Zatmění Luny v úplňku ve Vahách

22.03.2024


♎️ 🌑 V pondělí 25.3.2024 v 8:00 hod. nás čeká zatmění Luny v úplňku ve Vahách. Březnovému úplňku se také říká Vraní z důvodu vraního krákání, které také ohlašovalo konec zimy.

♈️🌞 Slunce je ve znamení Berana, proto nás jeho energie bude také ovlivňovat. Přináší nám dávku své ráznosti, přímosti a odvahy, ale také bojovnosti a netrpělivosti. 

♈️ 🌞 Také nás brzy čeká 8.4.2024 zatmění Slunce v novoluní v Beranu a toto období mezi zatměními bude velmi energeticky náročné.

🌞 Ještě také doznívají energie Jarní rovnodennosti, proto můžete pokračovat v Jarních rituálech a vybrat si ty, které cítíte, že právě potřebujete pro svou úlevu či zpracování svých emocí, které se vyplavují. Zatmění Luny zesiluje energii obou znamení a přináší silný energetický proces. 


Váhy v úplňku 

♎️ Váhy nám otevírají důležité téma VZTAHŮ a KOMUNIKACE ve vztazích. Souvisí také s láskou a harmonií díky planetě Venuši, která Váhy ovlivňuje. Ovšem počátek našich vzájemných vztahů je v naší sebelásce a vztahu k sobě samému.

Máme nyní během úplňku jedinečnou příležitost uspořádat si naše vztahy. Energie Luny totiž zesiluje toto téma a vede nás ke zdárnému a účinnějšímu řešení, abychom vše dostali do souladu.

♎️ Váhy jsou znamením elementu Vzduchu. Jejich přirozeností je vážit a vyrovnávat, poté odkládat nepotřebné. Váhy jsou spravedlivé, chápavé, ale také nerozhodné a ovlivnitelné. V tomto období je třeba zaměřit se na sebe sama, své sebevědomí a vztahy se svými nejbližšími. Nenechat se příliš ovlivňovat informacemi zvenčí.

☯ V tuto dobu se můžete cítit rozpolcení. V jednu chvíli zažíváte radost a vzápětí jste smutní a padáte do melancholie, jako když se rozhoupají misky vah a cloumají s vašimi emocemi nahoru a dolů. Může se zdát, že znamení Vah je v rovnováze, ale ve skutečnosti je to neustálé hledání rovnováhy a harmonie.


Přišel čas hledat v sobě pravdu a rovnováhu!

Co je pro mě důležité

Co a jaké činnosti, jaké situace nebo osoby mi přináší klid a harmonii…? A jaké ne?

♎️ Meditujte či rozjímejte nad těmito otázkami, napište si pro a proti a hledejte odpovědi v sobě, ne venku! Věnujte pozornost tomu, jak se cítíte a vypusťte to, co o tom říkají ostatní… využijte výbornou koncentraci, jako doménu Vah a soustřeďte pozornost na svá témata, použijte vůni čistého kadidla. 

Může vám také pomoci si přečíst články "Jak najít pravdu" nebo "Co jsou to emoce" či "Jak komunikovat se svým tělem"


 • Vybírám si ve svém životě lidi a situace, které mě podporují a naplňují? Nebo setrvávám ve vztazích, které mě vyčerpávají?
 • Dokážu se sama rozhodnout a stát si za tím nebo se nechám lehko ovlivnit svým okolím?
 • Potřebuji ke svým rozhodnutím mnoho informací a potvrzení z venku nebo je hledám uvnitř sebe?
 • Opravdu věřím svým názorům a rozhodnutím nebo stále hledám potvrzení od ostatních, že je to tak správně?
 • Přijímám plně svou zodpovědnost za svá rozhodnutí a činy?
 • Hledám svoji vlastní pravdu?
 • Prožívám ve svém životě rovnováhu a harmonii?
 • Pracuji se svou energií a jasně rozeznávám co mi ji přináší a co mi ji naopak bere?
 • Stále se učím a pracuji se svými emocemi a chápu, že jsou mým senzorem?
 • Stále komunikuji se svým tělem, čtu jeho signály a řídím se jimi?
 • Trénuji a učím se koncentraci a soustředění v přítomném okamžiku a meditaci?
 • Používám svůj dar citlivosti a laskavosti k sobě i ve vztazích?...


♎️ Ve Vahách bychom měli pečovat hlavně o své ledviny, močové ústrojí, žíly a naši pokožku. Dostatečně se hydratovat, držet se v teple a hýčkat sebe i své tělo. 

