domě zaměřila na uspořádání místností a energetickou očistu před nastěhováním. V takovém domě můžou být zásadní chyby v rozmístění místností, které přivodily nejen rozchod, ale třeba i to že vás dům takzvaně vykopává ven a vy tam nemůžete vydržet. Proto také nabízím konzultaci při koupi domu, kde vám ukážu, který dům je pro vás vhodný a proč.

Gustav Klimt, Polibek. Vhodný jako symbol partnerství.
Gustav Klimt, Polibek. Vhodný jako symbol partnerství.


Moje zkušenost však ukazuje že nic, co nám v životě přijde do cesty není náhoda ani chyba!

To platí i v prostoru, který si vybíráme a s věcmi kterými se obklopujeme. Vybrali jsme si ho právě takový, protože odráží energii, kterou vysíláme. To, jak se cítíme a co potřebujeme vyřešit. A to platí právě i pro obrazy. Proto vždy uplatňuji pravidlo, že takzvané "chyby" nám přicházejí proto, aby nás něco naučily. A prostor nám je krásně ukazuje. Pokud je napravíme v prostoru, ten nám následně přinese energii jiných příležitostí a pomůže vyřešit bloky v sobě i v našich dalších oblastech života.


Dobrý mistr Feng Shui v prostoru vidí a cítí vaše výzvy 

a podle toho i pozná co prožíváte a ví, jakým způsobem vás podpořit.


Dana Jirsáková

Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková


Vodopád vhodný do kariéry se symbolikou hojnosti, putování, komunikace a růstu energie.
Vodopád vhodný do kariéry se symbolikou hojnosti, putování, komunikace a růstu energie.

Nejnovější články na blogu

Přečtěte si, co je nového
 

🌀Dnes 11. června, můžete vnímat energie tohoto mistrovského čísla, obzvláště pokud jste jedenáctka, je připomínkou, že jsme součástí Vesmíru, jehož jiskru nosíme v sobě…

V posledních pár dnech přichází velmi intenzivní energie, které zvedají naše vibrace a dorovnávají vše kolem. Aktivuje se naše DNA na vyšší úroveň a uvolňuje se vše, co není v souladu s vyššími frekvencemi…, což může vést k velmi náročným stavům mysli i těla.

🐉Letos se Dračí energie projevují ve všech směrech a oblastech, jak jsem již na začátku roku psala v článku "Rok Dřevěného Draka". Nastává mnoho změn a tato razantní energie Draka nás nutí uspořádat věci, které jsme již dlouho odkládali

Ve čtvrtek 23.5.2024 v 15:52 hod. nastává Květný nebo také Květinový úplněk ve Střelci. Slunce již přešlo ze znamení Býka do znamení Blíženců.

Propojení

09.05.2024

Cítíte se tento týden unavení, vyčerpaní jakoby mimo chápání a realitu…?

Přečtěte si jako první, co je nového

Líbil se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek k aktuálnímu dění? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com