Harmonický domov: harmonicky-domov4.webnode.cz

Blog Harmonie Duše, mysli a těla

Musím se přiznat, že už dlouhou dobu nesleduji televizi ani zprávy, které jsou spíše depresivní, než informativní. V této době však alespoň občas udělám výjimku. A tak jsem před pár dny zachytila zprávu, že někteří nakažení lidé nejmenovanou nemocí, mají obtíže jako ztrátu čichu a ztrátu chutě. To mě zaujalo.
Proč zrovna ztráta smyslů? No ano, vždyť...


Přečtěte si jako první, co je nového

Líbí se vám tyto články? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Novinky

Všechny webináře a e-booky jsou do konce ledna ještě za loňskou cenu!

Vše najdete v záložce KURZY =) E-BOOKY - WEBINÁŘE


DÁRKOVÝ POUKAZ

Obdarujte své blízké nebo si sami udělejte radost!

Dárek, který přináší harmonii mysli, těla i prostoru...

Na služby, konzultace, sezení, rozbory Feng Shui, kurzy, webináře, E-BOOKy...

*Po dohodě lze vytvořit i kombinovaný balíček služeb nebo vystavit poukaz na určitou částku, pro obdarovaného dle vlastního výběru.

Otevírám svému životu nové dveře...

Přicházející energie roku 2024 přináší velké změny a otevírají prostor novým událostem. Každý může změny vnímat různým způsobem podle svého nastavení…

Působící energie mohou v některých lidech uvolňovat hněv, nenávist či chaos. Neberte si to osobně, nenechte si ublížit a držte si odstup… nepodlehněte negativním energiím, které se mohou projevit.

U někoho se naopak otevře pocit osvobození, proměny či uvolnění. Využijte tuto energii k nové tvorbě.

Udržte si svou energii, vnitřní klid a rovnováhu. Požádejte své průvodce a anděly, ať jsou vám oporou a pomohou vám udržet se ve vyšších vibracích.

Jste připraveni léčit svou vnitřní bytost?

Jste připraveni probudit svou mysl a osvobodit se od ovládání?

Jste připraveni probudit své Srdce?

Jste připraveni otevřít své Vědomí?

Jste ochotni rozsvítit své Světlo?

K tomu je třeba cíleně navýšit své vibrace do energie Lásky, Míru, Odpuštění, Pravdy, Pokory a Světla. Všichni teď procházíme zkouškami, abychom mohli uskutečnit velké změny…

Dovolte si přijímat více… Vše na naší cestě je vědomá volba! Ty jsi Tvůrce svého života! Ať vás provází vaše Duše láskyplnou cestou.

Chceš smysluplný život?

Je třeba si uvědomit, že smysl tvému životu NEDÁ žádný partner, rodiče, přátelé, děti, místo, práce, věci… nečekej, že přijde někdo či něco z venku a naplní tvůj život!

Smysl svému životu můžeš dát jen ty sám! Je to o tvém vnitřním nastavení, stavu mysli, tvých přesvědčeních a ve tvé víře… především v sama sebe… opravdové štěstí i všechny odpovědi najdeš uvnitř.

Pochop, že neúspěch nebo chyby neexistují, protože každá tvá snaha je cesta k úspěchu a každé tvé úsilí tě vede k cíli…

Když děláš to, co tě činí šťastným, nemusí nutně znamenat, že s tím ostatní souhlasí… řiď se svým srdcem a nenech se zmást tím, co si myslí ostatní… To je jejich úhel pohledu, ty si stůj za tím svým.

Uvědom si, že to děláš hlavně pro sebe. Když budeš mít šťastný a naplněný život, pak budeš moci i své štěstí a radost rozdávat druhým… když se budeš trápit, pak nemáš, co ostatním nabídnout…

Všichni jsme vzájemně propojeni i s přírodou a Zdrojem, který nám nabízí dostatek hojnosti pro všechny, stačí jen přijímat…

Mysli na to, aby tvá schopnost dávání a braní byla v rovnováze. I zda je ve tvém životě důležitější prožívání a zážitky či hromadění hmotných statků…?

Pamatuj, že své potomky učíš svým konáním!

Je nutné si tyto slova znovu a znovu připomínat!

Stále se setkávám s lidmi, kteří niterně cítí, že potřebují změnu, vše je k tomu vede…! Ale protože lidé kolem je kritizují nebo odrazují od této změny, pak jí buď vůbec neudělají a dál se trápí v dané situaci nebo ji udělají a díky neustálým řečem okolí za tuto změnu začnou cítit vinu… a nedotáhnou jí do konce.

Život je změna! Cokoliv mi neprospívá, vadí nebo mě tíží je třeba změnit… 

A proč? No, abych se cítila lépe a byla šťastná, abych svůj život prožívala v harmonii a lásce, užívala si ho a nejen přežívala!