♎️ Ne náhodou jsou psychosomaticky ledviny symbolem neřešených vztahů a strachů. Močové ústrojí zase odvádí z těla a našeho života vše, co už nepotřebujeme. Pokud tedy trpíte na záněty močového měchýře, měli byste se zaměřit na to co nechcete pustit.  Podrobně to popisuji v připravovaném E-BOOKu "Poselství tvého těla anebo co ti nemoc napoví" (najdete tam celkem 16 různých témat).

🍃 Použít můžete čisté esenciální oleje grep, citron, jalovec pro podporu ledvin; myrha, citron, meduňka, tymián, rozmarýn na močové cesty nebo citron a poté mátu na pročištění organismu. Také levandule, heřmánek či santal jsou vhodné pro zdravou pokožku.

Podpořte svoji sakrální čakru, která ovlivňuje mimo jiné právě ledviny a močový měchýř, ale také sexualitu, potěšení, radost a vztahy. Vhodné esence celkově pro 2. čakru jsou santal, jasmín a šalvěj. Noste oranžovou barvu.


♎️ Vytvořte si svoji vlastní afirmaci, kterou budete opakovat během těchto dní, jako např.: 

 • Můj život je lehký a příjemný. Je naplněn radostí a potěšením…. 
 • Přijímám své pocity a respektuji je a pracuji s nimi s láskou k sobě… 
 • Mé vztahy jsou naplněny láskou a pochopením…
 • Miluji se takovou, jaká jsem. Naplňuji své touhy a potřeby...


💎 Pokud milujete minerály tak jako já, vaše ledviny podpoří citrín, oranžový kalcit, karneol, ale i růženín pro vaše otevřené srdce. Při úplňku jsou velkými podporovateli křišťál, měsíční kámen nebo andělský selenit, jak také podrobně popisuji v E-BOOKu "Průvodce magickou říší minerálů".

💎 Nezapomeňte také čistit a nabíjet své minerální pomocníky, posvátné předměty a amulety, vystavte je této silné a magické energii úplňkového zatmění.


Vhodné rituály

Využijte sílu úplňku a zaměřte se v rituálech na témata:

 • Pročištění vztahů
 • Ukončení neblahých vztahů a odpojení se
 • Nalezení rovnováhy 
 • Posílení sebevědomí...

♎️ Některé z nich jsem popisovala již v E-BOOKu v Jarních rituálech. Pro odpojení najdete v článku na blogu "Jak se zbavit napojení jiných osob".

♎️ Pokud máte problémy ve vztazích a nevíte, jak s tím naložit můžete si zakoupit záznam webináře  "Jak si přitáhnout šťastné partnerství" nebo se objednat na sezení, kde vše konkrétně rozklíčujeme a podpoříme co je třeba.


A co nám přinese zatmění Luny?

🌑 Luna nese Karmu, nahlíží do inkarnací a ovlivňuje emoce a vodu, podvědomí a nevědomí, je symbolem naší Duše a mysli. Zatmění je jednoduše řečeno nedostatek Světla. Proto také Luna, která za normálních okolností zesiluje a poukazuje na jednotlivé aspekty daného znamení jako by nesvítila na cestu. Vše je zahaleno ve Stínu a může být klamné. Proto také po toto období nastává nebezpečí, že uvidíme věci zkresleně a naše emoce nás mohou zavést do nereálných činů nebo nebezpečných situací.

Doporučuji se v této době vyhnout novým rozhodnutím, činům či změnám a raději počkat, až na danou situaci pohlédnete znovu ve Světle.

Před zatměním můžete požádat o vedení, inspiraci, pomoc a ochranu, aby pro vás proběhly všechny energetické procesy ku prospěchu. Poprosit o odevzdání všeho co vás omezuje a tíží, o spálení starých pout a karmických zátěží. Pokud budete provádět rituál, je třeba ho uskutečnit ještě před zatměním.

Při zatmění Luny lze požádat Slunce, ať jasně prozáří naše Vědomí, pročistí ho a zažehne naše schopnosti nového vědění i moudrosti a odkryje nám naše dary.

🌑 V době zatmění se otevírá magické informační pole Luny související se vztahem mezi Nebem a Zemí. Máme možnost se mnoho dozvědět a naučit, pokud půjdeme cestou Světla a nenecháme se strhnout Stíny.

Odvážnější bytosti, které na sobě vědomě pracují, se mohou plně otevřít vlivu zatmění a přijímat je jako součást své cesty při práci na sobě. Může pak u nich dojít k vyplavení stínů z jejich podvědomí, přičemž budou mít také možnost je vědomě zhodnotit, zpracovat mnohem hlouběji a nechat odejít.


