Jsi stále bez energie a nevíš proč?

12.02.2022

Asi už všichni víme, že je běžné že jsme obklopeni lidmi, kteří z nás mohou vysávat energii. Může to být kamarádka, kolega, šéf, partner či někdo z rodiny. Většinou to lidé dělají nevědomě. Mají nedostatek energie, jsou v nízkých vibracích a podvědomě cítí, že jim vaše přítomnost dělá dobře.


Jak poznáme, že nám někdo bere energii a jak tomu předcházet?

Způsob, kterým to praktikují je velmi jednoduchý. Jsou negativní, hrají si na oběť a ve skutečnosti nestojí o vaši radu nebo pomoc, jen si stěžují, snaží se vás ponížit, naštvat, manipulovat, vyvolat ve vás pocit viny, za každou cenu chtějí dosáhnout svého, šíří pomluvy či vytvářejí situace pro upoutání pozornosti a nepřijímají odpovědnost za své jednání.

Všichni jsme bytosti, které potřebují energii a pokud s ní vědomě nepracujeme, neposloucháme své tělo, klesne na nízkou hladinu. Pak se také i nám může přihodit, že se staneme energetickými upíry, aniž bychom si to uvědomili. Proto není namístě hodnocení ostatních a netřeba se jich bát. Strach nás jen blokuje a přitahuje nízké energie.


Popravdě, nikdo tě nedokáže zbavit tvé energie, pokud mu to sám nedovolíš!Jaké tedy mohou být příčiny poklesu naší energie?

Jsou to zkušenosti, situace, události v našem životě, které nám berou energii a my je včas neřešíme a utápíme se v jejich negaci. Jako je např. těžké dětství, rozchod partnerství, jiné toxické a manipulativní vztahy, kde jsou okolo nás lidé s nízkou energií (energetičtí upíři) a ovlivňují nás, strach z různých situací, dávání většinu času a energie jiným lidem a s tím související ignorování vlastních potřeb nebo chybějící sebeláska.


Jak poznáme energetického upíra?

Již při setkání s tímto člověkem můžeme cítit nervozitu, pocit nejistoty nebo nesympatie, manipulaci a fyzicky úbytek energie. Po setkání pociťujeme úzkost a napětí, může nás bolet hlava, břicho nebo přijde pocit slabosti či nevolnost. Můžou to být i jiné příznaky jako bolest v zádech, na šíji nebo v oblasti srdeční čakry. Náhle se nám změní emoce na zlost, podrážděnost, pocit viny, strach, stres. Je to jako by vám někdo hodil přes hlavu deku a měli jste zastřené vědomí. Může se vám hůře dýchat nebo jste frustrovaní a intuitivně víte, že se v blízkosti tohoto člověka necítíte dobře.


Je třeba věnovat pozornost svým pocitům a poslouchat své tělo, které nám vysílá signály již při přiblížení se k takovému člověku. Cítíme to i na vzdálenost několika metrů. Naše aura nám totiž předem signalizuje, že jsme se dostali do negativního pole nízkých vibrací. Proto je možné reagovat včas, uzavřít svou energii a nenechat si ji vzít. Soustředit se na svůj střed a nepodlehnout manipulaci daného člověka. Když totiž tohle zvládnete, pak tento člověk zjistí, že energii čerpat nejde, možná to ještě párkrát zkusí, ale pak se zaměří na někoho jiného. Pokud už o takovém člověku víte a musíte se s ním setkat, např. váš šéf, pak se na to připravte dostatečně předem.

Je třeba ještě zmínit, že existují i jiné negativní energie, entity..., které z nás mohou odebírat energii. Ale také sami odevzdáváme svou energii do minulosti nebo budoucnosti a ta nám pak v přítomnosti chybí. O tom si však povíme zase v jiném článku.


Věnuj pozornost svým pocitům, poslouchej své tělo a sleduj svou energii.Co tedy dělat, pokud se setkáme s energetickým upírem?

Vytvořit si ochranu nebo energetický štít mezi sebe a daného člověka. Vizualizovat si např. jako plexisklo, které je průhledné, ale nepropustné. Udržovat si odstup, udělat krok stranou a stát spíš bokem než čelem, aby negativní energie neproudila přímo na vás, ale stranou.

Držte si svou energii od svého středu, zachovejte vnitřní klid a pozitivitu. Projevte soucit, ale ne lítost. Nenechte se vtáhnout do manipulace nebo obvinění. Zásadně se neospravedlňujte, nevysvětlujte, že věc se má jinak, to je jen způsob, jak se nechat vtáhnout a vyvést z rovnováhy. Daného člověka nezajímají vaše důvody, jen to je součást jeho manipulace. Neztrácejte sebedůvěru a udržte si svou sílu. Noste u sebe svůj talisman či ochranný kámen, například selenit, křišťál nebo skoryl... Naučte se pracovat se svou energií.

Ne nadarmo se říká: "Moudřejší ustoupí".


Čím více jsi sám sebou a jsi s tím v souladu, tím více tvá energie sílí.


Tito lidé to pak podvědomě cítí a ani nezkusí vaši energii vzít. Naopak se vám začnou vyhýbat, stáváte se pro ně nesnesitelní. A nepříjemné situace z vašeho života zmizí s nimi. To jsou přesně ty případy, kdy vznikne konflikt ze strany toho druhého, který moc nechápete, jako důvod odchodu partnera či kamarádky z vašeho života. Později pak zjistíte, že to byla úleva hlavně pro vás. Samozřejmě v případě, pokud tento vztah nedokážete prohlédnout a ukončit ho sami, protože jste to již pochopili, máte se rádi a víte, že už si nechcete nechat ubližovat.

Když se vám přeci jen občas stane, že vám někdo sebere vaši energii, pak to berte jako varovný signál, že je třeba se lépe o sebe starat, více vnímat své pocity, intuici a řeč svého těla. Nezapomínejte, že to jsou vaši nejlepší pomocníci.


Naučte se dočerpat svoji energii.

Umyjte si ruce pod tekoucí vodou bezprostředně po takovém setkání, voda sejme negativní energii. Pokud máte možnost, dejte si sprchu.

Někam si na chvilku sedněte, zavřete oči, zklidněte se, prodýchejte se, vizualizujte si bezpečné místo a relaxujte alespoň pět minut.

Jděte na procházku do přírody. Zacvičte si, meditujte nebo se jinak odreagujte.

Buďte v souladu sami se sebou, poslouchejte své tělo a řiďte se svou intuicí. Pak se udržíte ve vyšších vibracích a nikdo nemá šanci vaši energii vzít.

Dana Jirsáková

 

V dalších navazujících článcích se dozvíte:

 Jak se zbavit napojení jiných osob?

Odseknutí pout jakékoliv závislosti.

Odseknutí pout k hmotným předmětům a místům.


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě, s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového

Líbí se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com