Co můžeš dnes udělat pro sebe, aby ses cítil/la lépe…?

Ti druzí, co se tváří, že mnohem lépe vědí, co máš dělat, ve skutečnosti jenom zrcadlí své vlastní strachy. Jak se pravdivě říká: "Kdo nechodil v tvých botách, nemůže vědět, jak se cítíš a co potřebuješ!". Jen ty sama nejlíp víš, co je pro tebe dobré. Ovšem také je třeba, aby ses zbavila svých vlastních strachů a předsudků, které jsou mnohdy právě převzaté od někoho jiného a ty jsi je jen přijala za své…

Nedávej si velká předsevzetí, která nemůžeš splnit. Prostě už na tom začni makat i jen po malých krůčcích a mysli na to, že to děláš pro sebe. Je to jako kdybys začala odstraňovat nejdřív malé kamínky ze své životní cesty… všechny, co ti vadí ve tvém posunu… rozmýšlej i nad tím, které můžeš odstranit úplně nebo kdy bude snazší je obejít nebo přelézt… 😊

Pokud si nevíš rady, neváhej se na mě obrátit, ráda se stanu tvým průvodcem!

ŽIJ SVŮJ VYSNĚNÝ ŽIVOT... TY JSI TVŮRCE!

 • Jasně si urči svůj záměr… a pevně se rozhodni, že to opravdu chceš!
 • Dělej to, co tě baví a dělá šťastnou, místo toho, abys seděla a příliš přemýšlela nebo se bála, jak a co se bude dít...Zázraky se dějí… žij jednoduše a raduj se, požehnání a zázraky přijdou náhle… buď připravena je přijmout!
 • Věř, že žiješ a prožíváš to nejlepší z toho, co chceš! Ty jsi tvůrcem svého života!
 • Buď sama sebou a otevři své srdce!
 • Poslouchej své tělo a věnuj pozornost jeho signálům.
 • Naslouchej své intuici.
 • Hlídej si svojí energii.
 • Vybírej si své myšlenky, protože tě ovlivňují…

VŠE, NA CO MYSLÍŠ, TO PŘITAHUJEŠ A ZHMOTŇUJEŠ…!
VŠE, CO ŘÍKÁŠ, VYTVÁŘÍ TVOU REALITU…!
VŠE, CO DĚLÁŠ JE TVÁ VĚDOMÁ VOLBA!
VŠEMU, ČEMU VĚŘÍŠ, TO SE DĚJE…!

 • Vybírej si také lidi a situace, které si vpouštíš do svého života…Řiď se svým srdcem, vnímej své pocity a emoce, nikdy je nepotlačuj, ale zkoumej, proč přišly…Rozpusť všechny své strachy svou láskou k sobě samému…Vnímej své prostředí, kde žiješ a pracuješ… Harmonizuj si energii v domě i v práci.
 • Pravidelně čisti své tělo, mysl i prostor…Dělej to, co tě baví! Užívej si přítomné okamžiky, raduj se z maličkostí…Nehledej spokojenost a štěstí v druhých nebo venku či materiálních statcích, protože teď už víš, že ho máš v sobě!
 • Pěstuj si zdravou sebelásku a sebedůvěru, navzdory tomu, co ti říkají ostatní…!Propojuj se se svým Božstvím a udržuj si své Světlo zářivé…!Ať už si prožila jakékoliv traumatické zážitky, vždy je možné je překonat a najít v sobě jasnou a zářivou bytost, kterou v sobě všichni máme!
 • Jen je třeba chtít, mít trpělivost, snažit se o to a věřit

Stáváš se tím na co se zaměřuješ!

S přicházejícími změnami je stále důležitější udržet si svojí energii a zůstat ve svém středu. Je třeba se soustředit na to co myslím a dělám a nenechat se vtáhnout do negací jiných lidí nebo médií. Jen tak si udržím vysoké vibrace. Pokud se budu stále zabývat tím, co je v mém životě špatně, budu zase jen přitahovat negativní zkušenosti… 

Hledej způsoby, jak to změnit!

VŠE, NA CO MYSLÍŠ, TO PŘITAHUJEŠ! 

AŤ TO CHCEŠ NEBO NECHCEŠ!

I když stále na sobě vědomě pracuješ, můžeš i tak pocítit negativní energie, které se rozpouští kolem nás. Zůstaň ve svém středu, naslouchej své Duši a nepodléhej těmto negacím.

Sleduj své vnitřní rozhovory a uvědom si, že ve skutečnosti hovoříš s Vesmírem…!

Jak se tedy mohu odpoutat a zůstat sama sebou?

