Vnitřní klid

01.11.2022


Blíží se nám úplněk se zatměním Luny 8.11.2022. Jak jsem o tom podrobně psala v článku "Dvojité zatmění".

Zmínila jsem se mimo jiné, že si máme a nejen v tomto období, udržovat především vnitřní klid.


Sama se udržuji v rovnováze a klidu různými způsoby, jako jsou například procházky v přírodě, meditace nebo kresba, malování či focení..., přičemž je nejdůležitější setrvat co nejdéle v přítomném okamžiku.

Při malování mandal jsem si uvědomila jednu zajímavou věc, která je důležitá i v našich životech. Je velmi osvobozující se odpoutat od toho, že nevím, jak to dopadne, neznám výsledek, neznám konečný cíl svého nynějšího konání.


Když totiž maluji mandalu, nikdy nevím, jak to dopadne, co vytvořím za tvary a jaké použiji barvy. Prostě se nechám unášet inspirací a vytvořím vždy jen jeden krok dopředu, pak se zastavím a naciťuji, co by se mi líbilo dalšího. Těším se a zároveň cítím vzrušení z toho, jak to nakonec dopadne. Když se mi něco nepovede, tak to opravím. Není to dokonalé, občas mi to někde ujede a všimnu si toho, až když mi barva zaschne. Přesto cítím radost z pokroku při každé další mandale.

Je to úžasný relax, krásný pocit radosti a štěstí z tvorby i z toho, že to udělá třeba jako malý dárek radost někomu dalšímu.

Tvorba je zdroj vnitřního klidu!


Odpoutejte se od dlouhodobého plánování, uleví se vám. Nechte věci plynout, vždy se ukáže další krok. Pokud jsme v chaosu, stresu nebo v situaci, kterou nevíme, jak řešit, nevidíme reálný nebo schůdný výsledek, pak ho stejně nevymyslíme ke spokojenosti. Je lepší se uvolnit a přijít na první krok.

Okolnosti se totiž mohou v průběhu změnit... "Co nejlepšího můžu udělat právě teď jako první pro tuto situaci?"


Zajímalo by mě, jakým způsobem to děláte vy a co vám nejvíce pomáhá?

Sdílejte, komentujte dole pod článkem, jistě to bude zajímat i ostatní a můžete tak někoho dalšího nadchnout či ho povzbudit.

Už se těším na vaše reakce!

Dana Jirsáková


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového

Líbí se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com