🌑 Obzvláště si hlídejte svou energii a neplýtvejte s ní, budete jí potřebovat, jinak budete vyčerpaní, hojně odpočívejte.

Je to čas plný zvratů, přehodnocování a očisty. Při zatmění dojde k velkému uvolňování negativity, stagnující a nahromaděné energie v nás, ale i všude kolem nás i na Zemi. Je důležité a zásadní se tím nenechat pohltit a zůstat v klidu a rovnováze, i když to nebude lehké, pomůže nám vědomí, že je to dočasné. Vše se bude uvolňovat proto, aby to mohlo opustit naše životy. Je třeba vše staré pustit a nechat jít! 

Vždy, když vás přepadnou negativní emoce či splíny, jen si uvědomte, že potřebují odejít a uvolněte je. Vše brzy pomine.


Buď sám sebou a snaž se udržet vnitřní klid!

😇 Možná už jste si všimli, že od začátku tohoto energetického roku čelíme energiím nových změn a nového Vědomí, jsme nuceni si nastavovat nové hranice. Tato vesmírná energie s námi třese a odemyká všechny naše minulé životy v útlaku a nutí nás odevzdat všechny omezení. Abychom mohli konečně cítit své Božské Já.

Přijímejte vědomě tuto novou vesmírnou energii a nechte ji projít skrze své tělo. Rozjímejte, meditujte, nezapomeňte se uzemňovat, dýchat a hydratovat...

😇 Toto období mezi zatměními je velmi náročné. Možná cítíte již nyní, že není chvilka na úlevu. Vyplavují se nevyřešené stíny a natvrdo se hlásí k odevzdání to do čeho se nám nechtělo nebo už v našem životě nemá místo. Ať jsou to lidi, práce, zkušenosti, zvyky, předsudky, ale i místa kde žijeme či pracujeme… pokud jsme to už neudělali sami, prostě nás to vystřelí!

Všechny energie těchto dní se mísí a zesilují se vzájemně, proto šetřete svou energii a vědomě vnímejte co se děje, přijímejte procesy, které se vám dějí a pouštějte vše co je třeba. 

Buďte vděční, že můžete být součástí, i když se vám právě nyní nedaří. 🙏

Tato transformace je proměnou těla i mysli, probuzením Vědomí, otevřením našich srdcí a nových příležitostí, změnou struktur i dění kolem nás.

Snažte se překonat toto období, pak už přijde uvolnění. Nastane čas, kdy se vše začne nově propojovat, otevírat, vzkvétat a expandovat v plné tvůrčí síle... Těšte se na úlevu, která nastane a dovolte si otevřít se novému Světlu přinášející nové možnosti a prosvěcující spojení se Zdrojem a novou vlnou čisté energie, která už přichází.


Najdi nový směr a začni novou kapitolu svého života. Nech se vést Vyšším Vědomím.

Vše, co se děje, má svůj důvod, který pochopíme až později…


🌍 💗 Matka Země se rozšiřuje a roste z křišťálového Srdce. Náš vzestup je v síle propojených frekvencí Nebe a Země. Nevzdorujte, nebojujte a přizpůsobte se této časové linii, nechte vše volně procházet. Usaďte se do svého vlastního Bytí, zpomalte, přijměte prázdnotu v sobě a najdete Jednotu...

💗 Otevřete své Srdce, přijměte své vlastní Božství. Sjednoťte a vyrovnejte svůj mužsko – ženský princip uvnitř sebe. Pak budete schopni prožívat svou vnitřní Jednotu a blaženost. Máme nyní možnost návratu do posvátného stavu Bytí a Jednoty...♎️ Zaměřte se na vztah k sobě i na své vztahy ke svým blízkým. Učte se laskavé komunikace a prohlubujte lásku ve svých vztazích! Hledejte svou rovnováhu

Užijte si první jarní úplněk se zatměním v harmonii!

💗 S láskou a pokorou Dana Avaliane


Článek je možno libovolně šířit, avšak v nezměněné podobě s uvedením autora a s aktivním odkazem na webové stránky www.harmonicky-domov.com. Děkuji. Dana Jirsáková

Přečtěte si jako první, co je nového

Líbil se vám tento článek? Chcete si přečíst včas nový zajímavý článek k aktuálnímu dění? 

Zaregistrujte se a upozornění vám přijde hned při zveřejnění a dříve než na FB.

Harmonický domov & Harmonie Duše * Dana Jirsáková * www.harmonicky-domov.com