 • Pamatuj, že bojovat není na místě, protože boj zase jen přináší zlobu a boj a vtahuje tě zpět do negací.
 • Vše, co je třeba udělat je najít v sobě Světlo, rozžehnout Božskou jiskru ve svém srdci, nechat se jím prostoupit a vyzařovat ho ven.
 • Vyzařuj Světlo plné lásky, pochopení, laskavosti, soucitu a vděčnosti…
 • Je to jako když rozžehneš svíčku, pak temnota sama odejde…!

Co je to láska?

Není to ten lechtavý pocit v břiše, když vidím toho, kdo se mi líbí. 

Není to ani projevovaný cit za určitých podmínek... když budu hodná, když mi dáš bezpečí, když udělám, co chceš...

Láska je stav bytí. Láska je nejmocnější síla Vesmíru. Vesmír nám vždy zrcadlí vše, co mu vysíláme.

Proto miluj sám sebe takového, jaký jsi a rozdávej lásku bez podmínek a bez očekávání, že za to něco dostaneš.

"A Bůh řekl: "Miluj svého nepřítele." "Tak jsem jej poslechl a miloval sám sebe."

Vše, na co myslím, to přitahuji a zhmotňuji!

Věnuj více pozornosti tomu, na co myslíš.

To, na co myslíš si přitahuješ do svého života, to také ovlivňuje tvou náladu a tím to sílí.

Pokud na to myslíš často a mluvíš o tom, může se to stát tvojí realitou, ať vědomě či nevědomě...

Nezapomínej snít a přát si krásné věci. Buď vděčný za maličkosti a za to, čeho všeho už jsi v životě dosáhl!

Čím více budu ve svém životě pociťovat vděčnost a pokoru, 
tím více se mi budou dít zázraky. 

Nám všem! 

Je důležité si uvědomit, že to není jenom o tom na to myslet nebo to vyslovovat, ale hlavně o tom to procítit. Je třeba emoci vděčnosti cítit ve svém srdci i v celém těle. Dokonce mě to může i rozplakat, když si uvědomím, co vše jsem zapomněla, že je pro mě opravdu důležité, mám to ve svém životě a jsem za to vděčná.  

Víte, co zvedá naše vibrace?

Víte, co zvedá naše vibrace, otevírá srdeční čakru a vytváří v našem energetickém poli láskyplnou energii a negativní energie tím odpuzuje?
Co nám může také pomoci v aktuální situaci, kdy se potřebujeme rychle vymanit z těžkých energií, negativních soudů či přesvědčení?

Pokud se tím budete řídit, budete to dělat každé ráno, vstoupíte pak do každého nového dne s čistou energií plnou laskavosti a pokory a nebudete si tam vkládat negativní myšlenky o tom co vás všechno ten den čeká.  

Bohužel dnešní uspěchaný a stresující svět, nás uvádí do stavu bezcitnosti, kdy mnoho věcí považujeme za samozřejmost a už je ani nevnímáme. Je to i vlastně taková obrana naší mysli, abychom se z toho nezhroutili.

Je to ale ta správná cesta? A o co tedy jde?

Jde o to, najít v sobě pocit vděčnosti a pokory. 

Hledám to, co je v mém životě úžasné a za co jsem vděčná (nebo bych měla být a beru to jako samozřejmost). Snažím se toho najít co nejvíce. Zaměřuji se i na maličkosti.

Např. jsem vděčná za to, že jsem zdravá a plná síly; že umím naslouchat svému tělu i duši; že jsem zvládla tuhle... situaci; že umím odpočívat, když to mé tělo potřebuje; že jsem se dostala ve svém životě až sem; že mám tu možnost...

Soustřeď se na své nitro

Není pro mě až tak důležité, co říkají jiní lidé, jak se chovají nebo co dělají ve svém životě. To přece neznamená, že to musím dělat taky. Ale taky to neznamená, že je budu odsuzovat za to, že to chtějí jinak než já. To je jejich rozhodnutí. A já si tvořím svoji vlastní realitu.

V minulosti jsem to zažila mockrát. Už v dětství jsem cítila, že to mám jinak než většina lidí kolem mě. A vždy, když jsem se nechala zmást a dělala to co ostatní, vždycky jsem se pak uvnitř necítila dobře.

Proč? Protože ve skutečnosti bylo mé přesvědčení jiné a mé tělo i má Duše mi jasně dávaly najevo nesouhlas a říkaly: "Tohle není Tvá cesta. Dělej to, co cítíš i když máš trochu strach. Měj odvahu!".

Pamatuj! Tvé tělo-srdce Ti vždy radí nejlépe! 

Cítíš také ve svém srdci klid? Udělej všechno proto, aby to tak bylo!

Nepotřebuješ, aby tě někdo zachraňoval!

Stejně tak není třeba takzvaně "pomáhat" druhým, obzvláště, když to sami nechtějí...

Každý by měl začít sám u sebe.

Když se mi něco nelíbí venku, co dělají druzí. Je třeba se zamyslet nad tím, proč mi to vadí a co s tím můžu udělat...? Např.: Nelíbí se mi, jak se ke mně chová můj partner.
Proč s ním tedy stále jsem? Proč se nemám ráda? Proč mu dovolím, aby se ke mně takto choval? Co vlastně chci? Jak si představuju šťastné partnerství? Z čeho mám strach? Odkud to pochází? Co s tím mohu udělat...?

Nikdy nemůžu změnit druhého člověka! Je to ztráta energie i času. Je třeba, aby si na to přišel každý sám a chtěl to udělat z vlastní vůle a přesvědčení.

Nejsi tady proto, abys měnil druhé nebo je soudil či hodnotil. Jsi tady proto, abys zušlechťoval sám sebe a tím byl prospěšný i ostatním. Staň se tvůrcem svého vlastního života. 

Potřebuješ najít lásku k sobě samému a všechny své činy směřovat ze svého srdce. 

Když děláš to, na co máš talent, tak tě to baví, 

jsi v tom nejlepší a jsi šťastný!

Podporujte talenty svých potomků

Již dávno staří indiáni ve svých kmenech používali tento princip. Neříkali svým potomkům, co mají dělat a na co se zaměřit. Jen je pozorovali při hře a sledovali, co jim jde nejlépe, na co mají talent a co je nejvíc baví. Podle talentu, pak každý člen dostal své místo ve společenství a vykonával práci ke které měl nejblíže.

 Stejně tak vlci, kteří žijí v divoké přírodě nejdříve vyčkávají a sledují své potomstvo, jaké má talenty a co jim jde nejlépe. Pak se automaticky podle svých schopností zařadí v hierarchii smečky jako naháněč, pronásledovatel nebo stopař. 

Měli bychom také u svých potomků nejdříve nechat rozvinout jejich talenty a dovolit jim si vybrat povolání dle jejich předností. Pak totiž budou nejlepší v tom, co dělají. 

Neurčujte svým dětem jejich povolání jen proto, že vy si myslíte, že je to nejlepší nebo že mají plnit vaše vlastní mety, které jste nestihli... Dovolte jim jít vlastní cestou!

Minulost již nezměníš, ani nevrátíš události, 

které se již staly. 

TO JAK SE CÍTÍŠ, TO PŘITAHUJEŠ! 

Budoucnost

Pokud se však zaměříš na přítomnost, na to, jak se cítíš teď. Můžeš zcela změnit svou budoucnost a být konečně šťastný. Udělej to, po čem tvá Duše touží, splň si svá přání a dělej co tě naplňuje.

Nečekej však na správný okamžik, ... budu mít dost peněz, až budu v důchodu, až postavím dům, až udělám kariéru, až vyrostou děti... mohlo by se ti stát, že to AŽ nikdy nenastane. UDĚLEJ TO TEĎ!

Nevytvářej si podmínky, proto abys něčeho dosáhl. KDYŽ BUDU zdravý, TAK budu vděčný. KDYŽ BUDU mít dost peněz, TAK budu dělat co mě baví. KDYŽ BUDU mít toho pravého partnera, TAK budu šťastný...

Udělej to obráceně, protože jedině tak to bude fungovat! Jsem vděčný, tak jsem taky šťastný (začni projevovat vděčnost teď). Dělám, co mě baví a tím si přitahuji hojnost. Jsem šťastný a tím si přitáhnu toho pravého...

Začni hned teď a změn svůj život!
Ať tvé činy vychází z tvého srdce!

Opusť konečně minulost!

Některým životním výzvám a zkušenostem se nedá vyhnout. Je třeba jimi projít, abychom pochopili, co je pro nás důležité. Můžete si však vybrat, zda přijmete roli oběti nebo se stanete tvůrcem. Díky vlastním zkušenostem jsme silnější.

Tím, jak reagujete na události, které se vám dějí, si vytváříte svou budoucnost.

Stane-li se něco špatného a vaše REAKCE je negativní nebo se postavíte do role OBĚTI, přitahujete si tím do života další stejné zkušenosti. Pokud je však vaše reakce pozitivní a ZVÍDAVÁ... Co mohu udělat proto, aby se to zlepšilo? Jak se s tím mohu vypořádat? Jak se mohu z této situace poučit pro příště? Je tahle informace vůbec pro mě? Pak se stáváte TVŮRCEM, začnete tuto situaci řídit a dovedete ji ke zdárnému konci, který vám přinese pozitivní důsledky.

Svůj osud si řídíme sami. Vždy můžeme vystoupit z toho, co se nám nelíbí a osvobodit se. Vše je v našich rukách a nikdy není pozdě. Řiďte se svou intuicí, vaše Duše nejlépe ví, co je pro vás nejlepší. 

Pokud se chcete dozvědět více,

navštivte mé semináře, kurzy a webináře nebo soukromou skupinu na FB Harmonický život.